SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Апи или не - Как ? :)

B

bedio

Guest
Интересува ме как например dtrailer (разбира се има много примери за това) пускат АПИ, и съответно кода го ползват subs.sab.bz (за автомати4но да си хваща трейлъра и да го слага до заглавието на субтитрите)

И въобше АПИ ли е това.. Някой може ли някакво инфо за това.
 
Re: Апи или не - Как ? :)

формално всеки RSS може да се нарече API, но все пак мисля, че говориш за най обикновен RSS. или по вероятно правят търсене и парсват резултата. накратко или парсват html или парсват XML което за трейлъри е в общи линии все тая.
 
Re: Апи или не - Как ? :)

Някакви примери за това, някаде ? Конкретно ме интересува същото което е и в Арена до всеки Торент Титле.

Съмнявам се да правят търсене ... но де да знам
 
Re: Апи или не - Как ? :)

ето прика4ил сум картинка :) някой да ми помогне за това ?
 

Прикачени файлове

  • subs.JPG
    subs.JPG
    15.8 KB · Преглеждания: 0
Re: Апи или не - Как ? :)

освен да обясниш с простички думи какво искаш да направиш за да ти помогнем друго не виждам. Иначе инфо може да си взимат от dtrailer по 100 начина.
 
Re: Апи или не - Как ? :)

ами искам да предлагам същата услуга като dtrailer. Разбира се далеч не свързана с трайлърс и видео въобще. Искам да предлагам на тракери да плзват определн код, до тайтъла на торента или субтитрите, който ако има съвпадение име в моята база, да слага иконка с път до този match който има.

И за това ме интересува как работи цялата тази система

Oчевидно Dtrailer имат някакво АПИ:

/home/web/dtrailer/system/application/controllers/api.php
 
Последно редактирано:
Re: Апи или не - Как ? :)

най лесно е да си напишеш едно php дето да приема като $_GET запитване,
примерно myapi.php?query=nesto si

после вътре в php-то си имаш логика която ти си искаш и връщаш някакъв резултат. може да връщаш всичко , картинка линк или нищо ако няма намерено нищо.
 
Re: Апи или не - Как ? :)

Мерси за инфото. Ще се заема. Но все пак.. Това ли е стандарта в тези случаи ? Например арена с масата си потребители и релоадс, не натоваржат ли сервера на дтраилер с толкова заявки ?
 
Re: Апи или не - Как ? :)

стандарти си има доста за сървър към сървър заявки (EDI,XML-SOAP,XML-over-http,plain http и т.н.), но честно казано се съмнявам, че става дума за това по скоро проста слагат форматиран линк с параметър, при което не натоварват със сървърски заявки, а само препращат посетители.
 
Re: Апи или не - Как ? :)

Не е това с директния линк. Проверих и подават име на файл към плеъра на dtrailer.

Единия от вариантите е някой взима ръчно embed code от dtrailer и го публикува, което е малко вероятно предвид че кода се помещава в нов прозорец и между камара JS

Другия вариант е че са разрешили някакъв API през който такъв код да се взима автоматично при търсене(не ми се вярва да си играят с имена на файлове).
например myapi.php?query=nesto si
ако намери "neshto si" връща код за него иначе връща празно и толкова.
Съответно като се вкарва записа в subs.sab.bz автоматично се вика това API и ако се върне резултат той се записва и публикува.

По подобен начин работи показването на последен блог пост в този форум под имената на потребителите.
 
Re: Апи или не - Как ? :)

Да де, и аз така знам 4е е. И все пак, това са си куерита маса. Предтави си Аренабг и колко рефреш се прави там. Толко куерита няма ли ебат маиката на сервера. Предполагам самия апи фаил пражи сърч в базата.
 
Re: Апи или не - Как ? :)

бъркаш се. заявката е само една при създаването/редактирането на записа
 
Re: Апи или не - Как ? :)

хмм не разбирам.. плз (ако ти се занимава) обясни.. как само 1 заявка... при положение 4е ето тук например:
http://subs.sab.bz/
за всеки ред се прави тази заявка. Всеки ред праща титле (стринг някакъв) към апито, и то от своя страна за всеки стринг прави сърч и връща резултата.
 
Последно редактирано:
Re: Апи или не - Как ? :)

хмм не разбирам.. плз (ако ти се занимава) обясни.. как само 1 заявка... при положение 4е ето тук например:
http://subs.sab.bz/
за всеки ред се прави тази заявка. Всеки ред праща титле (стринг някакъв) към апито, и то от своя страна за всеки стринг прави сърч и вруща резултата.

когато публикуващия съотватния ред го е записвал в базата(на subs) системата(на subs) прави 1 заявка(към dtrailer) и записва резултата от нея също в базата(на subs). после директно показват от локалтната база.
 
Re: Апи или не - Как ? :)

Да пише в базата на събс ? съмнявам се. От събс ми отказа да ми даде кода, но ми каза 4е само се слага код до тайтъла и това е...

Освен да ги сторва в някакви файлове
 
Последно редактирано:
Re: Апи или не - Как ? :)

Да пише в базата на събс ? съмнявам се. От събс ми отказа да ми даде кода, но ми каза 4е само се слага код до тайтъла и това е...

Освен да ги сторва в някакви файлове
ами това е логичното заключение до което стигнах от наличната информация. Или е целия код или е името на видео файла. Доста глупаво би било от страна на dtrailer да дават името на файла (глупаво е даже че го ползват в кода) и затова е по логично да е целия embed code.
 

Горе