SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Гооглъл ми изхвърли сайта

nikkola

Member
Здравейте,
имам малък проблем. Сравнително начинаещ съм в областта на SEO. Имам сайт в областта на недвижимите имоти който е насочен предимно към Германия. Сайта функционира и работи от края на август миналата година. В немския гугъл, при запитване за търсене на имоти в България ме изкарваше средно от 10то до 14 място. Преди няколко дни обаче исведнъж всичко изчезна. Единственото което можах да видя е една от подстраниците ми индексирана на 8 страница.
Проблема идва от това че последните два месеца не съм правил нищо особенно по сайта, което е можело да ядоса гугъл и в google webmaster tools не виждам никаква програма. Единственото което считам за малко прекалено е че сайта може да бъде достигнат от няколко домейна, тоест 5,
и регистрирах още един. Може ли това да е проблема и ако не е знаете ли какъв може да е ? Сайта е на адрес www.daburini.com

Поздрави
Никола
 
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Да си местил сайта на друг хост? И аз имам подобен проблем с няколко сайта. Като гледам има индексирани страници, но главната такава не е индексирана. Странна работа - според мен е в sandbox.

Опитай да осигуриш още качествени връзки към сайта и ако не се оправи - съветвам те да смениш хостинга.
 
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Да си местил сайта на друг хост? И аз имам подобен проблем с няколко сайта. Като гледам има индексирани страници, но главната такава не е индексирана. Странна работа - според мен е в sandbox.

Опитай да осигуриш още качествени връзки към сайта и ако не се оправи - съветвам те да смениш хостинга.

Не съм го местил изобщо. Но като се замисля имах скоро емейл от провайдера че те правят някакви промени по техните сървари и пощата ми щяла да се подобри. Възможно ли е да има някаква връзка? Какво е sandbox?

И мерси много за отговора :)
 
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Хм , нагазил съм май лука и то лошо. Първото нещо което току що ми хрумва е че инсталирах блог. Но до колкото ми известно това стана след като бях изхвърлен. Блога е Wordpress и със стандартния дизайн.
Благодаря много за линковете Там открих нещо много интересно. В един от коментарите беше писано за нов домейн. Т.е. добавя се нов домейн и се редайректва към сайта. И тъй като домейна се свързва с голям брой ключови думи. Се появява проблем. Домейна който аз регистрирах е www.bulgarianproperties.asia . Който е малко да кажем има потенциял и това мисля че е предизвикало гугъл да ме изхвърли.
Проблема е че не зман от тук нататък какво да правя
Поздрави
Никола:)
 
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

според мен имаш един от следните проблеми (вероятно)
- дублирано съдържание от 5те домейна
-дублирано съдържание поради някакъв плъгин
-смяна на сървъра , айпито на хостинга
-попаднал си в сандбокс
-най-вероятно съдържанието ти се струва еднообразно на Гугъл и ти е пляснал всички 431 страници в суплементала, направи страниците ти по-богати на съдържание, генерирай такова и т.н. според мен това е най-големия ти проблем
 
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

1-во
Така приятелю не се прави.
Преди да правиш сателити, прочети как правилно се правят
- http://www.holidayhomebg.eu/
Ти всичко едно към едно си копирал :)
.
Сега видях, че даже и всички линкове водят към http://www.daburini.com :)
Е това направо ме разби :)

Сателита не трябва да изглежда като оригинала
Трябва да има различно и УНИКАЛАНО съдържание, оформление и т.н.
Контактната инфомрация я направи като gif картинка, телефоните също.
Това е в най-общи линии, макар че има още много какво да се каже.

И аз бих направил следните забележки:
- защо на сайта ти има 13 изходящи линка и една част от тях нямат нищо общо с тематиката на сайта?
Всички изходящи линкове слагай в <nofolow>
И махни тези които не са свързани със сайта. Гугл може да реши че продаваш линкове и да песимизира сайта.
- Защо имаш 2 директории за линкове?
Една малко ли ти е?
И в тях виждам също нетематически линкове!
Махни всички линкове в тия директории които нямат връзка с тематиката на сайта и остави само една директория.
Аз на твое място бих махнал изобщо тия директории, но сам си решаваш до колко са ти нужни. Но ако държиш на тях, то в тях трябва да има само тематически сайтове.

