SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

Хамалин

New member
Позициите за някои думи силно се разминават !

Гугъл Лебмастер: На 11-та поз. си по думата Х , ще пия и бира!
Гугъл Резултатко: На 50-та си, извинявай ако има нещо !
Цпанел: Паяка Гугъл идва всеки ден, дължиш ми каса бира !
Гугъл Лебмастер: Идвам през 2-3 дена и това ти е много като не черпиш !

Гугъл Българенски: Началната ти страница е най-добре индексирана !
Гугъл Ингилизина: Слагам една след друга вътрешните ти страници 1-ви за
да ги видят хората !

Оти ?
 
Последно редактирано:
Re: Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

Гугъл Адворда : Мъкна и суркам хамалии всекакви :)
 
Re: Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

Позициите за някои думи силно се разминават !

Гугъл Лебмастер: На 11-та поз. си по думата Х , ще пия и бира!
Гугъл Резултатко: На 50-та си, извинявай ако има нещо !
Цпанел: Паяка Гугъл идва всеки ден, дължиш ми каса бира !
Гугъл Лебмастер: Идвам през 2-3 дена и това ти е много като не черпиш !

Гугъл Българенски: Началната ти страница е най-добре индексирана !
Гугъл Ингилизина: Слагам една след друга вътрешните ти страници 1-ви за
да ги видят хората !

Оти ?

Google Webmaster смята позицията средно, то си и пише даже ;)
Google Webmaster ти пише "Googlebot last successfully accessed your home page on...", зачети се малко по-така и ще видише че казва HOME PAGE :)
Резултатите в различните езикови версии са КОРЕННО различни, за да показват по-релевантни резултати.

btw пиши малко по-разбираемо
 
Re: Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

Да, средно - греши !
Не разбрах 2-рото съждение.
Когато думата я има само в българският език, защо има коренно различни резултати ?

Благодаря.

ПП: Няма да мога да пиша 7 часа.
 
Re: Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

не са грешни. Може да са малко стари, но данните, които показва са близки до реалните. Разликата идва от това към кой клъстер се отнасят. За бг съдържание си ги гледай в google.bg, въпреки че като натиснеш връзката от g-tools ще те прати в google.com. За UK съдържание например също има разлики от .com. Въпросът който трябва да си зададеш е - откъде те намират най много и там а гледаш.

Относно гугълбот МасТеР ти е отговорил вече - прочети какво точно ти пише в g-tools и не прибързвай с изводите.
 
Re: Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

да не забравяме и самото гео таргетиране.. техните сървъри в България ли са или в Америка .. те от къде да знаят дали не си някой новозеландец учил български и отворил сайт на български .. според мен тези засечки са
1. осреднени
2. отнасящи се по скоро за google.com отколкото за някой клон конкретно
3. все пак повлияни от гео разположението на сървърите (демек все едно се намирате в Америка) точно тук според мен идва и нуждата Г. да осредняват резултатите за да могат да намалят разликите от реалните при определени гео таргети.
 
Re: Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

Когато думата я има само в българският език, защо има коренно различни резултати ?

Еми такъв им алгоритъма... за да дават ПО-РЕЛЕВАНТНИ резултати...
Гледат се линкове, млинкове, език на сайта и какво ли още не. btw прочети какво вече е писано във форума, голяма част от темите са вече обсъждани...
 
Re: Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

Може да са малко стари ... nikoladd

Съгласен съм, че така е по-точно ! Превеждах
one week ago
последните 7 дни.

Но различно стари - за дума, която винаги е била доста след думата Х в момента статистиката сочи, че е преди нея !

Мислех си, че когато робота дойде и съм направил промени в началната страница, задължително ще я разгледа !

Все още мисля, че за страници на български Google е дава доста по-нерелативни резултати.

Благодаря на всички !
Извинявайте, ако има нещо, но наистина нямам много време !

ПП: Ще напиша още само една тема. Дори и да се повтаря, мисля, че си заслужава. След това ще пиша в секция "дрън-дрън".
 
Последно редактирано:
Re: Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

хора, мисля, че даже да си на луната хостнат, не би трябвало да има значение, при положение, че от ГуебМастър-туула ти дава право да си настройш за коя държава искаш да излизаш /към коя държава си таргетиран ... ;)
 
Re: Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

Аааа , да SpOon.
Аз съм се таргетирал за България !
 
Re: Голямо несъотв. м/у Google Webmaster Tools и Search results, и cpanel ???

хора, мисля, че даже да си на луната хостнат, не би трябвало да има значение, при положение, че от ГуебМастър-туула ти дава право да си настройш за коя държава искаш да излизаш /към коя държава си таргетиран ... ;)

на скоро си купих един AT домаин и не ми дава да си избирам ;) - избрано си е Австрия :mad:
 

Горе