SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

3-сайта на един хостинг

ianis-build

Active member
Здравейте,
Ползвам 3-домейна на един хостинг. Какви забрани трябва да направя, за да забраня да индексират папки и файлове помежду си?
(искам всеки сайт да индексира файловете само в неговата папка)

В момента роботс файла на руут домейна изглежда така:
User-agent: *
Disallow: /pokrivni-remonti.com/

user-agent: Yandex
disallow: /pokrivni-remonti.com/

User-agent: *
Disallow: /remont-na-pokrivi.eu/

user-agent: Yandex
disallow: /remont-na-pokrivi.eu/

Как трябва да изглежда на останалите два сайта, които са на вътрешни папки.
 
За: 3-сайта на един хостинг

За: 3-сайта на един хостинг

Странен въпрос и не съм сигурен, че го разбирам. Мисля, че в момента този robots.txt е безполезен. Папката /pokrivni-remonti.com/ както и другите са невидими за търсачките. Това са ти root уеб директориите за сайтовете. Например за сайта pokrivni-remonti.com папката /pokrivni-remonti.com/ се вижда от търсачките като /. Не е нужно да правиш нещо специално в robots.txt. Това са си 3 отделни сайта. Много по-добър ефект и успех ще имаш ако ползваш SEO хостинг - всеки сайт на различно IP и в различна мрежа от клас C.
 
За: 3-сайта на един хостинг

За: 3-сайта на един хостинг

а аз разбирам въпроса ти :) и знам от какво е породен. ето го и моето решение:
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^<домейн>$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://<домейн>/$1 [L,R=301]

общо взето казваш ако не търсиш точно този домейн ще се наложи да го търсиш. това го слагам във всяка папка на домейн
 
Re: За: 3-сайта на един хостинг

Re: За: 3-сайта на един хостинг

и не се ли справя с проблема?
Ми аз нямам някакъв проблем. Просто питам дали е нужно да забраня индексирането на вътрешните папки и обратно.
 
За: 3-сайта на един хостинг

За: 3-сайта на един хостинг

аха... еми ако нямаш линкове към тези папки и там си има правилен редирект, няма нужда да забраняваш нещо, което няма да се индексира.

и gan правилно те насочва към различни хостинги за вски сайт или поне различни IP-та ама ти си го знаеш де
 
За: 3-сайта на един хостинг

За: 3-сайта на един хостинг

всичко е според зависи :)
това са възможностите за различни споделени IP-та
единият начин е да си купиш хостинг на друго място. това всъщност е един от най-добрите начини заради напълно различния клас на IP и дори различна компания, която го управлява
вторият е да си купиш така наречение SEO хостинг. цената пак не е особено различна.

за собствено IP си трябва собствен хостинг + собствено IP. Примерно суперхостинг и icn искат + 2 лв на месец на IP
 

Горе