SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Хостинг за сайт за видеоклипове

yordanp

New member
Препоръчайте ми подходящ хостинг за следния сайт.

Сайт за споделяне на видеоклипове, видеата няма да бъдат добавяни от друг сайт, а директно ще се ъплоудват.
Предполагаема бройка около 1500 месечно.

Родните хостинг провайдъри предлагат в повечето случаи cloud хостинг и по-малко VPS хостинг. Но цените нещо не ми допадат.
Тъй като в началото ще има по-малко ъплоуд в последствие повече, може би клауд хостинг е най-подхождящ за случая.

Явно ще е необходимо повече дисково пространство, за това търся някакво решение със заплащане на използвани GB.
Бихте ли ме посъветвали за такъв хостинг или друго подходящо решение?
 
За: Хостинг за сайт за видеоклипове

За: Хостинг за сайт за видеоклипове

Amazon WS но за да се направи както трябва ще трябва да отделиш бюджет, при който цените на бг доставчиците ще ти се сторят жълти стотинки.
 
Re: За: Хостинг за сайт за видеоклипове

Re: За: Хостинг за сайт за видеоклипове

Някой използвал ли клауд на майкрософт? Според тях цената е $0.07 per GB, което изглежда твърде евтино сравнявайки останалите предложения.
 
За: Хостинг за сайт за видеоклипове

За: Хостинг за сайт за видеоклипове

А ти проверил ли си на какъв cloud можеш да качваш тези видеофайлове и те отговарят ли на условията за ползване на услугата?!? И при такъв проект най-обемния ресурс ти е дисковото пространство, но за да накараш сайта да работи бързо и пъргаво ти трябват сериозно количество процесрона мощ и RAM памет, иначе ще имаш голям и дебел куц охлюв
 
За: Хостинг за сайт за видеоклипове

За: Хостинг за сайт за видеоклипове

Amazon CF е решението, при цена от $0.12 за Гигабайт обаче ще трябва да си направиш сметката.
 
Re: Хостинг за сайт за видеоклипове

За такъв тип услуги, най-добрия и според мен задължителен вариант, е собствена машина локирана някъде.

Представи си, че сайта без да иска стане огромен ? Какво ще правиш след това ? Опита ми ме е научил, че когато правиш нещо мащабно, най-доброто решение е собствен сървър :)
 
За: Re: Хостинг за сайт за видеоклипове

За: Re: Хостинг за сайт за видеоклипове

За такъв тип услуги, най-добрия и според мен задължителен вариант, е собствена машина локирана някъде.

Представи си, че сайта без да иска стане огромен ? Какво ще правиш след това ? Опита ми ме е научил, че когато правиш нещо мащабно, най-доброто решение е собствен сървър :)

Очевидно титинките не стигат :) А и на нает сървър е ограничен в размера на дисковете и евентуално капацитета на RAID картата
 
За: Хостинг за сайт за видеоклипове

За: Хостинг за сайт за видеоклипове

Има и едно друго решение, което вече зависи от това до колко си навътре с техниката и можеш да си реализираш платформата. Хостваш всичко без тежкото съдържание (разбирай видеото) на някой хостинг. А си правиш собствени машини на някакъв евтин интернет с добра уплоад скорост. Едно HAProxy със скриптове, които го преконфиругират в реално време може да ти е лоад балансър прехвълящ трафика към файл сървърите (важната част в конфигурацията е прехвърлящ, а не разпределящ). Ако ти говоря на китайски, просто си вземи нает съвър, по евтино ще ти е вместо да се учиш на нинджа щуротии:)
 
За: Хостинг за сайт за видеоклипове

За: Хостинг за сайт за видеоклипове

eclipze, като инфраструктура е що годе добър вариант, но bottleneck-а ще е bandwidth -а на евтиния интернет. Там скоростите не са удачни за streaming.
 
За: Хостинг за сайт за видеоклипове

За: Хостинг за сайт за видеоклипове

Безс*****, но все пак говорим за направи си сам. И с такава конфигурация може да добавя машини и интернет връзки като има прилична скалируемост на прилична цена. Докато почне да го притеснява сметката за ток все пак;))

А ъплоада на повечето доставчици е достатъчно приличен предвид торентите, въпреки че е шейпнат точно заради тях...

Пък като започне да претоварва такава конфигурация е време или да се откаже или да изкарва пари от начинанието:)
 

Горе