SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво става с ICN.BG ?

cloxy

Super Moderator
Екип
Главният им сайт icn.bg, както и един клиентски връщат при мен следния код:

HTML:
<!--
	top.location="http://icn.bg/?fp=6bdY1dwZyJFrSJtXFgDC6PqFs0s7T2DgxH46H1hBsL9Dmv%2FbeMsa748tZcM9gHKhP318MbaSmz%2B0q5UIQWO3jA%3D%3D&prvtof=0t%2FMib36A4V4Qdc3sNt%2FBjXontbQQZKPjn28vWgNwag%3D&poru=CwyUgCHcJ0v%2BDYFsoTjQSSzYFDobIHU4UZy1L0r5RMs%3D&cifr=1&";
	/*
-->
<script type="text/javascript">
	<!--
	dimensionUpdated = 0;
	function applyFrameKiller()
	{
		if(window.top != self)
		{
			cHeight = 0;
			if( typeof( window.innerHeight ) != 'undefined' ) {
			//Non-IE
			cHeight = window.innerHeight;
			dimensionUpdated = 1;
			} else if( document.documentElement && ( document.documentElement.clientWidth || document.documentElement.clientHeight )  ) {
			//IE 6+ in 'standards compliant mode'
			cHeight = document.documentElement.clientHeight;
			dimensionUpdated = 1;
			} else if( document.body && ( document.body.clientWidth || document.body.clientHeight ) ) {
			//IE 4 compatible
			cHeight = document.body.clientHeight;
			dimensionUpdated = 1;
			}
			if( cHeight <= 250 && dimensionUpdated == 1)
			{
				window.top.location = "http://icn.bg/?fp=6bdY1dwZyJFrSJtXFgDC6PqFs0s7T2DgxH46H1hBsL9Dmv%2FbeMsa748tZcM9gHKhP318MbaSmz%2B0q5UIQWO3jA%3D%3D&prvtof=X6zgyimotqx8rcPQxrdNK0mXdSqNlGFy9QW2cvmD2eI%3D&poru=q9YSDQQxQHlyRHXryzQUk1SljenEXPIw4iq8XO19qJU%3D&cifr=1&";
			}
		}
	}

	applyFrameKiller();
	// -->
</script><frameset rows="100%,*" frameborder="no" border="0" framespacing="0">
	<frame src="http://icn.bg/?fp=6bdY1dwZyJFrSJtXFgDC6PqFs0s7T2DgxH46H1hBsL9Dmv%2FbeMsa748tZcM9gHKhP318MbaSmz%2B0q5UIQWO3jA%3D%3D&prvtof=%2FuSXAyArVIdrfAC5qatIUL9W37DHKDVVmr%2BOSrAk5RA%3D&poru=yBxt07y%2F8vCVSTnozIsk%2B1jADUnjZx9MU0PxKFwkTjc%3D&">
</frameset>
<noframes>
	<body bgcolor="#ffffff" text="#000000">
	<a href="http://icn.bg/?fp=6bdY1dwZyJFrSJtXFgDC6PqFs0s7T2DgxH46H1hBsL9Dmv%2FbeMsa748tZcM9gHKhP318MbaSmz%2B0q5UIQWO3jA%3D%3D&prvtof=J22uaLEH8UcomUoe%2FA0GUmdXTAW%2BuIZ0p9mvyuYnZSk%3D&poru=ZjngqDn7EDXb4%2BBUeGRTvUWo8SbVcElpMhhmDaR46J0%3D&">Click here to proceed</a>.
	</body>
</noframes><!--
*/
-->

Проблемът е, че от някои доставчици погледнато сайтовете си работят. От други, се вижда това. 50 на 50 е, не е само в моя телевизор проблемът.

Започва едно безкрайно пренасочване и браузърът цикли на едно място.

На съпорта никой не ми отговаря вече повече от половин час.

През файловия мениджър всичко изглежда добре, няма промени последния един месец. Не знам обаче как да видя ctime, като нямам SSH достъп. Но ми мирише на нещо по-мащабно.
 
Re: Какво става с ICN.BG ?