Забелязах още един проблем, но той не е свързан пряко с изчезването на сайта, но е свързан изобщо с неговото популяризиране.
Използваш при събмитването в директориите един и същ текст.
Това е огромна грешка!
За всяка директория - свой текст и описание!
Ако не знаеш как, питай, ще ти обясня, но никога не събмитвай един и същи текст навсякъде.

Голяма каша си забъркал с тия сателити, така че изхода е един.
Всички сайтове с различно и уникално съдържание.

Ако не искаш и с другите сайтове да се случи същото, махай бързо тези които са сателити:
На този сайт:
http://www.bulgaria-estates-online.com/
Виждам много други които приличат на него, но с различно съдържание.
За съжаление от немски не вдявам много, но май ми се струва че това е направено с нещо като "конструктор" на сайтове.

И да добавя последно - текстовете на описанията на обектите са копирани едно към едно от други сайтове. :)
Напрегнете се малко и си направете свои текстове.
Как искаш да си на добри позиции, когато нямаш уникални текстове, а копираш?


Така че проблема ти изобщо не е малък, както си го написал в поста си, а е по-голям от колкото можеш да си представиш :)
Късмет :)
 
Последно редактирано:
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Мерси на всички за отговорите. Прочетох много полезни коментари от блоговете които ми дадохте. Явно съм пообъркал нещата. Мисля да направя следните неща.
1. Нов дизайн, до няколко дни мисля да е готов. С joomla не е голям проблем.
2. Пускам всички останали домейни , освен основния да бъдат изтрити.
3. Ако не ме върне сменям и хоста.Имаше предложение че ако се смени хоста и имената на собственика и да се пише до гугъл че сме купили домейна и не ни се иска да се регистрира.

Останалата работа е в дългосрочен план. Линкове и съдържание, уникалност, итн.
Изпускам ли нещо важно?
Почвам да действам веднга:)
 
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Основния сайт си го остави!
http://www.daburini.com/
Той е в индекса!
Смени само описанията на имотите, защото са копирани едно към едно.
Този сайт
http://www.holidayhomebg.eu/
За сега го свали.
Той също е в индекса, по-точно главната му страница, ама то там май и няма какво друго да се индексира :)
Сложи му една страница Under Construction
И по него трябва да се поработи повече.
- нов дизайн
- нови описания
- в алтовете на картинките различни текстове от основния сайт
- контактната информация в gif
Този сайт:
http://www.bulgaria-estates-online.com/
Остави си го, но напиши и за него нови текстове.
Просто всички трябва да са различни
И желателно контактите или различни или ги прави gif-ове.
Това е
Не трябва да сменяш хостове или да правиш каквото и да е било драстично.
Сайтовете не са забанени, а са песимизирани.
А...и махай всички тия директории и линкове към другите сайтове или ги слагай в <nofolow>
Гледам даже, че и към своя блог си сложил линк.
То лошо няма, ама поне там да имаше нещо...а той е празен. :)
Мисля че всичко ще се оправи бързо
Успех :)
 
Последно редактирано:
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Мерси много. Почвам ги. Този първия домейн беше основния проблем http://www.daburini.com/ В момента е индексиран отново, само че е малко по назад от колкото беше. На трета страница, при положение че беше на първа.
Въпреки това ще направя всички промени. Само не ми е ясно каква е идеята на това снимките да са като .gif.
Относно обявите само английските са копирани, но това не се бях обърнал внимание. Мен така ми ги пращат и аз копирам , кофти.
Въпроса ми тогава е друг. Пускам често обяви в различни портали. Трябва ли за тях да пиша всеки път нови текстове?
Относно домейните ще ги изтрия, или ще ги пусна за продан, но не мисля че някой ще прояви интрес.
Пак мерси много и поздрави
Никола
 
Последно редактирано:
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Чакай малко :)
Успокой се :)
1-во
за gif-oвете писах да напрвиш не снимките а контактната информация.
т.е. телефон и адрес да е като снимка
Това е при положение, че имаш няколко сайта сателити.
Не продавай нищо :)
Направи си сателити
Вдигни им PR на 2-3 и ги ползвай или за своите проекти или прдавай линкове от тях :))
Сложи контекстна реклама и от там също сваляй някой $ :)
А текстовете НЕПРЕМЕННО ги измени на свои
 
Последно редактирано:
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Добре, май и аз вече имам същия проблем тука.

