SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Адсенс

sokrat

New member
Може ли да ми кажете те тези прогнозни доходи който се трупат точно толкова ли ще са като мине месеца или може да са по малко ? ;D
 
За: Адсенс

За: Адсенс

Извинявам се, малко съм малоумен. Благодаря ! :+) А много по - малко ли са ?
 
За: Адсенс

За: Адсенс

Според мен ще са 1-2 евро по-малко от прогрозните приходи. Те затова се наричат прогнозни. В началото на всеки месец, обикновенно до 5-7 число се извършва финализиране. Ако след него си над 70 евро ще ти пратят пари.
 
Re: Адсенс

Не е задължително да бъдат намалени - обикновено при мен сумите остават толкова, колкото са, няма намаление. Всичко зависи от конкретните реклами и активността.
 
За: Re: Адсенс

За: Re: Адсенс

Не е задължително да бъдат намалени - обикновено при мен сумите остават толкова, колкото са, няма намаление. Всичко зависи от конкретните реклами и активността.

За пореден път говориш глупости. Още в началната страница в AdSense, точно под сумите пише:

Финализираните приходи може да са малко по-ниски от прогнозните. Разберете защо.

Нямам такъв месец в който финализираните приходи да са колкото прогнозните! Може с 50 цента да има разлика, но такава има!
 
Re: За: Re: Адсенс

Re: За: Re: Адсенс

За пореден път говориш глупости. Още в началната страница в AdSense, точно под сумите пише:

Нямам такъв месец в който финализираните приходи да са колкото прогнозните! Може с 50 цента да има разлика, но такава има!

Да, но в случая ти съдиш от твоята си камбанария. Това, че при теб се случва едно нещо, не означава, че при другите трябва да се случва същото. Съветвам те когато четеш да вникваш в съдържанието. Прав си, ето какво пише:
Финализираните приходи може да са малко по-ниски от прогнозните. Разберете защо.
Обърна ли внимание на думите: може да са !? Може и да НЕ са!

Тук не ти прилича да ме обвиняваш, че говоря глупости - нито си ми виждал профила, нито си ми виждал доходите, нито си ми влизал в акаунта. Мислиш, ли, че не си правя сметки, не следя и не виждам всичко? За това по тази причина искам извинение от теб за наглото ти държание и обвинението, че говоря глупости!
Отново ще спомена - говоря от собствен опит. Много рядко се е случвало да има разлика в сумите - може би един-два пъти. През останалото време всичко е толкова колкото показва системата, няма движение надолу.
 
За: Адсенс

За: Адсенс

Не мисля, че държанието ми е нагло, казвам каквото мисля. Ако моят отговор не ти отърва - твой проблем.
Няма такъв месец в който да нямам разликата между прогнозни и финализирани приходи.

Разбира се, ако изкарваш допустимия минимум в интервал от една година съвсем спокойно няма да се учудя ако няма разминавания. Ако тръгнеш да изкарваш повечеко пари всеки месец ще видиш, че има разлика. Както каза и Флашер - 15 евро си е осезаема разлика, нали.
 
Re: За: Адсенс

Re: За: Адсенс

Не мисля, че държанието ми е нагло, казвам каквото мисля. Ако моят отговор не ти отърва - твой проблем.
Няма такъв месец в който да нямам разликата между прогнозни и финализирани приходи.

Разбира се, ако изкарваш допустимия минимум в интервал от една година съвсем спокойно няма да се учудя ако няма разминавания. Ако тръгнеш да изкарваш повечеко пари всеки месец ще видиш, че има разлика. Както каза и Флашер - 15 евро си е осезаема разлика, нали.