И аз имам същия проблем с моите сайтове хостнати на ICN. Дори и клиенти от други държави посетили сайта ми и сайта на icn.bg казват че имат проблеми. Успях да се свържа с техническата поддръжка и след като им обясних направо ми прекъснаха разговора без да кажат нищо като обяснение на случващото се. Дано оправят проблема по скоро.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Не ме интересува нищо друго, само загуба на файлове да няма. Иначе всичко друго разбирам.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Ми какво сега, нима не свикнахте с ICN? Мине не мине малко време и поредния гаф от тях, след което следва дежурния отговор от тяхна страна колко били прави, колко не били виновни, как това се било случвало на всички... . Смешки... Как така примерно от Суперхостинг нямат такъв проблем и за толкова време никой не се оплака и не направиха поне един гаф, докато от ICN какво ли не беше: спиране на сайтове, падане на сървъри, чупене на машини, липса на така обещания всекидневен бекъп... Примерно - имам сайт който е закупен от тях и така си бях направил програмата, че да го платя предпоследния или последния възможен ден, обаче не, тия образи от ICN понеже са специални, ми спряха сайта 2 дни преди крайния срок и после отново трябваше да се правят настройки DNS-и да се сменят, а там пак каква история, не ми се мисли, и с цялото си нахалство от тях оня ден получавам писмо в пощата си, че ме уведомяват за някакво тяхно коледно намаление, понеже съм техен клиент, ама понеже искали да не ме притесняват и за това не ме били уведомявали толкова често за всички новости и промоции от тяхна страна. Тотално съм разочарован от тази компания, така, че въобще не се изненадвам в това, че ги няма, между другото то и на мен не ми зареждат... ама не им обръщам внимание на тях - те редовно си правят гафове, свикнахме им.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Привет @cloxy ,
Днес получихме редици обаждания и запитвания за невъзможност за достъп до различни сайтове. Навярно и редица други Български хостинг компании са получили такива защото, забелязахме проблем в DNS-те на редица големи Интернет доставчици. Вероятни причина е в DNS spoofing към техни DNS-и. Към монета знаем само за Близоо и няколко други квартални доставчика в София и Варна.
Опитахме да се свържем с тях за повече информация, но безуспешно.

След като получим повече информация ще Ви пиша и технически подробност около този казус с DNS зоните на различни доставчици.


П.П. Основния DNS на Verisign , разположен в Netera също не функционира от 01.12.2012, надяваме се причината да не е от него защото няма отношение към ситуацията с Близоо и др., но знае ли човек...
 
За: Re: Какво става с ICN.BG ?

За: Re: Какво става с ICN.BG ?

Би ли ми казал на кой доставчик си за да можем да проверим защо виждаш кешираната информация

Много от DNS-ите им са сменени с IP 208.91.197.101
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

icn, виждам, че пишеш по темата, тогава се обръщам към теб от тук, понеже както разбрах от този и от другия форум - вие даже и телефоните си не вдигате когато колегите ви търсят, следователно няма смисъл да ви звъня, така и няма да ми отговорите.
Бихте ли ми обяснили следния случай: Имам закупен домейн от вас, .eu, който съм пренасочил към блогспот. Обаче в момента не се зарежда моя сайт, а някакъв друг сайт? Моля, отговорете ми на въпроса, защо правя безплатна реклама на друг сайт, защо сте спрели моя сайт, при положение, че е платен, защо сте допуснали друг да използва моя домейн?
Също така ми отговорете какви са предвидените компенсации за това, защото си искам да ме компенсирате в този случай, за неправомерно използване на мой сайт от други хора.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Забравили са да си подновят домейна icndns.net
icndomain.jpg
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Здравей @Странникът,
Може да ни потърсиш коректно на посочените в сайта телефони. Поради посечения по горе проблем с DNS-и на отделни Интернет доставчици днес имаме повече обаждания и запитвания и може да се наложи 2-3 минути докато има свободен оператор, който да Ви отговори.
Моля те на опишеш подробно какъв е проблема който срещат тъй като не успявам да разбера от описанието ти.
До колкото разбирам, имаш .EU домейн който си насочил към трети сървър. Ако желаеш предостави ни твоя домейн( ЛС), за да можем да проверим как си го насочил и каква информация зарежда.

