SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос относно линкове към основния сайт

Daten

New member
При последния ъпдейт (началото на януари?) основния ми сайт здраво пострада, като изпадна от 2-ра страница и започна да танцува около 11-та. Под основен сайт имам предвид главната страница (index), а като цяло самите постове и страници си се класират нормално за моментното състояние на сайта.

В webmaster tools забелязах беклинкове (вижте прикачения файл) към основния домейн и се зачудих какъв е този index.hr, който ме е линкнал 12к пъти. Отворих го, но връзка към моят домейн не намерих. Отделно и какво е това IP най-отгоре, за първи път виждам подобно нещо.

Разбира се изпадането на основния домейн в класиране може да има и логично обяснение, като например, че нямаше нова публикация от юни (като изключим два поста през октомври). Добавям и втора снимка на това как са се отразявали на сайта различните панди и пингвини. Съвети?
 

Прикачени файлове

  • photo1183.jpg
    photo1183.jpg
    61.6 KB · Преглеждания: 0
  • photo1184.jpg
    photo1184.jpg
    97.4 KB · Преглеждания: 0
Това ти е за първото ІР - индийска компания, намираща се в Италия. Защо са те харесали и наспамили с линкове, не мога да кажа.

Organization information
STMicroelectronics - Southern Europe
Corporate intranet
country: IT

Net-Range
164.130.0.0 - 164.130.255.255

Technical contact
person: Anuvinder Naresh CHAUHAN
address: STMicroelectronics
address: Plot No. 1, Knowledge Park - III
address: Greater Noida, UP, India. PIN: 201308
phone: +91 12 04 00 66 25
fax-no: +91 12 04 00 30 08

Comment
rev-srv: delta.dmz-eu.st.com
rev-srv: delta.dmz-us.st.com
rev-srv: delta.dmz-ap.st.com
rev-srv attribute deprecated by RIPE NCC on 02/09/2009
 
Дали е добра идея да им дам Disavow links на IP-то и този хърватския сайт (index.hr). Просто да бъда сигурен, че изпадането на сайта се дължи поради липсата на ново и уникално съдържание дълго време.
 
Давай, няма да навреди.

И аз така мисля. Не съм гледал хърватите, но едва ли имат нещо общо по тематика с твоя сайт, че да пращат посетители да четат при теб.
Аз имам подобен сайт, който ме линква с няколко хиляди линка, но поне знам, че имаме общи интереси и участие на друго място и явно колегата е решил да пусне линкове на всички активни участници. Така че съм благодарен. В твоя случай едва ли е така.
Що се отнася до индийците - тяхното ІР дори не успях да отворя - може би е нещо тестово, което работи епизодично, колкото Гугъл да сканира спаменето им. ;)
 

Горе