SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за пазаруването от китайски шопове

SeoLab

тел. 0894764273
Видях темата за BigBenShop и реших да попитам, някой пазарувал ли е от китайските шопове и до каква сума не се облагат с мита и такси?
Някой има ли опит?
В Русия напр. на човек, в месец, може да пазарува до 1000 евро без никакви мита, данъци и такси. Ако искаш пазарувай на всичките си роднини, то до 1000 евро на месец, нищо не се плаща.
Като разбира се не можеш да внесеш 50 еднакви тениски, якета и т.н.
В тези случаи, ако те хванат, си плащаш, като поп.
Говорим за нормални потребителски покупки, "за себе си".
За България как е?
 
За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

15еврона е максимума преди митото (доколкото знам), друг е въпроса, че за азиатските магазини е въпрос на чест да ти напишат максимално по-ниска цена на декларацията върху пакета.
 
За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

15еврона е максимума преди митото (доколкото знам), друг е въпроса, че за азиатските магазини е въпрос на чест да ти напишат максимално по-ниска цена на декларацията върху пакета.

15 евро? :)
Смешна история.
Прекалено кокошкарско и за държавата и за лъжите :)
То е ясно, че китайците ще напишат, каквото им кажеш.
Но все пак не можеш да внесеш няколко неща за 15 евро.
Няма, кой да ти повярва :)
Исках да купя някой неща за Бг, но явно по-добре да си ги получа тук и да си ги донеса в България.
Мерси за отговора.
 
За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

15 евро? :)
Смешна история.
Прекалено кокошкарско и за държавата и за лъжите :)
То е ясно, че китайците ще напишат, каквото им кажеш.
Но все пак не можеш да внесеш няколко неща за 15 евро.
Няма, кой да ти повярва :)
Исках да купя някой неща за Бг, но явно по-добре да си ги получа тук и да си ги донеса в България.
Мерси за отговора.

На теория (по закон) е така, но в действителност не е.

От няколко години пазарувам от чайна-сайтове и до сега не са ме облагали с ДДС и мито. А съм имал и поръчки доста над 100 евро.

Съвет: когато поръчваш - никога не пиши, че получателя е фирма а частно лице и няма да имаш проблеми.

Не е вярно (поне при мен), че китайците пишат по ниски цени, на плика винаги е описано точно какво има, колко тежи и каква е стойността на която съм го купил. При безплатните доставки пристига за около 3 седмици да БГ.
 
За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

Ако идва по БГ Пощи, нямаш никакви проблеми. Не ми се е случвало те да ми задържат нещо. Плюс - повечето магазини пишат пакетите като gift с по-малка цена.
 
За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

Пазарувал съм от тук dealextreme.com и поръчката беше за около 120 долара. Дойде по пощата и никой не ме е питал за мита и ДДС, а на опаковката само адреса ми беше на английски всичко пишеше на китайски, така че не знам какво са писали за стойност. Мой близък пазарува често от китайски сайтове. Досега е получил сигурно поне 6-7 пратки по пощата, като едната бяха някакви аксесоари за Mac и бяха за над 200 долара и нямаше проблем. Така че пазарувай смело.
 
За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

Мерси на всички за отговорите.
Под "по пощата" имате впредвид EMS или обикновенна поща?
И ако е с обикновенна поща, за колко време идва пратката от Китай, Корея или Япония?
Аз тези дни четох някакви стари постове, че карали хората да ходят по митници, да освобождавали и разни такива.
Та не знам до колко в момента това е актуално и вярно.
 
За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

Под "по пощата" имате впредвид EMS или обикновенна поща?
И ако е с обикновенна поща, за колко време идва пратката от Китай, Корея или Япония?

Обикновена поща.

Пратки от Азия са ми пристигали от 10 до 40инагоре дни. Някои от магазините се ориентират да си правят складове по-наблизо (UK) и взеха да става по-бързи нещата - TinyDeal.com например ( Online shopping with free shipping - TinyDeal - ref.link)
 
За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

А на мен ми се е случвало да ми стопират пратка и да искат мито и ДДС. Нищо че на пратката пишеше ниска стойност, пренебрегнаха и разпечатката ми от пейпал. Това за пратка от DX
 
За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

е как са я оценили, въпреки декларацията на DX и сумата платена от теб? Това вече е прекалено.
 
Re: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

В последно време вече много зависи обема на пратката какъв е. Колкото е по-голям, толкова е по-голям шанса да бъде пренасочена пратката към митницата за проверка. Отиде ли там, вече е ходене по мъките общо взето.
 
За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

За: Въпрос за пазаруването от китайски шопове

Ясно :)
Отказахте ме :)
Ако гледаме точката на закона - мъки и време.
Ако гледаме, "ако мине", пак мъки и време + нерви (месец-два).
Мерси на всички :party:
 

Горе