SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Аз не съм ви клиент, но съм клиент на Godaddy. При същата ситуация с тях те върнаха парите на хората. Е, не като кеш, а като ваучери за услуги към тях, но все пак поеха отговорността за своята грешка.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Здравейте съфорумци,
Изключително ми е неприятно да пиша по този повод. Създалата се ситуация е голям пропуск от наша страна и само факта, че anycast dns сървърите ни имат дългосрочен кешинг механизъм не позволи проблема да се разпростре. Държим да предоставяме на потребителите си изключително професионални услуги, което не бе така при този казус. Взети са всички необходими мерки, за да не може да се повтори.

Бих искал лично да поднеса огромните си извинения към вас, като моля всеки, който е срещнал проблем с DNS на свой сайт да се свърже лично с мен на julian@icn.bg, за да бъде компенсиран.

Поздрави,
Юлиян Бориславов
Управител на ICN.Bg



Дано наистина да сте взели мерки срещу това, да не се повтаря. Благодаря за решения проблем, но аз все още не съм получил отговор на въпросите си - защо на моя сайт се визуализира друг сайт и как ще бъда компенсиран с това? Това за проблеми с dns-ите не ме интересува, това са си ваши неща, аз съм си платил за услуга която я няма. Едно е сайта да не се визуализира, да е офлайн поради някакви проблеми, но друго е да се зарежда чужд сайт на мястото на моя и да печели от това. Аз не ползвам друга услуга от вас - само една единствена - въпросния домейн, който съм пренасочил към блогспот. Как ще ме компенсирате - ще ми подарите безплатни домейни, ще ми платите въпросния домейн за няколко години напред или ще ми платите пари за допуснатата от вас грешка?
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

човека писал как да се свържеш ти пишеш излияния тук. еми свържи се и виж... то за един домейн колко да те компенсират... един месец безплатен домейн - има няма лефче
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

човека писал как да се свържеш ти пишеш излияния тук. еми свържи се и виж... то за един домейн колко да те компенсират... един месец безплатен домейн - има няма лефче

Мислиш ли, че не съм писал? Това не е първия проблем с icn, свикнал съм им на номерата, както в по-преден пост обясних - ползвам домейн от тях и ми го спряха 2 дни преди да изтече крайния срок, тогава си замълчах, но сега няма. Също така съм им писал на мейла на супорта - никакъв отговор, няма извинение.

Ако трябва и нова тема ще направя за случая, ще пиша навсякъде само за да благоволят да ми отговорят, да не се правят, че не съществувам. Това, че са отстранили проблема не означава, че не трябва да комуникират и да отговарят.

Ползвам само една услуга от тях - въпросния домейн, но ме загубиха като клиент. При само една услуга от тях такива проблеми ми правят, а представи си ако евентуално съм закупил и други домейни от тях, ако имам хостинг при тях... Не, загубиха ме като клиент. Надявам се сега да ме обезщетят както се полага, а не да ми замажат очите. Искам си го и си го търся!
 
Последно редактирано:
Re: Какво става с ICN.BG ?

Малко в повече вдигаш олелия...за 2-3 часа даунтайм не вярвам да си загубил 200к евро? А ако имаш сериозни загуби, то тогава се замисли къде да хостваш, как да хостваш и как да се подсигуриш, за да не се получава това, защото няма хостинг, който да предложи 100% ъптайм - знаеш го.
 
За: Re: Какво става с ICN.BG ?

За: Re: Какво става с ICN.BG ?

Малко в повече вдигаш олелия...за 2-3 часа даунтайм не вярвам да си загубил 200к евро? А ако имаш сериозни загуби, то тогава се замисли къде да хостваш, как да хостваш и как да се подсигуриш, за да не се получава това, защото няма хостинг, който да предложи 100% ъптайм - знаеш го.

Не си ми чел мненията - не хоствам при тях сайта, пренасочил съм го на блогер. От тях ползвам само и единствено въпросния домейн. И ме интересува като как така на мястото на моя сайт се визуализира друг сайт за определен период от време?
Колко съм загубил - не е важно, може да са 2 стотинки, 2 лева, 200 или 2 000. Примерно - може да съм имал и само един посетител, който да е опитал да посетил сайта и не е успял, но евентуално щял да го хареса и да се свърже с мен и да рекламира. Възможности много, включително и нематериалните - само това, че сайта ми го няма ми стига. Искам си обезщетението и то няма да ме задоволят някакви голи извинения или жълти стотинки.

Я да те питам теб - постави се на мое място, как би реагирал ако почнат да визуализират друг сайт на мястото на твоя? В този случай не губиш само пари, губиш и други неща... .

Както и казах - търся си го, искам си го!
 
Последно редактирано:
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Здравей @Странникът,
Моля те да ни дадеш твоя домейн нс ЛС или да пишеш до посочения e-mail за да ти предоставят компенсация.
Ние сме лоялни към потребителите си и когато има проблем държим всичко да е изрядно и справедливо.

.EU домейните изтичат 2 дни преди краят на текущия месец в който а регистрирани. Така е политиката не EURID. Дори домейна да регистриран на 1-о число или 30-о той винаги ще изтича на 28-а дата на текущия месец. Същата тази информация подробно описва във всички съобщения за изтичащи периоди.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

.EU домейните изтичат 2 дни преди краят на текущия месец в който а регистрирани. Така е политиката не EURID. Дори домейна да регистриран на 1-о число или 30-о той винаги ще изтича на 28-а дата на текущия месец. Същата тази информация подробно описва във всички съобщения за изтичащи периоди.

