Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво става с ICN.BG ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

Re: За: Какво става с ICN.BG ?

Първоначално публикувано от Copernic View Post
    Забравили са да си подновят домейна icndns.net
    Супер, изглежда ти знаеш къде е проблемът по-добре от тях. Просто следните редове казват всичко:

whois icndns.net
    Registered On December 15, 2004
    Expires On December 15, 2018
    Updated On December 16, 2012
    Последна редакция от cloxy; 16-12-2012, 07:10 PM.

Коментар

За: Какво става с ICN.BG ?

Cloxy, oт чужбина не работи стабилно, но повече време работи отколкото не работи. Проверяваме през 3 сървера.

Коментар

Здравейте приятели,
        проблемът вече трябва да е решен, като това, което виждаме в момента е, че ДНС трафика е в нормите си. Действително проблема бе при нас като взехме нужните мерки да не се случва в бъдеще. Към момента и от чужбина виждам, че всички репортувани домейни се ресолват коректно, но ако все още изпитвате затруднения с отварянето на сайтовете си, моля незабавно да пишете на support@icn.bg за да погледнем отново.
        Искрено се извиняваме за причиненото неудобство!

---
        Поздрави,
        Борислав Бориславов

Коментар

Да, сега виждам, че сайта ми вече се визуализира, благодаря за отстранения проблем. Но беше малко неприятно, това да видя на моя сайт да се визуализира друг сайт, печелейки от моя сайт.

Коментар

Здравейте съфорумци,
            Изключително ми е неприятно да пиша по този повод. Създалата се ситуация е голям пропуск от наша страна и само факта, че anycast dns сървърите ни имат дългосрочен кешинг механизъм не позволи проблема да се разпростре. Държим да предоставяме на потребителите си изключително професионални услуги, което не бе така при този казус. Взети са всички необходими мерки, за да не може да се повтори.

Бих искал лично да поднеса огромните си извинения към вас, като моля всеки, който е срещнал проблем с DNS на свой сайт да се свърже лично с мен на julian@icn.bg, за да бъде компенсиран.

Поздрави,
            Юлиян Бориславов
            Управител на ICN.Bg

Коментар

Аз не съм ви клиент, но съм клиент на Godaddy. При същата ситуация с тях те върнаха парите на хората. Е, не като кеш, а като ваучери за услуги към тях, но все пак поеха отговорността за своята грешка.

Коментар

Първоначално публикувано от icn.bg View Post
                Здравейте съфорумци,
                Изключително ми е неприятно да пиша по този повод. Създалата се ситуация е голям пропуск от наша страна и само факта, че anycast dns сървърите ни имат дългосрочен кешинг механизъм не позволи проблема да се разпростре. Държим да предоставяме на потребителите си изключително професионални услуги, което не бе така при този казус. Взети са всички необходими мерки, за да не може да се повтори.

Бих искал лично да поднеса огромните си извинения към вас, като моля всеки, който е срещнал проблем с DNS на свой сайт да се свърже лично с мен на julian@icn.bg, за да бъде компенсиран.

Поздрави,
                Юлиян Бориславов
                Управител на ICN.Bg

Дано наистина да сте взели мерки срещу това, да не се повтаря. Благодаря за решения проблем, но аз все още не съм получил отговор на въпросите си - защо на моя сайт се визуализира друг сайт и как ще бъда компенсиран с това? Това за проблеми с dns-ите не ме интересува, това са си ваши неща, аз съм си платил за услуга която я няма. Едно е сайта да не се визуализира, да е офлайн поради някакви проблеми, но друго е да се зарежда чужд сайт на мястото на моя и да печели от това. Аз не ползвам друга услуга от вас - само една единствена - въпросния домейн, който съм пренасочил към блогспот. Как ще ме компенсирате - ще ми подарите безплатни домейни, ще ми платите въпросния домейн за няколко години напред или ще ми платите пари за допуснатата от вас грешка?

Коментар

човека писал как да се свържеш ти пишеш излияния тук. еми свържи се и виж... то за един домейн колко да те компенсират... един месец безплатен домейн - има няма лефче

Коментар

Първоначално публикувано от flasher View Post
                    човека писал как да се свържеш ти пишеш излияния тук. еми свържи се и виж... то за един домейн колко да те компенсират... един месец безплатен домейн - има няма лефче
                    Мислиш ли, че не съм писал? Това не е първия проблем с icn, свикнал съм им на номерата, както в по-преден пост обясних - ползвам домейн от тях и ми го спряха 2 дни преди да изтече крайния срок, тогава си замълчах, но сега няма. Също така съм им писал на мейла на супорта - никакъв отговор, няма извинение.