Но тогава какво представляват mirror сайтовете?

Не съм убеден, че сайтове с еднакво съдържание добре позиционирани в гугъл няма.

Друг момент при сайтовете за имоти - продавача подава текст с описание на 100 агенции, поне 95 от тях ползват точно този текст и са позиционирани от първа страница нататък... - излиза, че ако и продавача има сайт и първо текста си го е сложил там, на всички агенции страниците с тоя имот ще излизат supplemental - мисля, че реално това не се получава.

Отделно, ако съм в сандбокс, как се проверява, тази команда валидна ли е:
site:yoursite.com -asdf -asdf -asdf -fdsa -sadf -fdas -asdf -fdas -fasd -asdf -asdf -asdf -fdsa

Ако е валидна и доколкото разбрах какво значи: че ако сред резултатите излиза твоя сайт си в сандбокса, тогава и сайта позициониран на 1во място в гугъл и яндекс е в сандбокса... да не би аз да съм разбрал погрешно и ако вади резултати при тая команда, всичко да е ОК?

Конкретно при мен:
1. Най-стария домейн е bulgarovo.com - никога не е достигал кой знае кво, но и основно кампанийката си я правя сам
2. dom-bulgaria.ru е на 2 месеца - пълно копие на предния е, първо беше паркиран, после, за да получи собствено IP стана Addon, за кратко време достигна топ70 и си постоя там около месец с колебания до 90, имаше моменти на силен трафик, с над 100 уникални на ден, което за мен си е супер. Първо Яндекс го засече, че е мирър и го извади от резултатите, чак месец по-късно явно и гугъл го усеща и го смъкна до предпоследна страница с резултати. Все-още обаче си е индексиран в гугъл, знам ли и аз дали просто за кратко гугъл не пренарежда нещо, понеже пък в същия момент bulgarovo.com към който не са пускани линкове от над 2 месеца зае позиция в топ 120, което си е рекорд за неговото 2-годишно съществуване.
3. bulgarovo.ru - на около месец, никви линкове не водят към него, съответно и трафик нямам никъв, показва се в резултати много назаде, но очаквам и той да забегне.

Та, чудех се... ако сменя основния език на bulgarovo.com от руски на английски, а оставя dom-bulgaria.ru с основен руски, ще си тръгнат ли и двата по собствен път, след като реално гугъл няма да ги вижда като с еднакви текстове, тагове и т.н.

Или да си задържа по-стария домейн на тоя език, тъй и тъй трафика от него за момента е по-добър, а да разкарам другите?

От друга страна пък .ru дава бая сила сякаш при SERP, че и съдържа две основни ключови думи...

Искам да се изчистят тия основни положения преди да се започне сериозната кампания с купуването на връзки, където Seo-pi4 е мастъра...
 
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Един от старите ми домейни за имоти от два дни го ползвам за личен сайт и съм му сложил гугъл аналитикс и на първия ден имах 10 посещения от webmastersbg.org . Бая време ми трябваше да зацепя от къде и защо.

Относно моя проблем тогава с www.daburini.com, едва след месец два открих абсолютно точния проблем. Имах връзка към един сайт за автоматична размяна на линкове. В началото естествено на списъка с линкове стои тяхното име. По едно време гугъл реши да ги банне. При първото баннване го спрях, но и едновременно направих много други промени. Върна ме обратно за два дни, дори на по-добра позиция. Аз след месец пак го сложих и пак ме изхвърли :) Акцията ми беше под мотото "Тъп у упорит" .

Сандбокс: това е явление, когато сайта ти изведнъж изчезне от индекса. Попада в такова място. Вид специфично наказание на гугъл. Обикновенно си има причина. Ако намериш причината и я отстраниш гугъл те вади от там и те връща където си бил, дори те качва по-нагоре.

