SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за правен текст

justsmile

New member
Здравейте, първо Честита Нова Година на всички :)
Предварително искам да се извиня ако темата не е за тук, но тъй като и аз съм от начинаещите реших да попитам тук. Имам следния казус -Ако на електронен магазин в секция условия за продажба са упоменати правни членове. Оказва се обаче, че същите тези правни членове са ползвани и в други няколко магазина. Пропуснах да спомена обаче, че въпросния домейн на електронния магазин е регистриран 2007г, а останалите са след него. Въпроса ми е дали това е проблем за гоогле и дали ако сега започна оптимизацията ще си докарам Пандата? Благодаря предварително за помоща :)
 
Re: Въпрос за правен текст

Прочети повече, пишеш глупости. Естествено, че тези неща ще се повтарят не на 1, а на 1 милион онлайн магазина и няма никаква панда да те яде. Ти си длъжен да напишеш куп тъпотии по ЗЗП в сайта си.
 
За: Re: Въпрос за правен текст

За: Re: Въпрос за правен текст

Прочети повече, пишеш глупости. Естествено, че тези неща ще се повтарят не на 1, а на 1 милион онлайн магазина и няма никаква панда да те яде. Ти си длъжен да напишеш куп тъпотии по ЗЗП в сайта си.

Извинявай за тъпотиите, просто когато човек не е сигурен чете или пита и понеже не успях да открия информация попитах. Прощавайте още веднъж.
 
Re: Въпрос за правен текст

Тъпотиите ги искат от ЗЗП :) споко, визирах тях, не теб.
 
За: Re: Въпрос за правен текст

За: Re: Въпрос за правен текст

Тъпотиите ги искат от ЗЗП :) споко, визирах тях, не теб.

А добре, че се притесних. Благодаря ти за отговора :) Реших да попитам, защото напоследък все повече и повече се говори за пандата и за това. А в сайта има текстове в секции "Политика на връщане и замяна, Условия за продажба, Защита на личните данни", които ги има и в други сайтове и за това реших да попитам да не би да трябва да се преправят преди да се почне постепенната оптимизация, за да стана храна за пандата.
 
Re: Въпрос за правен текст

самите точки и алинеи от закона трябва да се цитират точно
ама другия текст - правила, условия, ала бала можете да го редактирате леко, по ваша преценка
но няма страшно
то с тези текстове няма много варианти
само гледай да не е 1 към 1 с конкурентите ти

иначе ivok е напълно прав
 
За: Re: Въпрос за правен текст

За: Re: Въпрос за правен текст

самите точки и алинеи от закона трябва да се цитират точно
ама другия текст - правила, условия, ала бала можете да го редактирате леко, по ваша преценка
но няма страшно
то с тези текстове няма много варианти
само гледай да не е 1 към 1 с конкурентите ти

иначе ivok е напълно прав

Благодаря ти за отговора. Мен точно това ме притеснява, че текста маЙ е едно кам едно. Адвего-то показва между 40 и 70% дублиране с останалите сайтове. За то се замислихи реших да попитам дали да корогирам или да оставява нещатата така за сега.
 
За: Въпрос за правен текст

За: Въпрос за правен текст

Направи си експеримет - копирай някой от текстовете на тези членове и алинеи в Google и виж колко резултата ще ти изведе. Не знам доколко е добра идея но ако толкова много се притесняваш от дублирано съдържание просто посочи на Google да не индексира конкретната страница (в robots.txt)
 
Re: Въпрос за правен текст

Аз практикувам с подобни страници по следния начин:

1. Линковете към съответните страници са JS

2. Въпреки че линковете са JS, гледам да са само на главната т.е. да не са сайтуайд.

3. Слагам noindex, nofollow

4. Няма връзка със SEO, но правни условия трябва да се съгласуват с юрист, иначе може да имаш доста по-сериозни проблеми от панди и пингвини :).
 
За: Въпрос за правен текст

За: Въпрос за правен текст

Ето едно бързо и лесно решение:

Направи си правните текстовете както искаш /може и 1:1 /. Конвертирай текста в картинка и сложи имиджа където искаш в сайта ти.

text to image конвертори има и онлайн в интернет
 
За: Въпрос за правен текст

За: Въпрос за правен текст

Ето едно бързо и лесно решение:

Направи си правните текстовете както искаш /може и 1:1 /. Конвертирай текста в картинка и сложи имиджа където искаш в сайта ти.

text to image конвертори има и онлайн в интернет

Благодаря за предложението. Значи според теб когато текста е като image няма да има проблеми с пандите дори да е 1:1 :)


Направи си експеримет - копирай някой от текстовете на тези членове и алинеи в Google и виж колко резултата ще ти изведе. Не знам доколко е добра идея но ако толкова много се притесняваш от дублирано съдържание просто посочи на Google да не индексира конкретната страница (в robots.txt)

Последвах съвета ти и текста които копирах на няколко пъти се появяваше в първите 10-15 резултата, че даже някои бяха повече. Предполагам, че правните текстове са си така и всички ги ползват по този начин.



Аз практикувам с подобни страници по следния начин:

1. Линковете към съответните страници са JS

2. Въпреки че линковете са JS, гледам да са само на главната т.е. да не са сайтуайд.

3. Слагам noindex, nofollow

4. Няма връзка със SEO, но правни условия трябва да се съгласуват с юрист, иначе може да имаш доста по-сериозни проблеми от панди и пингвини :).

Благодаря и на теб за отговора и съвета, макар че в главате ми е вече каша и не мога да те разбера какво точно имаш предвид с точка 1 и 2.
 
Re: Въпрос за правен текст

JS links e нещо такова
Код:
<a style="cursor: pointer;" onclick="window.open('http://www.tvoisite.com/pravni-usloviq.html')">Правни условия</a>

Предложението на Бикс за картинка е също добър начин за "скриване" на текста и може да се ползва като допълнение към нещата, които съм писал.
 
За: Въпрос за правен текст

За: Въпрос за правен текст

JS links e нещо такова
Код:
<a style="cursor: pointer;" onclick="window.open('http://www.tvoisite.com/pravni-usloviq.html')">Правни условия</a>

Предложението на Бикс за картинка е също добър начин за "скриване" на текста и може да се ползва като допълнение към нещата, които съм писал.

Благодаря ти за разяснението :) макар че аз не сам програмист и този код не ми говори почти нищо. Но предлагаш да не е така <a href="/page/5/uslovia-za-prodazhba.html">Условия за продажба</a> , а да е както ти си посочил и линковете да не сайтуайт, което ако не бъркам май е да не се показват на всяка страница, а да са на главната само. В момента сайта така е правен, че горната и долната лента не се сменят без значение на коя страница си, сменя се само съдържанието м/у тях (не знам дали правилно го обясних) и не знам дали това имаш предвид. За noindex, nofollow на тези линкове към тези текстове ясно :)
Ако се направи всичко това, което си написал и го сложа като картинка няма да имам проблеми, така ли :) А ако го оставя както е понеже аз не разбирам от тези неща може да си докарам проблеми... май ще трябва да се говори с програмистите...
 
За: Re: Въпрос за правен текст

За: Re: Въпрос за правен текст

Правилно си разбрал.

Благодаря ти за отделеното време и за съветите ще видя какво мога да направя или по скоро програмистите, тъй като аз не разбирам от това.
 

Горе