SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Бот за bgtop.net?

kuzmanin

New member
Накой знае ли бот за генериране на посещения за сайта bgtop.net

Добри посещения се генерират от този сайт а и са таргетирани, та реших да попитах, дали някой няма нещо наум.
 
Re: Бот за bgtop.net?

яяяя :) В какъв смисъл бот за БГТоп ? Да ти генерира гласове ?
имам нещо на ум някой може ли да каже как става ?
 
Re: Бот за bgtop.net?

Мдаааа, да генерира гласове

Абе май не е лесно да се направи нещо автоматично точно за bgtop.net

Поне аз така знам. Ако някой има решение, нека сподели идеи и напътствия
 
Re: Бот за bgtop.net?

Мдаааа, да генерира гласове

Абе май не е лесно да се направи нещо автоматично точно за bgtop.net

Поне аз така знам. Ако някой има решение, нека сподели идеи и напътствия
Всъщност не е трудно, но става много очевадно. Аз бях направил преди време на един моите сайтове, не точно ботче, по-точно кодче, при влизане на нов посетител в сайта да гласува автоматично в бгтоп (без негово знание), като му се записва ип-то в БД и при следващото му влизане се прави проверка дали е гласувал за последните 24 часа. До тук добре, обаче не съобразих че в първите дни на месеца е хубаво да го спирам. На 1 (забравих кой месец) изведнъж бях на второ или трето място в генералната класация (с около 1000 гласа) .... и отново нямаше проблем. Админите или не са видели или не им се занимаваше. Обаче някякъв мухльо ме изпя на админите ... че било невъзможно тия гласове да са реални ... и админите ми изтриха акаунта.
Сега се регнах на ново и избягвам подобни начинания.
Колкото до трафика - наистина добър трафик идва то сайта на бгтоп - поне при мен имах по около 300 човека дневно само от бгтоп.
 
Re: Бот за bgtop.net?

Всъщност не е трудно, но става много очевадно. Аз бях направил преди време на един моите сайтове, не точно ботче, по-точно кодче, при влизане на нов посетител в сайта да гласува автоматично в бгтоп (без негово знание), като му се записва ип-то в БД и при следващото му влизане се прави проверка дали е гласувал за последните 24 часа. До тук добре, обаче не съобразих че в първите дни на месеца е хубаво да го спирам. На 1 (забравих кой месец) изведнъж бях на второ или трето място в генералната класация (с около 1000 гласа) .... и отново нямаше проблем. Админите или не са видели или не им се занимаваше. Обаче някякъв мухльо ме изпя на админите ... че било невъзможно тия гласове да са реални ... и админите ми изтриха акаунта.
Сега се регнах на ново и избягвам подобни начинания.
Колкото до трафика - наистина добър трафик идва то сайта на бгтоп - поне при мен имах по около 300 човека дневно само от бгтоп.

И аз се абонирам за тази програмка. Може и да платим за нея, ако измислиш някаква цена.
 
Re: Бот за bgtop.net?

Ами всъщност, не можах да го намеря. Явно съм го изтрил. Сега написах набързо нещо:
PHP:
function bgtop($bgtop_source)
{
$day = date(j);
$ip = getenv("REMOTE_ADDR");
$sql = mysql_query("SELECT * FROM bgtop WHERE ip = '$ip' AND day='$day'");
if (@mysql_num_rows($sql) == null)
{
	$ins = mysql_query("INSERT INTO bgtop(ip, day) VALUES('$ip', '$day')");
	echo "<iframe src=\"$bgtop_source\" width=\"1\" height=\"1\" ></iframe>";
}
else 
{
	$a = mysql_fetch_array($sql);
	$day_sql = $a['day'];	
	if($day!=$day_sql)
	{
		$ins = mysql_query("INSERT INTO bgtop(ip, day) VALUES('$ip', '$day')");
		echo "<iframe src=\"$bgtop_source\" width=\"1\" height=\"1\"  ></iframe>";
	}
}
}
Нещо такова беше.
Значи трябва да си направите в базата данни една таблица bgtop с полета id, ip и day
След това в началната си страница слагате това
bgtop('http://bgtop.net/in.php/123456789'); - във функцията bgtop си поставяте линка за гласуване
Кажете дали бачка.
 
Последно редактирано:
Re: Бот за bgtop.net?

И да работи скрипта има голяма вероятност да го намерят админите на bgtop и да се погрижат да не работи. :)
Местя темата в Black Hat SEO за да не се вижда от нерегистрирани...
 
Re: Бот за bgtop.net?

Също според мен ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да има и филтър - примерно 1 от 100 посетители да вотва, така шанса да ви хванат е много, много по-малък :)

Също е хитро и само ако ref e SE - още по-малък шанс админите да се усетят :)
 
Re: Бот за bgtop.net?

Доколкото съм виждал в кода на bgtop има един javascript в момента който прави нещо такова:

window.top = 'bgtop.net'
и в този случай ако заредиш нещата в ифрейм веднага ще те се 'настани' в главния ти прозорец, а и както кулинара каза се гледа и кой е реферера
иначе не отчива глас. Аз поне не се сещам как можеш да окажеш реферер на ифрейма.
 
Re: Бот за bgtop.net?

скрипта неможе ли да стане да вотва всеки 3-ти примерно ?
и на месец да си сменяш само числото (всеки 2ри, всеки 5ти, всеки девети обадил се ;D и т.н.) така мисля, че сме неуловими :)
и аз заявявам абонамент :)
 
Re: Бот за bgtop.net?

Това с iframe няма да проработи. БГТОП има iframe разбивач ( така да се каже).

Точно за това говорех и аз.

Трябва да е нещо друго, не iframe

Въпроса в момента е как да се реализира 'успешен вот', а не на какъв период от време да се прави и по какви схеми точно да се изчислява.
 
Re: Бот за bgtop.net?

И да не се пипа в базата, а да пуска куки.
А ако даден потребител не може да реши кой браузър предпочита и постоянно разцъква с два - три различни браузъра?
 
Re: Бот за bgtop.net?

А ако даден потребител не може да реши кой браузър предпочита и постоянно разцъква с два - три различни браузъра?
Така или иначе, само първият вот ще се приеме. Не вярвам някой да сменя по няколко пъти браузера си, докато разглежда един сайт, освен ако не прави тестове.
 
Re: Бот за bgtop.net?

Както казах и по-горе, решениято за управление на потребителите е по-лесната част.

Проблема в момента е как да се посвигне вот с разни javascript техники
или през прокси заявки
 

Горе