icn, виждам, че пишеш по темата, тогава се обръщам към теб от тук, понеже както разбрах от този и от другия форум - вие даже и телефоните си не вдигате когато колегите ви търсят, следователно няма смисъл да ви звъня, така и няма да ми отговорите.
Бихте ли ми обяснили следния случай: Имам закупен домейн от вас, .eu, който съм пренасочил към блогспот. Обаче в момента не се зарежда моя сайт, а някакъв друг сайт? Моля, отговорете ми на въпроса, защо правя безплатна реклама на друг сайт, защо сте спрели моя сайт, при положение, че е платен, защо сте допуснали друг да използва моя домейн?
Също така ми отговорете какви са предвидените компенсации за това, защото си искам да ме компенсирате в този случай, за неправомерно използване на мой сайт от други хора.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Днес са го подновили Expiration Date: 15-dec-2018, чакаме рефреш на dns-ите.
 
Re: За: Re: Какво става с ICN.BG ?

Re: За: Re: Какво става с ICN.BG ?

Би ли ми казал на кой доставчик си за да можем да проверим защо виждаш кешираната информация

Доставчикът ми у дома е "Sofia Cable Company". Обаче ме притеснява фактът, че и от чужбина не винаги работи.

Аз разбрах за проблема, след като един cron от IP 66.147.244.90 изгърмя и продължава да гърми на всеки час.
 
Re: Какво става с ICN.BG ?

Аз пуснах темата в другия форум и се обаждах 2 пъти, неуспешно за съжаление.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Ако желаеш предостави ни твоя домейн( ЛС), за да можем да проверим как си го насочил и каква информация зарежда.

Писах в ЛС в който обяснявам проблема и ви предоставям и линка да видите сайта ми какво визуализира в момента, както и кеша от Гугъл за да се убедите сами кой е моя сайт. Благодаря за бързия отговор и ще чакам отговори на въпросите си.
 
Re: За: Какво става с ICN.BG ?

Re: За: Какво става с ICN.BG ?

Забравили са да си подновят домейна icndns.net

Супер, изглежда ти знаеш къде е проблемът по-добре от тях. Просто следните редове казват всичко:

whois icndns.net
Registered On December 15, 2004
Expires On December 15, 2018
Updated On December 16, 2012
 
Последно редактирано:
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Cloxy, oт чужбина не работи стабилно, но повече време работи отколкото не работи. Проверяваме през 3 сървера.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Здравейте приятели,
проблемът вече трябва да е решен, като това, което виждаме в момента е, че ДНС трафика е в нормите си. Действително проблема бе при нас като взехме нужните мерки да не се случва в бъдеще. Към момента и от чужбина виждам, че всички репортувани домейни се ресолват коректно, но ако все още изпитвате затруднения с отварянето на сайтовете си, моля незабавно да пишете на support@icn.bg за да погледнем отново.
Искрено се извиняваме за причиненото неудобство!

---
Поздрави,
Борислав Бориславов
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Да, сега виждам, че сайта ми вече се визуализира, благодаря за отстранения проблем. Но беше малко неприятно, това да видя на моя сайт да се визуализира друг сайт, печелейки от моя сайт.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Здравейте съфорумци,
Изключително ми е неприятно да пиша по този повод. Създалата се ситуация е голям пропуск от наша страна и само факта, че anycast dns сървърите ни имат дългосрочен кешинг механизъм не позволи проблема да се разпростре. Държим да предоставяме на потребителите си изключително професионални услуги, което не бе така при този казус. Взети са всички необходими мерки, за да не може да се повтори.

Бих искал лично да поднеса огромните си извинения към вас, като моля всеки, който е срещнал проблем с DNS на свой сайт да се свърже лично с мен на julian@icn.bg, за да бъде компенсиран.

Поздрави,
Юлиян Бориславов
Управител на ICN.Bg
 

Горе