SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Български сайт на чужд хостинг

yordanp

New member
Как смятате, дали ще се отрази негативно na SEO-то ако имам сайт "domain.com", който е качен на чужд хостинг?
С други думи, дали ако оптимизираме за България и например сме качили сайта си, който е на бг. език на китайски хостинг (а не български), ще е с по-лоши позици в търсачките?
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Не се притеснявай за това. Щом беклинковете ти са от български сайтове и езика ти е български, на Google му е пределно ясно че е насочен към България :). Също можеш ако искаш да посочиш в google webmaster tools че го насочваш към България.
Поздрави.
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Може да се притесняваш, ако имаш по-лоша връзка, натовареност на сървъра, прекъсване на услугата или "лоши съседи" ...
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

HTML:
Може да се притесняваш, ако имаш по-лоша връзка, натовареност на сървъра, прекъсване на услугата
Това не важи ли за всеки един хостинг?
Какво значи "лоши съседи"?
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Нямам много познания по англ. език, но там не се ли споменава за случаите, ако сайта ни е разположен под дадено IP с други некачествени сайтове?
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Аз преди около месец преместих няколко големи български сайта на BlueHost. Трафикът е над 95% от търсачки. Не забелязвам спад, даже напротив, въпреки че Googlebot изпитва сериозни затруднения да достъпва сайтовете.

Съседите ми са големи и културни сайтове, ако мога така да се изразя. Това според мен е само в плюс.

Между другото, сайтът в момента се отваря за много по-кратко време, отколкото когато беше на българския хостинг. Просто свързаността е перфектна.
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Може да се притесняваш, ако имаш по-лоша връзка, натовареност на сървъра, прекъсване на услугата или "лоши съседи" ...

Неща, които обикновено са правопропорционално свързани с цената на хостинга. Иначе не е фатално, освен горе споменатите неща има и една дреболия, която почти винаги убягва при готовите CMS и тя е в началото да напишеш, че сайта е на български. Например:
HTML:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
		<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="bg" lang="bg">
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Със сигурност сървър в САЩ има по-добра международна свързаност от БГ локиран такъв ... В БГ дейта центровете предлагат връзка 99/1 БГ/Международна свързаност ...
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

И все пак някой ще ми обясни ли накратко какви са тези "лоши/добри съседи ":confused:
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

И все пак някой ще ми обясни ли накратко какви са тези "лоши/добри съседи ":confused:

При споделения хостинг на една машина сте много сайтове, които най-вероятно споделяте и общо IP или от същия C-block.

Да кажем, че се отразява положително, ако другите сайтове са качествени и отрицателно, ако не са.

Затова по-добре да инвестираш в малко по-скъп хостинг и да има по-малка вероятност съседите ти да са разни хакери, виагри и т.н.
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Не се шашкай толкова. Тези, които продават хостинг, ще ти кажат, че по-добре е да купиш от тях. Но когато избираш хостинг, следай неща като съпорт, даунтайм и прочее, а не толкова къде се колокира.
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Имам някои неясноти при избора на хостинг, например какво означава:
Уеб файлов мениджър / Без спиране за трафик / Уеб базиран клиент ?
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Уеб файлов мениджър / Без спиране за трафик / Уеб базиран клиент ?
Уеб файлов мениджър - Уеб базиран файлов мениджър - позволява да браузваш, качваш, сваляш и т.н. файловете на хостинга си.

Без спиране за трафик - Неограничен трафик - По принцип няма нищо неограничено, така че не трябва да гледаш точно това

Уеб базиран клиент - това и аз не го разбирам. Къде го прочете?
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Ако не разбираш английски може би е по-добра идея да ползваш БГ фирма. За едно нещо да ти потрябва поддръжката и с чужда компания ще се озъбиш.

Много е прав Иво тука. Иначе ако сайта ти е нов и сравнително малък, няма да можеш да се възползваш от неограничения трафик.
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Много е прав Иво тука. Иначе ако сайта ти е нов и сравнително малък, няма да можеш да се възползваш от неограничения трафик.
Мисля в перспектива :)
Ако не разбираш английски може би е по-добра идея да ползваш БГ фирма.За едно нещо да ти потрябва поддръжката и с чужда компания ще се озъбиш.
Иначе смятам да използвам руски хостинг и едва ли ще имам проблеми със съпорта.

Уеб базиран клиент - това и аз не го разбирам. Къде го прочете?

http://host.bg/ детайли
 
Последно редактирано:
Re: Български сайт на чужд хостинг

Уеб базиран ПОЩЕНСКИ клиент - примери Roundcube, Squirrel Mail, Horde - уеб интерфейс за използване на електронна поща директно от сървъра без да се налага конфигурация на outlook, trunderbird и т.н.
 
Re: Български сайт на чужд хостинг

Как смятате, дали ще се отрази негативно na SEO-то ако имам сайт "domain.com", който е качен на чужд хостинг?
С други думи, дали ако оптимизираме за България и например сме качили сайта си, който е на бг. език на китайски хостинг (а не български), ще е с по-лоши позици в търсачките?

Не съм усетил голяма разлика в класирането в търсачките заради позицията му в дадена държава. По важни са техническите параметри на хостинга отколкото къде се намира сървъра. Има и български компании предлагащи споделен хостинг, при които сървърът се намира в държава различна от България.
Ако ти е първи сайт и още нямаш опит със споделен хостинг и възможните пречки и трудности, започни с бг фирма. Зависи и какъв трафик очакваш да има сайта и какво натоварване ще прави. Примерно започни с най-ниския план на Суперхостинг. При тях това е хубавото че можеш постепенно да ъпгрейдваш към по-висок план, според натоварването на сайта. Всичко по управлението на акаунта ще ти е на български и ще имаш добър съпорт. Като свикнеш веднъж със управлението на cpanel, с малки познания по английски ще можеш да се справиш със всеки споделен хостинг използващ cpanel.
 
Последно редактирано:

Горе