SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Готви се нещо от Google отново...

fozzy

New member
...няколко сайта с по 10-50 места разлики в класиранията. Думи от години на първа позиция, излитат след 30-то място. Думи с адски голяма конкуренция и неоптимизирани от 70-80 място скачат в топ 10.

Приятно изкарване на всички довечера. Възможно е тези дни да осъмнем с някой ъпдейт. При вас движение?
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

При мен "разместването" започна на 27.12. в подобни параметри.
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Какво значи "Неоптимизирани"? Защото и аз си мислех, че сайтовете пред мен са "неоптимизирани", ама се оказа че са доста напред с материала:)
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Какво значи "Неоптимизирани"? Защото и аз си мислех, че сайтовете пред мен са "неоптимизирани", ама се оказа че са доста напред с материала:)

Думите са с много голяма конкуренция, а сайтовете ми, които се класират не са оптимизирани по съответните думи.
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

И аз забелязвам такива деижения от поне седмица насам, както и смяна на местата на сайтовете в топ 10 в няколко ниши - както слабо, така и силно конкурентни. Със сигурност се задава нещо.
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

И при мене на няколко сайта позициите им паднаха надолу с около 30 места, но през последните два дни виждам че тръгват пак нагоре.
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

Аз при последния на 13.12 има много големи размествания най-вече надолу. Към момента обаче нещата се нормализират, да не каже, че почти са се върнали на старите си места. Предполагам, че с още малко помощ, всичко ще се върне по старо му :)
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

Идентична ситуация при мен 2 сайта общо 5 ключови думни с 20 позиции надолу и 3 сайта без особено голям труд в средноконкурентна ниша се класират едва ли не само заради екзакт урл-то и тайтъла. Нещо определено не е наред :)
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

От вчера някои от проектите се върнаха на старите си позиции, но все още има доста "нередности" в SERP-a, вълната не е отминала още :)
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

3 БГ сайта /7, 4 и 3 години ПР4/ с +30-50% нагоре.... Някакво специално разместване има. Много боклук отново изпадна от индекса. За съжаление EN проектите ми падат надолу /не без основание/. По някакъв странен алгоритъм се отсява некачественото съдържание. Предполагам скоро ще има някое изявление от Г.
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

Да ви кажа от няколко дни ми прави впечатление, че новите статии в блога ми не се индекират и се чудех защо. Явно е от този пореден ъпдейт. Интересното е, че не е правено кой знае какво по него, а и старите статии си седят на старите позиции по основните им ключови думи. Новите, обаче при търсене на Site:exemple.com излизат като индексирани страници, но в търсенето ги няма изобщо. Как да се процедира в тоя случай?
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

Една ключова дума от 2 години беше на първо място, сега е на 4то, силно се надявам да е временно, като през това време ще работя по въпроса :
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

От поне 2 дни е тотална каша в няколко десерки ниши, при вас как е? :)
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

При мен всичко играе нагоре - надолу но в рамките само на page 1.
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

Една дума, която от повече от година е на първо място я намирам на 2 страница, 10-15 минути по-късно пак си е на 1 място.
 
За: Re: Готви се нещо от Google отново...

За: Re: Готви се нещо от Google отново...


Осведомени източници твърдят, че Гугъл Зебра ъпдейта щял да изхвърли всички сайтове от индекса, включително и самия себе си - Google Zebra Update will Wipe all Websites off of the Web
 
  • Like
Реакции: Alf
Re: Готви се нещо от Google отново...

Добре, помислете малко!?!?! Нормално ли е СЕРП-а да е статичен? Не е ли по-нормално да е динамичен? Търсел си хотел в Амстердам преди 2 дни, появават се 5 хотела в ТОП-а, а другите 500? С какво са по-лоши? Как ще успеят потребителите да ги оценят и тях? Съвсем нормално е резултатите да са динамични според мен.
 

Горе