SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за незаконен сайт

deathrun

New member
Здравейте.След като си пуснах сайта преди няколко дена реших да го рекламирам и след като го рекламирах в един форум ми казах,че сайта след като се развие ще бъде спрян от ГДБОП.

Много чудно ми стана защо след като нямам и капка незаконно нещо в сайта.Попринцип сайта ми е за сериали,но не да се гледат онлайн ,а просто да се коментират,като се слагат и промота към следващите епизоди(вградени от youtube) и новини към всеки сериал.Както казах нищо незаконно не виждам.Дори новините ги намирам от Американски сайтове и ги превеждам.

Какво мислите вие ?Възможно ли е да го спрат ?

Ето сайта за да видите за какво говоря http://a-series.info
Ако не трябва да го слагам в темата,моля някой модератор да го изтрие.
 
Последно редактирано:
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

Да, почти сигурно е, че ще го спрат.
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

А причина може ли да дадеш ? Малко така по-човечен отговор?Защото от тоя пост нищо не може да се разбере. :)
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

А причина може ли да дадеш ? Малко така по-човечен отговор?Защото от тоя пост нищо не може да се разбере. :)

Какво точно те интересува, по кой чл. от Наказателниа кодекс се образува наказателното производство или да потърся теми във форума и в predpriemach.com за вече свалени такива сайтове - сещам се поне за 4, които даваха линкове (разбирай embedded) само към трейлъри и пак ги свалиха.
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

Значи трябва да свалят и youtube по тази логика.Защото попринцип youtube позволява използването на този embed код.
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

.... значи максимално да дадеш линк към youtube видеото вместо да го ембедваш.
по принцип не би трябвало да те спрът ама ...
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

Значи трябва да свалят и youtube по тази логика.Защото попринцип youtube позволява използването на този embed код.
Логика няма и не е нужно в сайта да има незаконно съдържание, за да направят така, че да спре да работи. Просто така е в България.
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

Видеото е от youtube.А да видим как ще спрат youtube. :p
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

Значи трябва да свалят и youtube по тази логика.Защото попринцип youtube позволява използването на този embed код.

Всички тръгвате с това мислене, обаче никой досега не е обедил нито прокуратура нито съд, че първо трябва да спрат Youtube и после да тормозят Вас. Щом си решил да духаш срещу вятъра, никой не те спира... но да не се жалваш после във всички форуми, че са тропнали на врата и са ти задигнали лаптопа, телефона, компютъра и калкулатора. Тази тема сме я дъвкали няколко пъти вече във форума и то с живи примери на свалени сайтове и на практика е изчерпана отвсякъде. Успех в убеждението и дано ти дойде акъла на място преди да си направил някоя глупост.
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

Просто не разбирам защо трябва да се затварят сайтове,който не притежават нещо незаконно ? Никой до сега не обясни това ,а само прехвърляте темата.
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

Просто не разбирам защо трябва да се затварят сайтове,който не притежават нещо незаконно ? Никой до сега не обясни това ,а само прехвърляте темата.

Ти мислиш, че няма нищо незаконно, но от ГДБОП казват, че има. Разликата в твоето тъврдение и тяхното е, че те могат да ги наложат по един или друг начин :) оплачи се на Трибунала в Хага, на Европейскиа съд, на американския президент ако искаш.
 
Re: Въпрос за незаконен сайт

Sly, можеш ли наистина да дадеш връзки към преприемача със спрени сайтове за трейлъри, защото наистина съм изненадан, че има опасност да бъде спрян подобен сайт?
CineFish е на същият принцип - информация за филми/сериали и трейлъри за тях.
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

Ma57eR и аз това искам да знам.Никога не съм знаел,че споделянето на нещо БЕЗПЛАТНО е незаконно.

Ами ако махна видеото от youtube ?
 
Последно редактирано:
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

.....БЕЗПЛАТНО?

... и няма да сложиш рекламно банерче, affiliate програмка, SMS-чета и прочие?!? Ти съвсем за келеши ни вземаш :) . Трейлърите също са обект на авторско право. Третират подобни сайтове като преносител - т.е. въпреки, че използваш player, който на практика представлява SaaS и не се хоства на твой сървър или ресурс свързан с твоя сайт, пак удрят по чл. 172а от НПК.
 
За: Въпрос за незаконен сайт

За: Въпрос за незаконен сайт

Какво точно те интересува, по кой чл. от Наказателниа кодекс се образува наказателното производство или да потърся теми във форума и в predpriemach.com за вече свалени такива сайтове - сещам се поне за 4, които даваха линкове (разбирай embedded) само към трейлъри и пак ги свалиха.
Да, там си има какво да се покаже. Грубо е, но е истина. Даже и доста мокро гори покрай сухото. ;) Довери се на човека и аз бих те посъветвал това.
 

Горе