SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

Mishef

New member
Здравейте!

Имах няколко папки с важна информация на Desktop-а , които съм помислил че съм успял да архивирам и запаметя другаде, но уви! Започнах инсталация на XP и както обичам да правя изтрих, а след това форматирах и двата диска C и D...

Имам ли шанс да възстановя тези папки, за които говоря??
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

Здравейте!

Имах няколко папки с важна информация на Desktop-а , които съм помислил че съм успял да архивирам и запаметя другаде, но уви! Започнах инсталация на XP и както обичам да правя изтрих, а след това форматирах и двата диска C и D...

Имам ли шанс да възстановя тези папки, за които говоря??

Няма такъв филм, ако някой го измисли нека сподели сценария тук :)
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

Здравейте!

Имах няколко папки с важна информация на Desktop-а , които съм помислил че съм успял да архивирам и запаметя другаде, но уви! Започнах инсталация на XP и както обичам да правя изтрих, а след това форматирах и двата диска C и D...

Имам ли шанс да възстановя тези папки, за които говоря??
Много е трудно, но става с тази програма. Правил съм го и се спасиха над 95% от информацията, въпреки формата. Но трябва да възстановяваш на дял, различен от този, който е съдържал информацията.
Успех!
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

При не пълен формат има някакъв шанс да се възстанови нещо, но какво е друг въпрос...
Зависи от файловата система, колко е писано върху празното пространство(секторите където е било сейфано инфото), и т.н.
Като цяло колкото и оптимист да съм пиши информацията загубена.
Дори и да възстановиш нещо, жестоко се съмнявам да е годно за каквото и да било.

ПС. Ако е пълен формат с нулиране, не е оставило нищо за възстановяване. :)
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

Ако си инсталирал ХР на диска след формата, аз също ще ти кажа да забравиш - той е пренаписал секторите отгоре. Но ако все още нищо не си качил, съветвам те да опиташ - имаш голям шанс.
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

Има доста програми за възстановяване на информация, но ако нещо е записано върху тези сектори, мисля че няма как да стане. Добре е да намериш някоя програма и да я пробваш.
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

Ако не беше инсталирал уин-а отгоре имаше шанс но сега има много малка вероятност. Пробвай с програмите EasyRecovery, GetDataBack, Power Data Recovery ...
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

В CSI Miami бях гледал че е възможно, даже след форматиране и записване на информация 1-2 пъти отгоре. Но е много скъпо и се сбогуваш с харда :rolleyes:
Наясно съм че едно 80% от филма е измислица :) но това изглеждаше достоверно.
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

В CSI Miami бях гледал че е възможно, даже след форматиране и записване на информация 1-2 пъти отгоре. Но е много скъпо и се сбогуваш с харда :rolleyes:
Наясно съм че едно 80% от филма е измислица :) но това изглеждаше достоверно.
Не е измислица, възможно е, но операцията е много сложна,
тук така и не се уточни дали става въпрос за пълен формат с нулиране на секторите или бърз - делване на файловата таблица и т.н.

При първия^ надежда всяка остави, на софтуерно ниво е невъзможно възстановяването.
При втория вариант, и да е записван отгоре уин-а, ако е харда е бил голям, пълен и не скоро фрагментиран има шанс да се възстанови информация, но трудно се намира хем читава хем безплатна програма за целта.

Послепис: Ако ще възстановяваш от диска нещо гледай да инсталираш програмите най-малкото на друг дял или диск иначе ги записваш върху текущата затрита информация на харда от която се опитваш да възстановяваш. ;)
 
Последно редактирано:
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

Операцията, която направих е следната: Изтрих C: и го създадох отново, след което Quick NTFS Format, след което записах Windows XP.
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

Мъча ги и има светлина в тунела, ама е много малка.. а тунела много дълъг.. :) Кое е името на програмата, която си ползвал, помниш ли?
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

Undelete Plus v2.9

Много е важно да не записваш нищо отгоре там където са били файловете.
 
Re: Възтановяване на файлове от изтрит HardDisc

Мъча ги и има светлина в тунела, ама е много малка.. а тунела много дълъг.. :) Кое е името на програмата, която си ползвал, помниш ли?

Само да спомена ,че и при мен случая беше с quick format.
 

Горе