SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

base64 encoding

rnd

New member
Опитвам се да разбера как са криптирани едни данни (числа в диапазона 1-99999). Например 273 е T8jV1PHV0kk=, а 11644 QSkFVrYlLGc= . Но за да са в такъв формат трябва да са кодирани на база 8 символа, а първото е 3 и второто 5, което значи че преди да се base64 encode-нат се "докарват" до 8 символа и след това се кодират. Много приличат на base64 encoding,но не са. Има ли някакви по различни base64 encoding алгоритми,например чрез допълнителен passkey или? Ако някой е по-запознат с base64 и разновидностите (ако има такива :)), моля да сподели.
 
Re: base64 encoding

Най-честите такива "случаи" са за ключове за активация. Ползват се елементарни алгоритми с хеш фунции и/или дабъл в преобразуване на резултата в нестандартни бройни системи (с основа 52 56 36 24 78).
 
Re: base64 encoding

срещал съм често двойно base 64 енкодване! да не е и при теб такъв случая?
 
Re: base64 encoding

Ако не ти е много таен кода, пейстни го тук да си поиграем, пък ако можем и да помогнем ;)
 
Re: base64 encoding

Май работата клони към случаят, който е дал колегата vha777, нещо такова ще да е. А относно "тайният" код :), не разполагам с нищо друго освен това което съм дал като информация, това кодиране не е в код, а е в URL.
 
Re: base64 encoding

пейстни един пример това имаше предвид CHILIEV предполагам!
 
Re: base64 encoding

Май работата клони към случаят, който е дал колегата vha777, нещо такова ще да е. А относно "тайният" код :), не разполагам с нищо друго освен това което съм дал като информация, това кодиране не е в код, а е в URL.

Ако можеш да пишеш десктоп приложения, разгадаването на мистерията е работа за около 2..3 дена, достатъчно е да имаш 3 наредени двойки число - "ключ". Математически, коя и да е релация хеш/преобразуване (едва ли е тройно) може да бъде заместено с апроксимираща полиномна функция (или ред на тейлър) с достатъчна степен на вероятност, а за затова има достатчно софтуер с отворен код дори от времето на фортран.
 
Последно редактирано:

Горе