SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

Здравейте,
Трябва ми плъгин за импорт за WP.
Функции на плъгина:
1. Импорт от xml или csv.
2. Да може да работи с всякакви xml- и.
3. Да може да се избере какви елементи от файла да се качат.
4. Да пренаписва заглавие и описание. Език - български.
Предпочитам да не замества със синоними, а да размества думите в изречението.
5. Да следи за нови оферти и да ги подменя, а изтеклите да ги слага в папка Изтекли оферти.
Т. 5 не е задължителна!
6. Снимки не ми трябват, ще си ги качвам сама.
7. Да слага афилиейтния линк след описанието, но да не е като текст.

Подобен плъгин може да разгледате тук.
Този плъгин прави повечето от нещата, но не пренаписва заглавие и описание и прави линка като текст. И не следи за нови оферти.

За аф.линк - той се взима от xml. Повечето сайтове слагат афил. линковете вътре.
За пренаписването - незнам дали може да стане, но в общи линии идеята ми е:
След като се свали xml - а, данните от RSS на съответния сайт се разпределят в постове. Преди да се публикуват може би трябва да се направи пренаписването на заглавие и описание и после да се публикуват. Забравих да кажа, че повечето сайтове дават един xml с всички оферти. При мен дестинациите са в поддомейни. Така, че когато се качват офертите от файла да отиват в една обща папка, примерно името на сайта за групово пазаруване, а аз после ще си разпределям кои оферти ми трябват и в кои категории да ги сложа. Другите ще ги трия.

Ако имате някакво друго решение, кажете. Аз мислих, мислих и това измъдрих.

Ето един такъв поддомейн с оферти.
Вижте как съм направила описанията. Само първата оферта е с редирект към сайта за групово пазаруване, но заглавието е уникално. При другите оферти пренаписвам заглавието и описанието на хотела.
Ако можете да ми предложите някакво решение, да не правя всичко ръчно, ще съм безкрайно благодарна.

Моля за оферти с цени!
 
Re: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

Всичко това е изпълнимо с плъгина който си дала в примера. Просто ти трябва някой разбиращ от PHP да ти направи функциите за плъгина, тъй като той има API, а може и да се интегрира със собствени функции от темплейта на уеб сайта.
* - Имай предвид, че плъгина е тежичък и само в определени случаи би могъл да се издържи от споделен хостинг.
 
Последно редактирано:
За: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

За: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

Мога да помогна с препоръки за двама PHP програмиста (доказано добри):

- https://www.facebook.com/syarov.yavor
- https://www.facebook.com/kchapkanov
 
Здравейте отново,
Отказах се от първоначалната идея за пренаписване на текста.
Колко ще струва да се направи скрипт, който да взима оферти от сайтовете за групово пазаруване чрез xml, да следи за нови такива?
Или да се преработи плъгинът, който имам?
Зарежда заглавие, описание, афилиейтен линк. Но имам проблем със символи за интервали, тирета и други/от рода на &nbsp, &ndash, &ldquo и други от този род/. Не във всеки xml ги има, но там където съществуват трябва да ги махам ръчно един по един. Плъгинът не ги форматира. И със снимките имам проблем. Ако от шаблона заредя линк на снимката, после трябва ръчно да влизам във всеки пост и да я добавям в медията. Ако в шаблона, в полето за HTML сложа линка за снимката, тя излиза, но само в поста. Не се вижда на началната страница.
Единият сайт е първия в подписа ми, а другия е нов - Вижте тук. И в двата сайта ползвам един и същи плъгин, но със снимките и символите не мога да се оправя. Постовете ги редактирам един по един.
 

Горе