SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

tribett

New member
Правя едно малко проучване и мисля, че тук има достатъчно хора, които са от целевата ми група :) Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма на български магазин. Под самостоятелна имам предвид да не участва 3та страна като EasyTrader и др. Да кажем че продуктите са подходящи за вашите посетители и комисионните са от порядъка на 40-50 лв. за продажба.
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

естествено
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

че кой не би участвал :)
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

Много често третите страни са за гарантиране на плащанията и за известна доза сигурност.
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

кой би отказал 50 кинта.. ако има шанс да грабне няколко бройки ;)
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

А каква комисионна предпочитате.. за регистрация(2-3лв.) или за продажба. Тъй като по мой наблюдения комисионната за регистрация е по-разпространена в родния уеб.
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

Платена регистрация???

Регистрацията трябва да е безплатна, за да има поне малък интерес. Пример: намирам ви сайта в Гугъл и за добър ден дай пари ... ами няма как да стане просто ще се огледам за други възможности.

Друг пример дата.бг както всички знаем нали искаха 2-3 лв. за ползване на търсачка ами хората просто спряха да ги ползват и си намерих друг начин. Е това си е мое мнение не е задължително да го приемате за чиста монета :)
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

Става въпрос ти да получаваш пари за всяка регистрация на човек докаран от твоя сайт.
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

Ами не стана много ясно, тъй като от начало се говореше за суми от 50 кинта и за това се обадих. А за цена всичко зависи от усилията, които се полагат и продукта, който се продава. Ако ще продаваме коли 2-3 лева са малко, но ако ще са дамски превръзки 2-3 лева на пакет са добре :)
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

Ами не знам дали се разбрахме пак :)

Става въпрос, че обикновено комисионни се плащат или за продажба или за регистрация или и за двете. Но тъй като преди няколко дни се вдигна малко шум за affiliate мрежата на сайт, който предлага 3лв. за регистрация за това питам кое според вас е по-изгодно
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

Не може да се каже преди да се види сайта, продукта и предлаганата услуга.

На много места хората се регистрират, но после не правят покупки, на други всяка регистрация е за да се направи покупка. Всичко е много специфично. Не бих могъл да взема решения в каква програма да се включа само така - по принцип ...

Направи си оферта за едното и за другото и партньорските сайтове да си избират в коя програма да се включат ...
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

А най-добре е да има и двата вида програми.

Можете да сложите възможност човек да си избира. Или за регистрация или за продажба. Проблем ли ще е при релизацията?
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

Ами засега е на етап обмисляне. Най-големият ми проблем ще е популяризацията на самата програма ако не участва трети сайт. Не вярвам да се популяризира от само себе си, а нямам нужните контакти със собственици на сайтове. За информация таргет групата са хора, които биха пазарували по интернет компютърна техника и като цяло маняци на тема компютри.
 
Re: Бихте ли участвали в самостоятелна Affiliate програма

Статии и лазене на форуми, списания, вестници му е майката. Замисли се къде е таргета ти и ще видиш как ще стигнеш до тях най-успешно.:) А афилиейтите лесно ще си ги набереш. Недей да минаваш през изитата - тегава работа е там. Просто един адуърд ще ти свъши по-добра работа. И аз гласувам, че идеята е супер свежарска и бих промолтвал такива продукти с такава комисионна. Успехи, бате.:)
 

Горе