SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

m_tin

New member
Здравейте, изправен съм пред един много интересен казус и ще помоля някой от хората, които са по-навътре с нещата да ударят едно рамо - ще съм безкрайно благордарен. Въпросът ми е следния. Да предположим че имам фирма X в категория "магазин за чехли", на която съм направил запис в Google Places. Фирмата ми се намира на пл. Народно Събрание. Направил съм верификация на записа си и той излиза в local listings при търсене на ключва дума "магазин за чехли в софия". Дотук добре :). Когато обаче съм в google maps и не съм направил търсене по някаква кл.дума, а си скролвам произволно картата и съм върху пл. Народно Събрание виждам, че там присъстват записи на фирми - "Радисън САС Гранд Хотел" в категория "хотели"(примерно), "Най клуб" в категория "барове", "Табу клуб" в категория "барове", но моята фирма не излиза като запис. Възможно ли е тези фирми да са направили платен запис в goldenpages.bg и затова да присъстват на картата на Google, без да е направено някакво търсене в картата.

И втори въпрос - Ако направиш запис в Google Places и си верифицираш бизнеса, възможно ли е без да си правил запис в goldenpages.bg да излезеш в регистрите им?

Надявам се някой да даде адекватен и актуален отговор :) Ако тук не може, да се надяваме, че ще ме упътите където може.
 
Re: Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

Аз също съм направил верификация в Google maps. Когато просто скролвам картата виждам адреса, който съм посочил. Може би трябва да мине известно време за да започне да се визуализира.
 
Re: Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

Опитай да търсиш по точен адрес (пл. Народно събрание точният адрес ли е?) и ако не излиза на картата отиди на Дашборда в акаунта, с който си верифицирал и в горния десен ъгъл кликни на "Вю". Ще ти излезе листинга и вдясно ще видиш картата. Ако го има това значи всичко е наред.

По въпроса за goldenpages.bg - да, възможно е, но за да ранк-ваш на високо ще ти трябват "цитати", които представляват споменавания на бизнес информацията в интернет (не е задължително да са бизнес директории като "златните страници", но те са кролвани по-често от Гугъл, затова виждате много често "цитати" специално от златните страници). Можеш да имаш "цитат" от всякъде - блог, форум, сайт на компания-партньор, сайт на университет/училище/организация, която спонсорираш. Общо взето е същото както с беклинковете, но трябва да се споменава името на фирмата, адреса и телефона.
 
Re: Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

Опитай да търсиш по точен адрес (пл. Народно събрание точният адрес ли е?) и ако не излиза на картата отиди на Дашборда в акаунта, с който си верифицирал и в горния десен ъгъл кликни на "Вю". Ще ти излезе листинга и вдясно ще видиш картата. Ако го има това значи всичко е наред.

Ами на "вю" всичко е като хората - излиза картата с маркера. Сега... има нещо друго интересно. Когато кликна на редакция на записа ми изписва с червено, че маркера е възможно да не е поставен на правилната позиция. Ръчно задавам празвилната позиция и сейвам, но пак в червено ми излиза, че позицията е възможно да е грешна. От друга страна съм въвел коректно адреса на фирмата. И аз се чудя защо така се получава. Предполагам, че има някаква причина да не излиза записа при свободно скролване из картата. Пак казвам - по търсене на категория или ключова дума излизам (само като точка - маркер), но иначе името на фирмата го няма при скролване , без търсене.
 
Re: Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

Ох, сега всичко стана ясно. Гугъл не може да разпознае адреса, вероятно защото е непълен (мога само да гадая). Затова не го изкарва при скролване на картата и ти го показва с кръгче, а не с балонче. Случва се, обикновено ако няколко пъти ръчно преместиш маркера и ако рипортнеш проблема, ще се оправи до няколко седмици.
 
Re: Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

Ох, сега всичко стана ясно. Гугъл не може да разпознае адреса, вероятно защото е непълен (мога само да гадая). Затова не го изкарва при скролване на картата и ти го показва с кръгче, а не с балонче. Случва се, обикновено ако няколко пъти ръчно преместиш маркера и ако рипортнеш проблема, ще се оправи до няколко седмици.

Благодаря ти :)
Реално махнах част от името в адреса и маркера разпозна позицията. Сега чакам, за да видя дали ще се отрази на резултата в картата :)
 
Re: Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

Здравейте колеги. В това е бил проблема. Вече всичко е fix-нато. Аз ви благодаря за suggestion-ите :)
 
За: Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

За: Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

Не знам дали въпроса ми е за тук, но след последния ъпдейт на гугъл мапса ми изчезна Пинтчето от картата в сайта. На акоуната ми всичко си показва ок, даже при търсене на фирмата излиза, но на картата в моя сайт изчезна. Някакви идеи как да го "покажа" отново?
 
За: Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

За: Въпрос относно Google Places и goldenpages.bg

Не знам дали въпроса ми е за тук, но след последния ъпдейт на гугъл мапса ми изчезна Пинтчето от картата в сайта. На акоуната ми всичко си показва ок, даже при търсене на фирмата излиза, но на картата в моя сайт изчезна. Някакви идеи как да го "покажа" отново?

Вземи embed кода от мапса и го замени в сайта.
 

Горе