SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

cloxy

Super Moderator
Екип
В заглавието не мога да кажа всичко, така че ето цялата история.

Домейнът ремонти.com беше силно накълван от първия пингвин и изпадна от първо място на 6-7-мо. Последният пингвин, който беше сега, тотално го уби и спря да се класира дори при директно търсене на заглавията от статиите. Може и да е бил EMD ъпдейт, вече ми се сливат, но май беше пингвин.

За мен позициите при търсения като "ремонти" не бяха от първостепенно значение. Болеше ме за това, че в сайта имам една наистина качествена и много търсена статия за тонколони, която след последния ъпдейт изчезна.

Не че нещо против Гугъл, но тази статия е адски качествена и търсена, както и естествено линкната от много форуми. Просто на хората им е полезна, търсят я и трябваше да я върна.

Едно време домейнът на този сайт беше remonti.info, след което го пренасочих към ремонти.com, защото повярвах в повече в бъдещето на домейните на кирилица. Тогава именно заради домейна на кирилица веднага след редиректа сайтът се залепи на първо място за "ремонти".

Сега след серията наказания сайтът буквално беше на нула и редих да направя обратния редирект и преди 2-3 дни смених домейна отново на remonti.info. Обърнах пренасочването и в GWT. Днес виждам, че сайтът вече е в ТОП10 за "ремонти", както и статията, която ме интересува.

Всеки да си прави сам изводите и експериментите. Лично аз смятам, че проблемът беше в домейна на кирилица. Връзките не мисля, че са лоши, даже напротив, над средното ниво са и повечето са натурални. В смисъл, не е работено много, да не кажа хич по този сайт.
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Статията наистина е много добра, макар че си е наистина жив деликатес за зоопарка на гугъл, а и домейните на кирилица като цяло на моменти си се провикват "ела куме ме изяж".. Не знаех, че си такъв фен на хубавия звук и наистина старата аудио техника си е класика. :party:
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Това е емд ъпдейта. За непросветените, там нямаше значение какъв ти е сайта. Ако е под 2-годишен домейна почти винаги идваше секирата. Като си го пренасочил към инфото си заобиколил и наказанието. Инфото гледам е 5-годишно.
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

И аз имах един сайт, който беше хостван в Blogger и правеше доста стабилен трафик - около 3000 уникални посещения на ден. Обаче EMD ъпдейта го хвана и трафика който основно беше long tail падна до отчайващите 100-200 посещения. Обаче и аз преди седмица пренасочих към друг домейн - apkdw.com и сега трафика бавно и славно почва да се възстановява. Вече имам по 800-1000 посещения на ден и ще видим след още 2-3 седмици какво ще стане, но мисля че най-добрия начин за преодоляване на EMD ъпдейта е чрез сменяне на домейна.
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Интересно. А аз бях останал с впечатление (четейки тука по форума) че принципно тези "наказания" да ги наречем за по-общо, се пренасят и след редирект. Благодаря за информацията.
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Всеки да си прави сам изводите и експериментите. Лично аз смятам, че проблемът беше в домейна на кирилица. Връзките не мисля, че са лоши, даже напротив, над средното ниво са и повечето са натурални. В смисъл, не е работено много, да не кажа хич по този сайт.
Нещо някъде си прекалил. При мен ремонти.org си седи в топ10 с малки промени от време на време. И то без да пипам нищо по него с месеци.
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

В заглавието не мога да кажа всичко, така че ето цялата история.

Домейнът ремонти.com беше силно накълван от първия пингвин и изпадна от първо място на 6-7-мо. Последният пингвин, който беше сега, тотално го уби и спря да се класира дори при директно търсене на заглавията от статиите. Може и да е бил EMD ъпдейт, вече ми се сливат, но май беше пингвин.

За мен позициите при търсения като "ремонти" не бяха от първостепенно значение. Болеше ме за това, че в сайта имам една наистина качествена и много търсена статия за тонколони, която след последния ъпдейт изчезна.

Не че нещо против Гугъл, но тази статия е адски качествена и търсена, както и естествено линкната от много форуми. Просто на хората им е полезна, търсят я и трябваше да я върна.

Едно време домейнът на този сайт беше remonti.info, след което го пренасочих към ремонти.com, защото повярвах в повече в бъдещето на домейните на кирилица. Тогава именно заради домейна на кирилица веднага след редиректа сайтът се залепи на първо място за "ремонти".

Сега след серията наказания сайтът буквално беше на нула и редих да направя обратния редирект и преди 2-3 дни смених домейна отново на remonti.info. Обърнах пренасочването и в GWT. Днес виждам, че сайтът вече е в ТОП10 за "ремонти", както и статията, която ме интересува.

Всеки да си прави сам изводите и експериментите. Лично аз смятам, че проблемът беше в домейна на кирилица. Връзките не мисля, че са лоши, даже напротив, над средното ниво са и повечето са натурални. В смисъл, не е работено много, да не кажа хич по този сайт.

