SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

база с градове и квартали

netsurfer

Ипотпал ФЕН :)
Някой да знае откъде да изкопая такова нещо, защото едвам издържах да добавя кварталите на София, а като си помисля че има и села и квартали на още градове ...
 
Re: база с градове и квартали

Виж тук:

Код:
http://www.nsi.bg/EKATTE/Ekatte.htm

Това е ЕКАТТЕ (големите букви са заради copy paste-a) ЕДИНЕН КЛАСИФИКАТОР НА АДМИНИСТРАТИВНО-ТЕРИТОРИАЛНИТЕ
И ТЕРИТОРИАЛНИТЕ ЕДИНИЦИ.

Долу на страницата ги има архивирани всички файлове.

КАто почнеш Области, Населени Места, Кметства и се стига до райони ( и надявам се и квартали, но не мога да гарантирам)


Погледнах и видях, че районите на софия ги има
 
Последно редактирано:
Re: база с градове и квартали

Виж тук:

Код:
http://www.nsi.bg/EKATTE/Ekatte.htm

Това е ЕКАТТЕ (големите букви са заради copy paste-a) ЕДИНЕН КЛАСИФИКАТОР НА АДМИНИСТРАТИВНО-ТЕРИТОРИАЛНИТЕ
И ТЕРИТОРИАЛНИТЕ ЕДИНИЦИ.

Долу на страницата ги има архивирани всички файлове.

КАто почнеш Области, Населени Места, Кметства и се стига до райони ( и надявам се и квартали, но не мога да гарантирам)


Погледнах и видях, че районите на софия ги има



Готин ресурс, само да не беше толкова неудобно направен, всичко щеше да е ток
 
Re: база с градове и квартали

Някой да знае откъде да изкопая такова нещо, защото едвам издържах да добавя кварталите на София
- По един проект си играх ръчно да въвеждам всички улици разбити по квартали за София - получиха се 3340 записа - ако искаш да си въведеш и улиците в кварталите в София мога да ти експортна базата данни а ти да си я нагласиш според твойте нужди - за другите градове нямам.
 
Последно редактирано:
Re: база с градове и квартали

Виж тук:

Код:
http://www.nsi.bg/EKATTE/Ekatte.htm

Това е ЕКАТТЕ (големите букви са заради copy paste-a) ЕДИНЕН КЛАСИФИКАТОР НА АДМИНИСТРАТИВНО-ТЕРИТОРИАЛНИТЕ
И ТЕРИТОРИАЛНИТЕ ЕДИНИЦИ.

Долу на страницата ги има архивирани всички файлове.

КАто почнеш Области, Населени Места, Кметства и се стига до райони ( и надявам се и квартали, но не мога да гарантирам)


Погледнах и видях, че районите на софия ги има

Мерси много

отиваш на някои от големите портали за имоти и един по един си ги преписваш :)

е аз точно това не искам да правя ;)
в софия има 60 квартала,
в софия област има незнам си колко села, една седмица ще има да си преписвам ;)

ted каза:
- По един проект си играх ръчно да въвеждам всички улици разбити по квартали за София - получиха се 3340 записа - ако искаш да си въведеш и улиците в кварталите в София мога да ти експортна базата данни а ти да си я нагласиш според твойте нужди - за другите градове нямам.
 
Re: база с градове и квартали

- По един проект си играх ръчно да въвеждам всички улици разбити по квартали за София - получиха се 3340 записа - ако искаш да си въведеш и улиците в кварталите в София мога да ти експортна базата данни а ти да си я нагласиш според твойте нужди - за другите градове нямам.


ТИ СИ ЛУД... чесно... това е баси и хамалогията. По-добре да беше измислил как да ги export-неш от някъде. Гаранция че има начин, един колега го е правил, но не съм го питал как защото не ме е интересувало. Ще говоря с него тези дни да видя дали помни за какво идеше реч
 
Re: база с градове и квартали

Луд - не луд - това е положението :) - клиента искаше работа в съкратени срокове, а нищо по лесно не намерих ... ама минало вече ... та ако на някой му трябва София по квартали и улици - да се обажда ...
 
Re: база с градове и квартали

аз се наиграх вече ;)
Код:
Rows  	5,605
онова горе нестава много - много,
ако на някой му трябва България с кварталите в Градовете и селата в регионите да свирка ;)
 
Re: база с градове и квартали

фииииииуууууууу(свиркам). И мен ме интересува такава база.
 
Re: база с градове и квартали

Тук е за София - http://montana-dnes.info/Sofia_raioni_i_ulici.zip експортнал съм базата в два варианта - .sql и .csv

Таблиците са 2 - райони и улици st_section в таблицата с улиците е id на района, ако една улица минава през няколко района я има съответните пъти с различно id ...
 

Горе