Ако трябва и нова тема ще направя за случая, ще пиша навсякъде само за да благоволят да ми отговорят, да не се правят, че не съществувам. Това, че са отстранили проблема не означава, че не трябва да комуникират и да отговарят.

Ползвам само една услуга от тях - въпросния домейн, но ме загубиха като клиент. При само една услуга от тях такива проблеми ми правят, а представи си ако евентуално съм закупил и други домейни от тях, ако имам хостинг при тях... Не, загубиха ме като клиент. Надявам се сега да ме обезщетят както се полага, а не да ми замажат очите. Искам си го и си го търся!
                    Последна редакция от Странникът; 16-12-2012, 11:40 PM.

Коментар

Re: Какво става с ICN.BG ?

Малко в повече вдигаш олелия...за 2-3 часа даунтайм не вярвам да си загубил 200к евро? А ако имаш сериозни загуби, то тогава се замисли къде да хостваш, как да хостваш и как да се подсигуриш, за да не се получава това, защото няма хостинг, който да предложи 100% ъптайм - знаеш го.

Коментар

За: Re: Какво става с ICN.BG ?

Първоначално публикувано от ivok View Post
                        Малко в повече вдигаш олелия...за 2-3 часа даунтайм не вярвам да си загубил 200к евро? А ако имаш сериозни загуби, то тогава се замисли къде да хостваш, как да хостваш и как да се подсигуриш, за да не се получава това, защото няма хостинг, който да предложи 100% ъптайм - знаеш го.
                        Не си ми чел мненията - не хоствам при тях сайта, пренасочил съм го на блогер. От тях ползвам само и единствено въпросния домейн. И ме интересува като как така на мястото на моя сайт се визуализира друг сайт за определен период от време?
                        Колко съм загубил - не е важно, може да са 2 стотинки, 2 лева, 200 или 2 000. Примерно - може да съм имал и само един посетител, който да е опитал да посетил сайта и не е успял, но евентуално щял да го хареса и да се свърже с мен и да рекламира. Възможности много, включително и нематериалните - само това, че сайта ми го няма ми стига. Искам си обезщетението и то няма да ме задоволят някакви голи извинения или жълти стотинки.

Я да те питам теб - постави се на мое място, как би реагирал ако почнат да визуализират друг сайт на мястото на твоя? В този случай не губиш само пари, губиш и други неща... .

Както и казах - търся си го, искам си го!
                        Последна редакция от Странникът; 16-12-2012, 11:56 PM.

Коментар

Здравей @Странникът,
                          Моля те да ни дадеш твоя домейн нс ЛС или да пишеш до посочения e-mail за да ти предоставят компенсация.
                          Ние сме лоялни към потребителите си и когато има проблем държим всичко да е изрядно и справедливо.

.EU домейните изтичат 2 дни преди краят на текущия месец в който а регистрирани. Така е политиката не EURID. Дори домейна да регистриран на 1-о число или 30-о той винаги ще изтича на 28-а дата на текущия месец. Същата тази информация подробно описва във всички съобщения за изтичащи периоди.

Коментар

Първоначално публикувано от icn.bg View Post
                            .EU домейните изтичат 2 дни преди краят на текущия месец в който а регистрирани. Така е политиката не EURID. Дори домейна да регистриран на 1-о число или 30-о той винаги ще изтича на 28-а дата на текущия месец. Същата тази информация подробно описва във всички съобщения за изтичащи периоди.
                            Да, това го знам, комуникирах тогава със съпорта, обясниха ми го, но въпреки това домейна беше спрян, и ако се възползвам от посочения от вас пример - не на 28-и от текущия месец, а по-рано го спряха, но това няма значение вече, тогава реших да не правя проблем, освен ако са останали някакви записи от комуникацията ми със съпорта относно новото пренасочване на dns-ите на домейна към блогспот. Това няма голямо значение за мен, просто го споменавам като факти, не съм правил проблеми, всеки греши, разбирам го това, но един път, втори път, трети път... Е, стига толкова вече.

Коментар

едно нещо не разбирам ... обяснили са ти хората че така работят .eu домейните, разбрал си ама сега пак им го мяташ като тяхна грешка...
                              обещали са да те компенсират - ти нали така искаш
                              какво още искаш да направят? или се доуспокояваш като си помрънкаш още малко

Коментар

Първоначално публикувано от flasher View Post
                                едно нещо не разбирам ... обяснили са ти хората че така работят .eu домейните, разбрал си ама сега пак им го мяташ като тяхна грешка...
                                обещали са да те компенсират - ти нали така искаш
                                какво още искаш да направят? или се доуспокояваш като си помрънкаш още малко
                                Май ти не разбираш това, написал съм го точно и ясно - от техния посочен пример не ми спряха домейна на 28 а по-ранно от 28 число, което вече не е 2 дни, нали така?

Коментар

Изчакайте...
                                X