Да, това го знам, комуникирах тогава със съпорта, обясниха ми го, но въпреки това домейна беше спрян, и ако се възползвам от посочения от вас пример - не на 28-и от текущия месец, а по-рано го спряха, но това няма значение вече, тогава реших да не правя проблем, освен ако са останали някакви записи от комуникацията ми със съпорта относно новото пренасочване на dns-ите на домейна към блогспот. Това няма голямо значение за мен, просто го споменавам като факти, не съм правил проблеми, всеки греши, разбирам го това, но един път, втори път, трети път... Е, стига толкова вече.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

едно нещо не разбирам ... обяснили са ти хората че така работят .eu домейните, разбрал си ама сега пак им го мяташ като тяхна грешка...
обещали са да те компенсират - ти нали така искаш
какво още искаш да направят? или се доуспокояваш като си помрънкаш още малко :)
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

едно нещо не разбирам ... обяснили са ти хората че така работят .eu домейните, разбрал си ама сега пак им го мяташ като тяхна грешка...
обещали са да те компенсират - ти нали така искаш
какво още искаш да направят? или се доуспокояваш като си помрънкаш още малко :)

Май ти не разбираш това, написал съм го точно и ясно - от техния посочен пример не ми спряха домейна на 28 а по-ранно от 28 число, което вече не е 2 дни, нали така?
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

:) разбирам и чета ама и ти не знаеш точно кога да ти го спрели или не помниш.
но както и да е ... помрънка си и е време живота да продължи.

успех и дано повече да няма проблеми
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

:) разбирам и чета ама и ти не знаеш точно кога да ти го спрели или не помниш.

Знам кога точно са ми го спрели и това ви обяснявам. Те не ми го спряха 2 дни преди изтичането на самия домейн, както си е за .eu, а ми го спряха още по-рано от този двудневен срок.

но както и да е ... помрънка си и е време живота да продължи.

Да, помрънках си, но изглежда няма смисъл, понеже сега си отварям пощата и проблемите, т.е. подигравките от тях продължават. Отказвам се от техните услуги.

успех и дано повече да няма проблеми

Вече не ме интересува, ще си прехвърля домейна в друга компания и за сега няма да ползвам никакви услуги от тях, ако не може да се прехвърли ще го закрия. Но дано наистина нямат повече проблеми, че доста от колегите ползват техните услуги.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Здрвей @Странникът,
Колега се е свързал с теб за ти предостави компенсация, но все още от теб няма отговор.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Здрвей @Странникът,
Колега се е свързал с теб за ти предостави компенсация, но все още от теб няма отговор.

Здравейте icn. Явно, че с Вас ще си говорим по този начин, а не с нормална комуникация. Проблемите с вас продължават. Не е вярно, това което казвате, че нямало отговор от мен. Писал съм на оставения от Вас имейл още снощи, на 16 декември 2012, в 22:24. И какво намирам преди малко в писмото си?

Тъй като не получих e-mail от вас, поех инициативата да Ви пиша директно.

Отново заблуждавате и изкарвате другите виновни. Даже и на това писмо съм отговорил - отговорът ми е изпратен: на 17 декември 2012, в 11:58.

И въпреки това тук в темата отново си позволявате да пишете, да заблуждавате:

Колега се е свързал с теб за ти предостави компенсация, но все още от теб няма отговор.


?????????????????????????????????????????????????????????????????
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Привет Странникът,
Колега ми предаде че си ми писал , но аз не намирам съобщението ти. Навярно има разминаване в кореспонденцията. До колкото виждам си получил моето писмо към теб, но за съжаление не съм получил обратен отговор.
Нека преминем на ЛС за да не отегчаваме аудиторията с лична кореспонденция.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Ако мога да попитам - кога ще се оправи проблема?

Аз нямам проблеми - виждам си сайтовете, отварям ги. Но имам потребители които пишат, че сайта продължава да не се отваря.
 
Re: За: Какво става с ICN.BG ?

Re: За: Какво става с ICN.BG ?

Навярно има разминаване в кореспонденцията.

Нещо кореспонденцията с вас стана много трудна. В събота ви изпратих едно писмо с молба за промяна на ДНС-те на бг домейн. Вчера го препратих и все още никакъв отговор или реакция от ваша страна.
 
Re: Какво става с ICN.BG ?

При мен cron-ът, от който започна проблемът, още продължава да гърми. При което на клиента не му се изпълнява определена функция. А cron-ът е външен, защото малкият пакет, на който се намира клиентът, нямал право на cron задачи.
 
За: Какво става с ICN.BG ?

За: Какво става с ICN.BG ?

Привет,
Навярно все още има доставчици, които все още не са опреснили DNS-a си. Още в неделя колегите подадоха зоната за опресняване с нисък TTL.
Имаш ли някаква информация твоите потребители кои Интернет доставчици използват. Това ще ни помогне много, защото ще се свържем директно с тях.

Ако мога да попитам - кога ще се оправи проблема?

Аз нямам проблеми - виждам си сайтовете, отварям ги. Но имам потребители които пишат, че сайта продължава да не се отваря.
 

Горе