SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за температурите на сървър

MUTI

New member
Здравейте,
интересува ме дали някой има машини в телепоинт и по-скоро дали може да ми каже каква е била днес или в момента каква му е температурата на системата и с колко вентилатора е и на какви обороти въртят.
Мерси предварително.
 
Re: Въпрос за температурите на сървър

Топличко е днес, май. :)
 
Re: Въпрос за температурите на сървър

Дам и на мен така ми се струва. Имам и изгорели компоненти. Интересно ми е дали проблема е при мен или е някъде другаде. Може и партидата, която съм пратил там да е нещо куца. Само там ползвам по 3 вентилатора на машина.
 
Re: Въпрос за температурите на сървър

Не знам каква температура трбва да стане, че да изгори изряден компютър (или компоненти от него).
Ще кажеш ли подробности за машините и изгорелите неща?
 
Re: Въпрос за температурите на сървър

Няма по-стара машина от година и 2 месеца. Ако питаш за това не са стари. Всичко е в гаранция и е супермикро. Питам информативно за температурите а не съм тръгнал да се оплаквам или да питам как така горят захранвания голд левел.
П.С. Евронет температурите са ми под 40 градуса. Датикум също.
 
Re: Въпрос за температурите на сървър

Не знам каква температура трбва да стане, че да изгори изряден компютър (или компоненти от него).
Ще кажеш ли подробности за машините и изгорелите неща?
ааа не се заричай! Имахме случай с 52 градуса външна температура отчетена в DC в Лондон с над 5000 сървъра. Всички дискове в RAID-a се бяха опекли и дъното си говереше само на въпросния сървър. Много е весело като пренасилят първия кръг на климатичната инсталация и после втория се окаже и той без достатъчен капацитет в такъв топъл ден.... голям купон само да не ти е на главата.
 

Горе