Сателитните сайтове са нещо много интересно. Аз самия си бях направил няколко, които ги правих заради дизайн и функционалност. Едва после разбрах що за глупост е това. По принцип сателитните сайтове са с различно съдържание и една тематика. Когато имаш три сателита и един основен. Основния трябва да е с добра позиция и останалите три след него. По някое време пренасочваш трите към основния и той се изстрелва на първо място. Проблема за това е че изисква изключително много ресурси. Освен това се отнася малко към черното SEO , което ще рече, че когато те усетят ще имаш проблеми.

Дотук това беше за гугъл. Относно яндекс съм мнго бос, но във форума има хора които разбират. Това което знам е че е невъзможно да изката .com домейн на първите места , тоест ти трябва .ru . Иначе мисля че това с основния език е недостатък. Има начин да се направи автоматично, езика на сайта ти да се сменя според браузъра на юзера. Трябва да питаш програмистите, мисля че не е много сложно.
 
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Аз друго казвах, ако единия е с основен език английски, другия руски, това няма ли да е различно съдържание за яндекс/ гугъл и да могат и 2-та да си съществуват едновременно.

Другият вариант .ком да редиректва към .ру - тогава яндекс ще започне ли да индексира .ру?
 
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Здравейте,
Отскоро започнах да се интересувам по-сериозно от оптимизация и прочетох доста неща. Много съм впечатлен от вашия форум и много неща научих от тук. Но разбира има още много да чета.
Ще се осмеля да ви задам няколко въпроса с надеждата да ми отговорите :)
Имам сайт http://studio-cad.com, който направих преди около година.

1. Хоствам го на сървъра, който е в офиса ми (freebsd). Това грешка ли е? По правилно ли е да го хостна някъде, където никога няма да падне? Понякога (много рядко) спира тока някъде по връзката с доставчика (НЕК : ).

2. Направил съм го с Dreamweaver. Някъде прочетох, че за СЕО това не е много добре. Вярно ли е? Освен, че трудно го едитвам, друго лошо има ли? По добре ли ще е ако използвам Wordpress или Joomla? Харесвам си го като дизайн и не знам дали ще мога да постигна същото със тези платформи (или може би някакви други).

3. Установих (за голямо мое съжаление), че съм допуснал големи грешки. Като например еднаквото съдържание с публикуването в разни директории. Или еднаквите ключови думи и съдържание в метатаговете. Правилно ли съм разбрал: по добре няколко ключови думи, но различни в различните страници? И същото за съдържанието?

4. Смятам да обиколя отново директориите и да подменя съдържанието там (където мога разбира се). Защото естествено съм копи/пейстнал първия ми абзац от моя сайт :). Това ще промени ли положението?

5. Възнамерявам да добавя още 2 категории в менюто: за статии и за линкове. Разбрах, че със допълнителната категория за статиите ще постигна доста за оптимизацията на сайта (ако пиша редовно статии де : ) Относно линковете - мисля да сложа линкове на мои клиенти и на големи фирми от бранша (т.е. са от същата тематика). Правилно ли е това. На тези линкове трябва ли да слагам nofollow атрибут?

6. Много четох и за сателитните сайтове. Ще спечеля ли ако направя блог, в който да пиша статии по тази тематика и да поставям линкове към сайта ми. И ако си направя блог, грешка ли ще е ако го хостна на същия сървър (в офиса). И изобщо ако може някой накратко да обясни точно каква е схемата за тези сателитни сайтове. Какви трябва да бъдат, как се линкват, с какви домейни да бъдат. Нещо не ми се изясниха тези сателити.

7. Относно организацията на поддиректориите в сайта. Английската версия е в основната директория. После в основната директория направих една поддиректория bg/ и в нея изсипах същото съдържание, само че на български. Това тъпо ли е? Беше ми по лесно :)

И без това доста написах, ако се сетя ще питам още. Ще бъда много благодарен, ако някой (като SeoLab или самият той) направи един преглед на сайта и ми даде някакви насоки и препоръки. Ще се радвам на всяка оценка, която направите.
 
Последно редактирано:
Re: Гооглъл ми изхвърли сайта

Според мен LinkWheel и от там SandBox. Разпръстни ги малко да не сочат всичките помежду си и след околу месец ако получиш на някой от сайтовете Google Dance - смятам, че ще си ОК.
 

Горе