SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

cloxy

Super Moderator
Екип
Днес гледам, че малко повече от година след заветната дата домейнът Fakturi.com се е възстановил и отново е на първа страница за "електронни фактури". Е, не е на първо място, но и това стига.

Какво е правено:

1. Първоначално беше Fakturi.EU, след пингвина имахме възможност да вземам Fakturi.com и го пренасочихме. Но точно тогава пуснаха наказанията да се предават чрез 301 редирект и новият домейн го отнесе и той.

2. Сменихме редиректа за няколко месеца на 302. Не помогна.

3. Сменихме редиректа за няколко месеца на 307. Не помогна.

4. Сменихме редиректа за няколко месеца да е с canonical. Не помогна.

5. Махнахме редиректа и оставихме на стария адрес само текст с връзка. Не помогна.

6. И накрая ми писна и върнах 301 редиректа и седмица след това сайтът се върна.

Не знам дали ще задържи. Има и една нова страница в сайта последната седмица. Но и преди сме добавяли страници и не е помагало. Може да е просто резултат от сътресенията преди големия пингвин.

Сега се чудя да държа ли още редиректа или да го махам (стария домейн изтича скоро и смятах да го разкарвам)

Това е единствения ми домейн ударен от първия пингвин и го следя всеки ден под лупа и си правя експерименти с него.

Edit: Забравих да кажа, че са трупани от тогава само брандови връзки с текст "Fakturi.com". И не е ръчно наказание, пускан е reconsideration и не е.
 
Последно редактирано:
За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

Махай редиректа.

Тези дни амнистират някои сайтове, пострадали излишно от 1.0. А като дойде 2.0 - тогава ще му мислиш (ако те нацели и той).
 
За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

Васе, нали знаеш, че автоматичните наказания не са вечни и имат давност от 3 до 12 месеца :) Ръчните почват от 6 месеца в затвора... до мисля 2 години.
 
За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

Пингвин пингвин избива, както мъдро е казал Мат :)
 
За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

Поздравления! Дълъг период в изчакване, но поне отмина.
 
За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

Виждам, че и след този Пингвин е запазил позицията си, което е много добре.
 
За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

Чакайте, тепърва ще се виждат резултатите от този Пингвин, не бързайте със заключенията ;) А и Мат Кътс в няколко видеота споменава, че ще работят през цялата година по различни промени, общо взето ще има изненади за всички от сърце :) Аз очаквам да има сътресения поне няколко месеца до към есента и тогава нещата да станат вече по-стабилни и ясни :)
 
За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

За: Възстановяване от пингвин - Fakturi.com

Едва ли един ъпдейт ще трае чак до есента. Може има още няколко моментални, но едва ли този ще продължи толкова дълго време.
 

Горе