SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

GoDaddy hosting - мнения?

traki

Оптимист ReMember
Някой ползва ли, имате ли впечатления за споделения им хостинг?

Добре ли се държи, някакви особености?
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Освен това, което съм написал, ще кажа, че наскоро ме изненадаха, с предупреждението да сваля броя на файловете на две дректории до 1024, защото има пречело на бекъпа и ако не го направя, щели да ми резнат акаунта. Вече трафикът им е безлимитен, ама не че много полза от тази работа.

Съпортът на първо ниво често не е в час.

Препоръчвам Блухост.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Благодаря и на двама ви за мненията.
За чуждоземски трафик ми трябват, но явно няма да е при тях, не ми се пие мента-глог-валериана :). Ще взема един блухост да ги пробвам.
bgkulinar, линка в статията изряден ли е? Ако не, дай тук един директен афилиейт линк, да мина през теб като го взимам
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Да, 100% изряден линк. Само че съм го направил JS. Купувай смело, пък като дойда до морето, ще почерпя по бира :).
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

бгк : не знам при теб, но аз имах доста проблеми с bluehost и преди няколко месеца се изнесох. 2-3 години бях много доволен, но зимата uptime падна сериозно.

Не знам как са сега, но май скоро се сменяше собствеността там ?
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Не знам дали ще е от помощ, но използвам VPS на godaddy и честно казано за половин година само веднъж имаше проблем! Нямам забележки към скоростта на работа, нито към зареждането на сайта от БГ.

За съпорта няма какво да говоря - няма такова нещо при тях като поддържка.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

за сайт на БГ ли иде ре, Марти ? трудности с позиционирането му някакви ?
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

за сайт на БГ ли иде ре, Марти ? трудности с позиционирането му някакви ?

На него са поне 10 български сайта, които първо бяха в БГ. След преместването им не отчитам никакви промени в ранкването им или трафика.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

бгк : не знам при теб, но аз имах доста проблеми с bluehost и преди няколко месеца се изнесох. 2-3 години бях много доволен, но зимата uptime падна сериозно.
Може да са били на различни сървъри.

БТВ, и аз имам БГ сайтове на блухоста и нямам грижи с класирания.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

За 3 години и половина, откакто съм си купил IP, ми го сменят за 3-ти път. Поне последния път ъпдейтнаха всички сайтове към новото ИП, а не като предишните случки, когато разни хора ми пишат, че им се отваряли техните сайтове, само че на мои домейни :).
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

За да не отварям нова тема питам направо тук. Някой който ползва хостинг от godaddy В МОМЕНТА (подчертавам) дали има проблем с кирилицата - говорим за файлове и база данни в UTF8 ? Знам, че в миналото имаше подобен проблем, но към момента актуален ли е, или са го премахнали.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Напълно актуален. В базите се съхраняват маймуняци, иначе на сайта се показват ОК.

То това и при Суперхостинг го има. На един мой сайт в базата са маймуняци а на сайта кирилицата си излиза ОК.
Проблема при татенцата е скапаният супорт... а той е от голямо значение за един хостинг.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Godaddy никога не са имали подобен проблем. Единствено може да имате проблем с настройките на базата, но това си е ваш проблем, а не на хостинга. А суперхостинг и другите доставчици, които правят мечешка услуга на своите клиенти като сетват cp1251 default енкодинг - това вече е друг въпрос!
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Godaddy никога не са имали подобен проблем. Единствено може да имате проблем с настройките на базата, но това си е ваш проблем, а не на хостинга.
Да, а ние растем на полето и ядем доматите с колците :D Може да не разбираме, ама чак толкова:

godaddyplacecasting.png


godaddyposts.png


И да исках нямаше да мога да оклепам нещата така добре. В комбинация с отговора на татенцата
Dear Plamen Tomov,

Thank you for contacting Online Support. Unfortunately we do not support foreign character sets on our databases or hosting. Sorry for any inconvenience this may cause.

Please let us know if we can help you in any other way.

Guillermo S.
Online Support Technician

Кажи ми пак, че проблемът е у мен.

П.П. Базата НЕ Е импротвана, създадена е на татенския сървър.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Захапал си не само колците, ами и пръстта по тях, но все пак не си виновен, че не знаеш.

Ако смяташ, че с горния screen се изчерпват възможните проблеми, много грешиш.
Има две основни места, където обикновено е проблема:
1. връзка към базата
2. енкодинг на базата,таблиците и самите полета.

Това което си показал горе е единствено първата точка. Отделно това, че в случая използваш utf-8 изобщо не означава, че данните наистина са ти utf-8.

Ако си мигрирал от бг хостинг доставчик е твърде възможно да са cp1251! (Сега видях, че не си. Следователно нямаш правилните настройки на връзката към базата)
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Следователно нямаш правилните настройки на връзката към базата
На Уърдпрес как се контролира това?
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Шегуваш се
PHP:
<?php
// ** MySQL settings ** //
define('DB_NAME', 'ime');    // The name of the database
define('DB_USER', 'user');     // Your MySQL user
define('DB_PASSWORD', 'pass'); // ...and password
define('DB_HOST', 'p41mysql51.secureserver.net');    // 99% chance you won't need to change this value

// You can have multiple installations in one database if you give each a unique prefix
$table_prefix  = 'wp_';   // Only numbers, letters, and underscores please!

// Change this to localize WordPress.  A corresponding MO file for the
// chosen language must be installed to wp-includes/languages.
// For example, install de.mo to wp-includes/languages and set WPLANG to 'de'
// to enable German language support.
define ('WPLANG', '');

/* That's all, stop editing! Happy blogging. */

define('ABSPATH', dirname(__FILE__).'/');
require_once(ABSPATH.'wp-settings.php');
?>
Досега не е имало хостинг (споделен или ВПС), на който да ми е трябвало нещо повече от това. Продължавам да твърдя, че проблемът е в татенцата. Най-малкото, ако се налага да се прави нещо, което никъде не е изрично указано.
 
Re: GoDaddy hosting - мнения?

Искаш да кажеш, че проблема е в татенцата за това, че настройките им са по default, а не както ги искаш/трябват? Тоест както в бг доставциците.

Това е достатъчно, ако базите ти са с правилния енкодинг.
 

Горе