SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Блогер с домаин

vagon

New member
Здравейте ,
И момента се чудя дали да си купя домайн за сайта този саит http://modelche.blogspot.com
Това представлява блог за оригами
в гугъл излиза на първо място на думата оригами на български и с латински букви.
Има добър Педж Ранг 4
Чудя се ако си купя домай и насоча под домаина на блогар дали ще падна в класацията на думите оригами.

И дали собственият домайн ще ми помогне или по скоро навреди.

Дайде съвети
Благодаря
 
Re: Блогер с домаин

Здравейте ,
И момента се чудя дали да си купя домайн за сайта този саит http://modelche.blogspot.com
Това представлява блог за оригами
в гугъл излиза на първо място на думата оригами на български и с латински букви.
Има добър Педж Ранг 4
Чудя се ако си купя домай и насоча под домаина на блогар дали ще падна в класацията на думите оригами.

И дали собственият домайн ще ми помогне или по скоро навреди.

Дайде съвети
Благодаря
Ще имаш леки сътресения, но след някоя друга седмица нещата ще си дойдат на мястото. Ако това ти е главния източник на доходи - по-добре го остави така, за да избегнеш сътресенията, но пък ако си вземеш домейн и имаш проблеми, пак може да се върнеш в старото положение, процеса е обратим ...
 
Re: Блогер с домаин

Взимай един домейн и не се чуди!

При мои тестове PR се запазва!

Давам пример! Домейн без ранг, съм редиректнал към домейн с ранг и ранга на този домейн се взима от ранга на основния,

При blogspot dot com не съм го тествал, но знам, че има опция да се посочва домейн!

Колегите ще кажат най-точно.
 
Последно редактирано:
Re: Блогер с домаин

Взимай един домейн и не се чуди!

При мои тестове PR се запазва!

Давам пример! Домейн без ранг, съм редиректнал към домейн с ранг и ранга на този домейн се взима от ранга на основния,

При blogspot dot com не съм го тествал, но знам, че има опция да се посочва домейн!

Колегите ще кажат най-точно.
примера ти не е много точен, при твоя случай се получава фалшив ранг ...
ето какво е моето мнение за редирект
 
Re: Блогер с домаин

@netsurfer съгласен съм, че се получава фалшив ранг, но е по-добре да си вземе домейнче, и да си го оптимизира - мое мнение
 
Re: Блогер с домаин

@netsurfer съгласен съм, че се получава фалшив ранг, но е по-добре да си вземе домейнче, и да си го оптимизира - мое мнение
в неговия случай ранга няма да е фалшив ....
И аз съм на мнение, че е по-добре на собствен домейн, даже според мен трябва от началото да се почне със собствен домейн ...
 
Re: Блогер с домаин

Не ми е основен источник на доходи а също и процента на влизания от гогъл е значително малък от порядъка на 15% процента. Но не ми се иска да губя и позициите си там .
Пак си намерих и страшен домаин за оригами .
 
Re: Блогер с домаин

Я кажи кой домейн, да те изпреварим и да ти го гепнем :D
 
Re: Блогер с домаин

Продължавам да твърдя, че редиректът не предава СЕРП или поне не в срок от 6 месеца.

Наблюденията ми са върху доста стари домейни, които съм купувал и които са имали серп по дадени lоng keywords. След редирект към други домейни, новите НЕ са придобивали тези позиции - без изключение.
 
Re: Блогер с домаин

Продължавам да твърдя, че редиректът не предава СЕРП или поне не в срок от 6 месеца.

Наблюденията ми са върху доста стари домейни, които съм купувал и които са имали серп по дадени lоng keywords. След редирект към други домейни, новите НЕ са придобивали тези позиции - без изключение.
при моя експеримент си предаде :)- редирект и serphttp://netsurfer.biz/58-редирект-2.html
 
Re: Блогер с домаин

Взимай домейна, а ако не ти се дават пари за хост ето тук runhosting.com можеш да си качиш блога и насочиш домейна на безплатния план, ползвам го от година и се държи много прилично ...
 
Re: Блогер с домаин

Продължавам да твърдя, че редиректът не предава СЕРП или поне не в срок от 6 месеца.

Наблюденията ми са върху доста стари домейни, които съм купувал и които са имали серп по дадени lоng keywords. След редирект към други домейни, новите НЕ са придобивали тези позиции - без изключение.


При тези тестове предполагам, че съдържанието не е било същото както на предишните адреси и най вероятно новото е нямало половината onpage фактори за ранкинг както старото. Вероятно за това и резултатите не са се запазили. Да не забравяме в крайна сметка, че ролята на редуректа по принцип е да указва преместено съдържание, това че ние го ползваме за много други цели е съвсем друга тема.
Държа да отбележа че това си ми е лично мнение и търпя обоснована критика по въпроса ;D
 
Re: Блогер с домаин

При тези тестове предполагам, че съдържанието не е било същото както на предишните адреси и най вероятно новото е нямало половината onpage фактори за ранкинг както старото. Вероятно за това и резултатите не са се запазили. Да не забравяме в крайна сметка, че ролята на редуректа по принцип е да указва преместено съдържание, това че ние го ползваме за много други цели е съвсем друга тема.
Държа да отбележа че това си ми е лично мнение и търпя обоснована критика по въпроса ;D
Първото преместване стана точно към идентичен сайт само със смяна домейна. Дори по някакви писания на гугъл, преместих само часто от УРЛ (по-маловажните) след известно време целия сайт.

При старите домейни имам варианти със запазване и такъв без запазване на съдържанието. И в двата случая не се предаваше СЕРП.

Рзбира се, ако някой освен Нетсърфър има случай с предаване на СЕРП при редирект, ще се радвам да сподели.
 
Re: Блогер с домаин

Благодаря на всички за съветите който ми дадоха.
аз си купих домайн и сега сайта е : http://www.origamite.com
Ще видим как ще тръгне но при всички положения ще оставя този домайн .
 

Горе