SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ботове на търсещите машини

Federal

New member
Здравейте, моля за конкретна информация.

Кои от ботовете трябва са оставя и кои да блокирам, за да не влизат и обхождат напразно.

Буквално се навъдиха около 10-15, които се сменят периодично. Става въпрос за форум.

Има ли начин да разберя, тегли ли се от RSS feed-a ми?
 
За: Ботове на търсещите машини

За: Ботове на търсещите машини

Здравейте, моля за конкретна информация.

Кои от ботовете трябва са оставя и кои да блокирам, за да не влизат и обхождат напразно.

Буквално се навъдиха около 10-15, които се сменят периодично. Става въпрос за форум.

Има ли начин да разберя, тегли ли се от RSS feed-a ми?
Аз съм ги оставил всичките...
 
За: Ботове на търсещите машини

За: Ботове на търсещите машини

Това, че си оставил всичките, не означава, че всички са хубави и полезни.
 
За: Ботове на търсещите машини

За: Ботове на търсещите машини

на някои сайтове съм опитал да огранича всичко друго, освен на Гугъл бота. В един момент се оказва, че единствената полза от останалите е само да ти изразхождат от месечния трафик.
 
Re: Ботове на търсещите машини

Не бих оставил само Гугъл. Има всякакви онлайн услуги и социални мрежи и т.н., които се ползват от хората за да следят сайта ви и т.н. Тоест ще се сбогувате с ваши редовни посетители ако сте толкова строги.
Иначе може в awstats да се видят IP адресите, които имат най-много посещения и са подозрителни и после в raw access логовете да се намерят по IP и да се види кои страници достъпват и какъв им е user agent-а. Ако достъпват само feed-а значи дърпат нещо от там, но това не означава със сигурност че са лоши.
 

Горе