SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за изходящ тематичен линк.

dextersh

New member
Здравейте, въпросът ми е следния:
Добра идея ли е да линквам в дадена моя статия към статия на същатата тема в Wikipedia, имайки в предвид че тя се явява пряка моя конкуренция и се класира поне на няколко места преди мен в гугъл?
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

принципно изходящите линкове също дават 'точки' при класиране в гоогле. Така гоогле се ориентира за тематиката на сайта ти (което е логично), има и други плюсове, но не съм 100% наясно какви са точно. На СЕО конференцията огин каза нещо по въпроса, но не доуточни. Ако може тук да разясни ще е много полезно :)
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

kuzmanin, oggin трябва за не пише във форума доста месеци, заради 1 бас.
Не винаги тези линкове помагат, тествайте.
Винаги е сто пъти по-добре да линкнеш 3 твои сайта на същата тематика отколкото 3 като уикипедия. А ако пуснеш реклами на такива тематични сайтове с линкове или банери и пари ще изкараш :)
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

kuzmanin, oggin трябва за не пише във форума доста месеци, заради 1 бас.
Не винаги тези линкове помагат, тествайте.
Винаги е сто пъти по-добре да линкнеш 3 твои сайта на същата тематика отколкото 3 като уикипедия. А ако пуснеш реклами на такива тематични сайтове с линкове или банери и пари ще изкараш :)

много си прав. дори и да са на едно ip ако е на реномирана хостинг компания като .. моята. но човека пита какво да прави ако няма такива сайтове.
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

Чудя се защото преди бях линкнал към някакви статии на тема свързана с моята (не бяха на wikipedia) и така те май се озоваха преди мен в гугъл. Тоест аз какво печеля от този тематичен изходящ линк, като ще избута другия повече. А и предполагам че заради такива линкове като този wikipedia сега ми излиза за почти всичко на едно от първите места. А и като сложим резултати с изображения, видео, новини и други от google, то за нас не остава място на първа страница :D
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

Чудя се защото преди бях линкнал към някакви статии на тема свързана с моята (не бяха на wikipedia) и така те май се озоваха преди мен в гугъл. Тоест аз какво печеля от този тематичен изходящ линк, като ще избута другия повече. А и предполагам че заради такива линкове като този wikipedia сега ми излиза за почти всичко на едно от първите места. А и като сложим резултати с изображения, видео, новини и други от google, то за нас не остава място на първа страница :D

Ами печалбата идва на много по-късен етап. Гугъл не цени сайтове едногодневки. При условие, че си по релевантен и потребителите влизат процентно повече при теб, изместваш и википедия цезависимо че я цитираш. В статистически план - ако твоите материали се четат повече от потребителите - ти печелиш, дори да са само копи пасте, защото си им предал стойност. Въпреки че мразя да копирам , някои от сайтовете на мои клиенти базират успеха си именно на такава тактика.
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

Линквай смело хубавите сайтове, помага много (от личен опит го казвам). Ако са преки конкуренти просто линка да не е с ключовите думи и така не им помагаш чак толкова.
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

Линквай смело хубавите сайтове, помага много (от личен опит го казвам). Ако са преки конкуренти просто линка да не е с ключовите думи и така не им помагаш чак толкова.

Много правилно. Забравих да го спомена, въпреки че не знам как се отговаря на коментар.
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

За сега ще се вслушам в това което каза fridge.
Благодаря на всички отговорили.
Ако все пак има още мнения пишете.
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

Линквай смело хубавите сайтове, помага много (от личен опит го казвам).
Чудя се, ако беше вярно, спам сайтовете нямаше ли да ползват тази техника?
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

Чудя се, ако беше вярно, спам сайтовете нямаше ли да ползват тази техника?

ми ползват я. благодарение на това животът им се удължава от 24ч до 1 ..2 седмици, докато се включат "по тежки" изчислителни алгоритми за знализ. че и някои оцеляват.
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

Преки конкуренти не е добра идея да линкваш, не всичко е SEO, по този начин ще им предадеш и трафик от сайта ти, което е голяма глупост ...
Wikipedia и други авторитетни сайтове може да си ги линкваш, тях и без това трудно ще ги задминеш ако са в топ 3.
Доста спорна техника според мен и едва ли толкова ефективна ако има даже минимална ползва от нея. Може да пробваш с nofollow да линкваш, така ще убиеш с един куршум два заека, но пак казвам - безмислено е ....
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

поне няма да има голяма полза за неговото :)

ако трябва да бъдем честни - съвет, най добре цитирайте конкуренти с http://. (без анкор) при умерено количество цитировки хем почти не се зачитат, хем не ви причислява към линк ферми. Това най много доближава до нормално поведение, което сега е на мода с акцент.
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

ако трябва да бъдем честни - съвет, най добре цитирайте конкуренти с http://. (без анкор) при умерено количество цитировки хем почти не се зачитат, хем не ви причислява към линк ферми. Това най много доближава до нормално поведение, което сега е на мода с акцент.
най-добре е въобще да не се цитира, както и по-горе писах - човек който се зачете в текста ще кликне на линка и ще отиде при конкурента, какъв е смисъла от това?
Другия вариант ако толкова държите е с nofollow, хем имаш линк за пред търсачкава, хем тя вижда, че не е толкова ценен ...
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

най-добре е въобще да не се цитира, както и по-горе писах - човек който се зачете в текста ще кликне на линка и ще отиде при конкурента, какъв е смисъла от това?
Другия вариант ако толкова държите е с nofollow, хем имаш линк за пред търсачкава, хем тя вижда, че не е толкова ценен ...

ми това защо си сигурен, че се оценява отрицателно особено ако и на двата сайта има аналитик със шаре.
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

ми това защо си сигурен, че се оценява отрицателно особено ако и на двата сайта има аналитик със шаре.
кое да е отрицателно?
линка въобще или nofollow, нещо ми е трудно да те разбирам братле??
 
Re: Въпрос за изходящ тематичен линк.

кое да е отрицателно?
линка въобще или nofollow, нещо ми е трудно да те разбирам братле??

кликането и прескачането на потребителя през линка към другият сайт. по мои изчисления, базирани на прецизни експерименти, получаваш сериозен бонус, като надявам се не очакваш да споделя точни стойности.
 

Горе