Няма ли да се опиташ да го изкараш от наказанието? Не се е минало и месец и ти вече си вдигнал ръце.
Разбирам, че малко хора биха се наели да премахват наказанието поради трудоемкостта и загубата на време, но това ще ти даде един опит, който не би получил и с четенето на 1000 статии
 
За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Интересно. А аз бях останал с впечатление (четейки тука по форума) че принципно тези "наказания" да ги наречем за по-общо, се пренасят и след редирект. Благодаря за информацията.

@cloxy мерси за споделената информация, значи, доколкото разбирам, за EMD "наказание" редиректа работи, а за пингвините редирект към нов сайт не работи.
 
Re: За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Re: За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

@cloxy мерси за споделената информация, значи, доколкото разбирам, за EMD "наказание" редиректа работи, а за пингвините редирект към нов сайт не работи.

Тц, верно не работи, ако е пингвин. Тествах с един сайт и наказанието се прехвърли и на него.
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Според мен не е EMD, а пингвин, защото точно покрай пингвините се натрупваха проблемите. След EMD-то съм проверявал най-вероятно сайта и щях да забележа, ако е от него. А и EMD не удря домейни само с една ключова дума, поне до колкото знам.

Пингвинът удари много домейни на кирилица, това е факт. Самия домейн на кирилица не бих си играл да го вадя, защото не вярвам скоро Гугъл да си промени отношението към кирилиците. А и с този EMD най-много и той да го удари накрая.

Принципно при 301 се прехвърлят наказания. Но може да се пробва преди да се пренасочи домейн A (наказан) към B, временно да има обратното пренасочване от B към A. Това е възможно да е индикатор, че пренасочването не се прави с цел да се избегне наказание.

Трябва да се пробва още няколко пъти, но има логика, защото ако имаш няколко домейна за едно и също нещо е нормално първоначално да сочат към единия от тях и после да размислиш и да ги насочиш към другия. При мен примерно винаги така се получава. И задължително прехвърляне през GWT.
 
За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

А и EMD не удря домейни само с една ключова дума, поне до колкото знам.

Аз имам един домейн на кирилица с една ключова дума, който пропадна от 10 на 90 позиция, но само за тази ключова дума. Затова смятам, че е ЕМД, а не пингвин.
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Принципно при 301 се прехвърлят наказания. Но може да се пробва преди да се пренасочи домейн A (наказан) към B, временно да има обратното пренасочване от B към A. Това е възможно да е индикатор, че пренасочването не се прави с цел да се избегне наказание.

Интересно. Възможно също да е нужно това пренасочване от B към A да е съществувало преди "наказанието". Само предполагам естествено.
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

И аз отнесох наказание на домейн на кирилица от две ключови думи с тире между тях... сайта замина на 65 страница чак :)
И така до колкото следя нещата ще да е EMD, ще взема да пробвам един 301 към друг домейн да видим как ще са нещата.

п.п. Та в тоя ред на мисли да питам... някой ползвал ли е вече новия тул на Гошо за отърваване от лоши линкове?
 
Последно редактирано:
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

@vandv Пратил съм на Г рапорт за лоши линкове но от 7 дена няма отговор. Щом отговорят ще споделя

И аз отнесох наказание на домейн на кирилица от две ключови думи с тире между тях... сайта замина на 65 страница чак :)
И така до колкото следя нещата ще да е EMD, ще взема да пробвам един 301 към друг домейн да видим как ще са нещата.

п.п. Та в тоя ред на мисли да питам... някой ползвал ли е вече новия тул на Гошо за отърваване от лоши линкове?
 
Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

п.п. Та в тоя ред на мисли да питам... някой ползвал ли е вече новия тул на Гошо за отърваване от лоши линкове?
И да го е ползвал някой, много е рано за резултат ;)
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Всъщност тук един човек каза, че имало резултат веднага, има и графика:

Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая! - Страница 2

И две мнения по-надолу казва и как е отсял линковете.
 
Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Всъщност тук един човек каза, че имало резултат веднага, има и графика:

Нов Google инструмент - чистене на спам беклинкове - най-накрая! - Страница 2

И две мнения по-надолу казва и как е отсял линковете.
Брей, че и за два сайта точно за един ден е имало позитивен резултат. Това е направо фантастично. Много ми е трудно да го повярвам. Но и едва ли човека лъже. Много странно общо взето. Благодаря за интересната информация.
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Това с колегата от предприемача и аз вчера го видях, а дано да е така. Иначе язък за хубавия EMD домейн :(
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Ще ми позволите ли да задам един може би неудобен, нетактичен, нестандартен, философски и прочие въпрос?

Защо се блъскаме да правим сателити, да се борим с EMD-та, панди, пингвини и прочие, като може чисто и просто да си накупим стотина линка от Сапе-то и готово!

(Не искам да кажа че е чак толкова проста работа, но значително по-лесна от другата)

Защото виждам доста български сайтове със сравнително слабо съдържание, в много конкурентни ниши, как се класират на първо място в Гугъл само и единствено със стотина - двеста линка от руски сайтове от Сапе-то, при това повечето от тях тотално нетематични, без да ги хващат нито EMD-та, нито панди, нито пингвини.
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Защото доста сайтове с над 50% sape се споминаха, а за останалите предстои :clap: Съвсем скоро sape връзките ще играят вторична роля на допълващи броя C класове. Т.е. ще го играят фон. Залагам 100 долара :)
 

Горе