Тук май не си прав - май моето мнение не ти отърва, та даже и ме оценяваш с червена, негативна оценка, само защото съм казал това, което се случва с мен и само защото моето мнение не кореспондира с твоето. Питам - това коректно ли е? Май тук вече попрекали, според мен! Вече не мога да си казвам мнението и още повече да казвам какво се случва с мен? Ако е така, тогава вероятно следващия път ще говоря със снимки, не с думи!
И не - не получава суми от Адсенс 1 път в годината, доста по-често е. И да, както казва Флашер - 15 евро са си осезаема разлика, не го отричам. Понякога се случва, друг път - не. По принцип се случва с почти всички хора и акаунти, ползващи Адсенс, и при мен се е случвало, както и написах. Но при мен това събитие беше само 1-2 пъти... В останалите случаи няма разлика. Е, какво да направя сега...да се обадя и да пиша на екипа на Адсенс - "Моля ви, всеки път ми коригирайте сумата, че тук има хора които не ми вярват"? Да спра да пиша във форума и да си казвам мнението? Ако това ви е идеята, добре, имате го, обещавам да пиша колкото се може по-рядко тук. Не съм тук за да използвам авторитета на форума за да печеля линкове - ако беше това така, досега щях да го направя.
Все пак аз мога и без вас и вие можете без мен. Но мисля, че ще си бъдем взаимно полезни когато зачитаме мнението на другите!
 
За: Адсенс

За: Адсенс

Може и да има намаляване, може и да няма. И двете се случват. Ако има намаляване обикновено е в рамките на до един процент. При мен най-често е до 0,04, но сигурно процента варира и не навсякъде е толкова. За финализиране и намаляване на сума с 15 евро сумата сигурно е голяма
 
За: Адсенс

За: Адсенс

Темата забива в крива посока, пратете си по една снимка на последните чекове от Google на лично и после, загубилия спора ако има смелост да дойде и да си признае поражението, преди да съм сложил катинара.
 
За: Адсенс

За: Адсенс

Принципно е обяснено в самия адсенс, че прогнозните приходи са вероятностни и приблизително ви дават един много близък краен резултат, върху който да правите своите очаквания, т.е. разминаване е нормално да има. В интерес на истината при мен разминаване от 2-3 години насам няма, единствено през последния декември, което е само 10 цента. При всеки е различно..
 
За: Адсенс

За: Адсенс

За 5 години нямах почти никакви разминавания от прогнозните и финализираните плащания (нищо по различно от +-1 евро). Разликата за миналия месец беше 5 евро, за този 17, като приходите са почти еднакви за двата месеца. Нито съм пускал нови сайтове, нито съм правил големи промени. Сега виждам,че и при други хора има големи разминавания. Явно Гугъл настройват алгоритмите си отчитане на невалидни кликове и т.н. Но каквато и да е причината, едва ли можем да направим нещо.

Не намирам в профила инструмент, за проверка от къде са нулираните кликове, за да направя промени ако проблема е в позициите на рекламите. Някой?
 
Последно редактирано:
Re: За: Адсенс

Re: За: Адсенс

При мен постоянно вадят пари.. забелязвам го, защото много често рефрешвам приходите си. В последните 2 месеца започнаха да вадят много повече от нормалното, а финализираните приходи за миналия месец ми ги намалиха с 15 евро, а за този с 20... трафикът ми се увеличава стремглаво, а приходите за последните месеци си тъпчат на едно място с тия вадения.. дано нещата се наредят отново както си бяха :)
 
За: Re: За: Адсенс

За: Re: За: Адсенс

Има случаи, в които сумата остава същата каквато в прогнозните приходи. В повечето случай има разлика, но НЕ винаги (случвало ми се е да са точни до цент). Последния месец и мен ме порязаха с 22 евра :) така че, не се знае - знае ли се и да се знае не е сигурно :D
 
Re: Адсенс

С тези суми, които казвате не се разбира нищо :) Моите разлики от 5-6 месеца насам са около 10-12%. За миналия месец обаче са резнали много - 18%. Сайтовете са на автопилот от 5-6 години, на някои от тях не е пипано нищо от 3 години и с всеки месец режат повече и повече ... ако продължават така накрая ще има да им давам :)))
 

Горе