SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Български търсачки и директории

desea

New member
Кои са най-важните български търсачки директории? С други думи, освен в Google, Yahoo, MSN и Dmoz къде е добре да се регистрира един български сайт? Благодаря.
 
Re: Български търсачки и директории

ОК, а реално кои търсачки освен Гугъл използват българите?
 
Re: Български търсачки и директории

в бг за съжаление има само една ползвана търсачка
 
Re: Български търсачки и директории

но и dir.bg се води един от "най-тежките" български сайтове...и процента търсене през него доста падна през последната година :) да не кажа и две ... за българите гугъл си е номер едно :)
Все пак който и от нас да има проблем или въпрос - просто гуглира ;)
 
Re: Български търсачки и директории

Ако търсиш трафик, от бг директории няма да си докараш. Засега най-евтиния вариант за БГ трафик е Изитрейдър и ч частност адуърдс.

За ПР ти трябват директории с реални линкове, които в БГ също не са кой знае колко. Разгледай www.addurl.start.bg там съм се опитал да събера всички БГ директории и неколцина чужди. Лично аз си добавям сайтовете във всички - работа за около час, особено ако имаш готово (в текстов файл, например) заглавие, описание, ключови думи. Може да си добавиш сайта и в добилите популярност напоследък социални мрежи. Имай предвид, че може да се погледне като СПАМ на подобно действие. Помня, че на Cloxy наскоро му направиха забележка в Ping.bg.

Ако сайтът ти е блог, има още допълнителни възможности, но там да разкаже някой друг.
 
Re: Български търсачки и директории

При мен трафика от БГ директории спадна почти до нулата, за сметка на това трафика от google се дигна значително.
 
Re: Български търсачки и директории

Малко ъпче... получавам маса трафик на всичките си сайтове от старт.бг. От останалите портали и директории трафика е пренебрежимо малък. Така че старт.бг за трафик, всичко останало за рейтинг :)

И не знам дали е за нова тема, но ако можете да дадете чужди сайтове подобни на старт.бг. Знам за един турски и един унгарски, но там се ориентирам доста трудно в събмит процеса.
 
Re: Български търсачки и директории

Тъй като паджините са холандска измишльотина, на фламандски език ще намериш хиляди такива сайтове. На английски те ти на: http://www.mystart.co.uk/
 
Re: Български търсачки и директории

Start.bg се ранква добре, защото има доста контент, стар е и се линква от сайтове с висок ПР и възраст. Пък и след като редактори там сме аз, Оггин. Илиефф няма как да не се ранква добре 8)
 
Re: Български търсачки и директории

Малко ъпче... получавам маса трафик на всичките си сайтове от старт.бг. От останалите портали и директории трафика е пренебрежимо малък. Така че старт.бг за трафик, всичко останало за рейтинг :)

И не знам дали е за нова тема, но ако можете да дадете чужди сайтове подобни на старт.бг. Знам за един турски и един унгарски, но там се ориентирам доста трудно в събмит процеса.


аз получавам приличен трафик от инфо.бг !!!
 

Горе