SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минути

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

От нова година продавам mebeli.cc, ако интересът към .co ще е същия... мерси :)

Едва ли ще е нещо по-добро :)
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

.co е по-скъп домейн и според мен ще се класира по-добре :)

Може и да се класират, ще видим. Взел съм си два в доста наситени ниши, дано се позиционират добре :)

p.s. Представяш ли си тези дето ги издухвам с .info, което струва 1,17$ как ги е яд :D
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

По-скъп е защото е по-нов. Едва ли ще има голямо значение в класирането, важното е според мен дали ще се наложи като убиец на .COM, като стандартни реклами и т.н. Но сигурно пак ще минат доста години докато се получи - ако въобще се получи.
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Пуснах iphone4case.co за продажба, за да използвам шума около проблемите с антената и единственото му решение за момента :). Ще ви информирам как се развиват нещата.

А личното ми мнение е, че (много) пари в бгдума.co няма. Всички знаем, че големите пари са зад голямата вода. :)
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Пуснах iphone4case.co за продажба, за да използвам шума около проблемите с антената и единственото му решение за момента :). Ще ви информирам как се развиват нещата.

А личното ми мнение е, че (много) пари в бгдума.co няма. Всички знаем, че големите пари са зад голямата вода. :)


За жалост това за БГдума е вярно, и се надявам нещата да потръгнат
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

dot mobi, dot eu, dot asia, dot me, dot cm, dot co, what's next? Поредният екстеншън, при който 90% от имената ще са паркирани. И все пак и аз си взех един ;)
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

От нова година продавам mebeli.cc, ако интересът към .co ще е същия... мерси :)
При .co можеш да разчиташ на типо трафик. Взел съм един бг домейн с 90к за типо, да видим дали хората грешат.

.co е по-скъп домейн и според мен ще се класира по-добре :)
Ако беше вярно, .bg домените щяха да са заели челните позиции в нета :).

За жалост това за БГдума е вярно, и се надявам нещата да потръгнат
За бг дума освен на паразитен маркетинг (типо трафик) да се надяваш на друго, няма на какво.
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

При .co можеш да разчиташ на типо трафик. Взел съм един бг домейн с 90к за типо, да видим дали хората грешат.
Има го това. То за това и никой в началото няма да тръгне да прави сериозни .со сайтове, защото вероятноста за обратно типо е много по-голяма.

Ако беше вярно, .bg домените щяха да са заели челните позиции в нета :).
Не зависи само от домейна, но не можеш да отречеш, че .бг домейните се класират добре :)

За бг дума освен на паразитен маркетинг (типо трафик) да се надяваш на друго, няма на какво.
Или за силно конкурентни ниши, където всичко е изкупено. Те са 2-3 такива тук де...
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Има го това. То за това и никой в началото няма да тръгне да прави сериозни .со сайтове, защото вероятноста за обратно типо е много по-голяма.
Да, това си е сериозен проблем, затова както е казал wbg, .цо ще станат поредните домейни за пакриране

ivo.apostolov каза:
Не зависи само от домейна, но не можеш да отречеш, че .бг домейните се класират добре :)
Не мога да отрека че домейните на кирилица се класират по-добре, за .bg - нямам наблюдения.

ivo.apostolov каза:
Или за силно конкурентни ниши, където всичко е изкупено. Те са 2-3 такива тук де...
Има, има, поразгледай алекса топ 100 за БГ ;).
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Якият домейн за паркиране е vbox7.co , ама вчера някой колега го е взел предвидливо :) хехе
 

Някой който е запознат с правилата моля да каже, ако взема домейн .co, а вече има регистрирана търговска марка и сайт, примерно cnn.com, при евентуален диспут могат ли да ми го вземат?
 
Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут�

Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут�


Някой който е запознат с правилата моля да каже, ако взема домейн .co, а вече има регистрирана търговска марка и сайт, примерно cnn.com, при евентуален диспут могат ли да ми го вземат?

Мда, това и аз се чудех :) :confused:
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации

Да, доколкото гледах, арбитражът се води по правилата на .com и другите общи домейни.
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Има, има, поразгледай алекса топ 100 за БГ ;).

mobilebulgaria.co, predpriemach.co, rozali.co и т.н. например са свободни, не за дълго предполагам. :)
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

elmaz.co ще ем големия удар за някой по запознанствата - свободен е
 
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Всеки вика "голям удар" и после "вземи го ти" :)

Така е, прав си... всеки се прави на луд ;)

А да ви попитам някой вкарал ли е вече сайта си в индекса на Гу,

Аз се узорих! приложих тактики, при които 99.9% са действали, но сега - не и не :) Тог не се появява в индекса на Гу?

OPS - СТАНА! ИНДЕКСИРАН МИ Е ДОМЕЙНА :)

Споделете моля
 
Последно редактирано:
Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Re: Домейни .co - над 100хил. регистрации за 25 минут

Всеки вика "голям удар" и после "вземи го ти" :)


Ами нямам нещо подходящо на което да го паркирам - все пак който отива на elmaz.com отива с определена цел нали :)
 

Горе