SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

.BG арбитраж

rnd

New member
Някой правил ли е арбитраж на .BG домейн? Доколкото знам, ако е регистриран през icn.bg или registrator.bg без основание за регистриране, дори и да се регистрира фирма и се пусне заявка за арбитраж не може да се вземе домейна или се бъркам?
 
Re: .BG арбитраж

Ако някой е купил домейн .BG преди теб, дори и да регистрираш фирма със същото име, няма да придобиеш права върху домейн който искаш. Най-много да спечелиш, че домейна няма да може да се ползва от друго лице. Доста тежка е процедурата и по вероятно да не успееш нищо да направиш. Намиш собсвеника и се догоравяш да го купиш :)
 
Re: .BG арбитраж

даже и това най-вероятно няма спечели
ако фирмата или продукта са регистрирани след домейна

Добре, ако домейна е регистриран отдавна (2006г.), когато можеха да се регистрират .BG само с основание и по "другия" начин, то тогава той е регистриран неуснователно от Register.bg, защото не виждам никакво основание за притежание на даденият домейн свързано с името на фирмата. Следователно не само имам право на арбитраж, но според мен може и да отнесат някой друго дело в съда,или?
 
Re: .BG арбитраж

Виж дали основанието за регистрация не е запазена марка. В случай, че домейнът е регнат през 2006г., то при всички случаи е с основание.

Поздрави!

П.С. Ако споделиш кой е домейнът може би ще има нещо повече от догадки...
 
Re: .BG арбитраж

Добре, ако домейна е регистриран отдавна (2006г.), когато можеха да се регистрират .BG само с основание и по "другия" начин, то тогава той е регистриран неуснователно от Register.bg, защото не виждам никакво основание за притежание на даденият домейн свързано с името на фирмата. Следователно не само имам право на арбитраж, но според мен може и да отнесат някой друго дело в съда,или?

Това, че няма видимо основание не значи, че наистина няма такова.

Проверил ли си за търговски марки? Ако искаш прати ми домейна на лични и ще проверя какво е основанието.
 

Горе