SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за sitemap?

Mmitkov

New member
здравейте
Имам въпрос свръзан със sitemap на новинарски сайт. Сайта е нов, скоро индексиран и до сега не е качван сайтмап в WMT.
Съдържанието е смесено, копирано и авторско.
Та въпроса ми е какъв сайтмап трябва да бъде генериран, на цялото съдържание ли и трябва ли да бъде от типа news sitemap.
благодаря предварително
 
News Sitemap е разширение на стандартния XML Sitemap протокол, така че най-добре ако имаш необходимата информация, да е направо News Sitemap. Така ще имаш предимство, като се бориш един ден за Google News.

А самата карта освен новините, може да съдържа и популярните категории/етикети (примерно имена на хора и фирми).
 
Привет,

И аз имам едно въпросче свързано със сайтмапа. Та имам доста сайтове и на всички има sitemap.xml, никога досега не ми се е случвало да ми излиза сайтмапа в резултатите от търсене, а сега сайт на около две години, на който никога не му се е показвал сайтмапа в серпа, сега излиза в резултатите от търсене. Та някой да има наблюдения дали е нормално това и какво да се направи. Струва ми се много странно.
 
Привет,

И аз имам едно въпросче свързано със сайтмапа. Та имам доста сайтове и на всички има sitemap.xml, никога досега не ми се е случвало да ми излиза сайтмапа в резултатите от търсене, а сега сайт на около две години, на който никога не му се е показвал сайтмапа в серпа, сега излиза в резултатите от търсене. Та някой да има наблюдения дали е нормално това и какво да се направи. Струва ми се много странно.

Случва се, когато имаш връзка от някъде към въпросния файл. От една страна е хубаво, защото и стандартния бот на Google ти обхожда страниците чрез този файл. Ако не искаш обаче самия файл да се индексира, решението е да връща HTTP хедър:

Код:
X-Robots-Tag: noindex

Има и още един теоритичен вариант, кодът по-долу, който се поставя директно в XML-а, но не съм го тествал дали работи за Google.

Код:
<?robots index="no" follow="yes"?>
 

Горе