SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Да оставя ли коментарите на латиница?

Rumi

New member
Какво правите с коментарите на латиница? От една страна са съдържание и не искам да ги трия, от друга страна някак си ми развалят визията на блога и на трето място не искам да ги пренаписвам на кирилица, защото ще се увеличават.

Примерно днес получих този

Код:
Zdrawey Rumi! Az sym 158 i teva 56kg. ne qm mnogo,no imam zasednal nachin na jivot.Iskam da se ottyrva ot 10 kg,no ne s glad.Reshila sym da hodq na fitnes,no po kolko pyti na sedmica ne znam.A susto mislq da vklucha masaji-anticelulitni.Dali s tqh i nqkakyv rejim na hranene(preporychan ot teb) 6te uspeq da se ottyrva ot izli6nite kg do mesec may? predvaritelno blagodarq za otgovora!

Имам и друг въпрос: ако ги оставя на латиница ще имам ли някакво предимство за търсене на латиница. Например имам посещения по dieti.

Знам, че Google транслитерира, но няма идея дали дава първо превес на текста на латиница. Някой да е правил експерименти?
 
Re: Да оставя ли коментарите на латиница?

Оставяй си коментарите както са си. Дори да има правописни грешки - това само обогатява съдържанието на страницата.
 
Re: Да оставя ли коментарите на латиница?

Аз лично ги оставям... за момента.

Иначе брех... 10 кила за месец, на този/тази и препоръчвам многоооо секс и ябълки :)
 
Re: Да оставя ли коментарите на латиница?

така си е ... оставяи ги :) Повече съдържание, повече кънтент, повече плюсове ...

П.П. MacTeP: ябълките, ко помагат бе ?

Нямам идея... аз в моемнте си нямам приателка и не мога да практикувам тази така добра диеата. А имам нужда да сваля и аз още 10тина килца :)
 
Re: Да оставя ли коментарите на латиница?

Наблягай на ябълките и срещи аз с аз :D


Няма движение, няма динамика
 
Re: Да оставя ли коментарите на латиница?

Проблемът с траслитерацията е, че хората не пишат така, както би транслитерирал Г.

А, за грешките - предпочитам да ме намират по правилно написани думи, и в моя форум модераторите поправят правописните грешки. Грешките създават неприятно впечатление на хората, които пишат грамотно.

Предлагам да си сложиш някой транслит.
 
Re: Да оставя ли коментарите на латиница?

И на всичкото отгоре ще излизаш на топ позиция по още по топ фразата : zasednal nachin na jivot :)
 
Re: Да оставя ли коментарите на латиница?

oggine, капка по капка вир става, дай боже на всеки гевгир :p

Така или иначе редактирах този коментар, да видим до кога ще ми издържат нервите.

Който любопитен да види тука
Код:
http://fitnesinstruktor.com/%d0%bd%d0%b0%d0%b4%d0%bd%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%be-%d1%82%d0%b5%d0%b3%d0%bb%d0%be-%e2%80%93-%d0%bd%d0%b5-%d0%bd%d0%b5-%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bc/#comment-29
 
Re: Да оставя ли коментарите на латиница?

Има си много елегантно решение на проблема Руми. Една добавка за Wordpress от Николай Бачийски, казва се "Без шльокавица".

Може да се свали от:
http://wordpress.org/extend/plugins/noshlyok/

Накратко: Ако в коментара няма поне една буква на кирилица не го публикува и подканва потребителя да пише на кирилица.

А от колко СПАМ ме е отървало това... спамът обикновено е на латиница ;)
 
Re: Да оставя ли коментарите на латиница?

oggine, капка по капка вир става, дай боже на всеки гевгир :p

Така или иначе редактирах този коментар, да видим до кога ще ми издържат нервите.

Който любопитен да види тука
Код:
http://fitnesinstruktor.com/%d0%bd%d0%b0%d0%b4%d0%bd%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%be-%d1%82%d0%b5%d0%b3%d0%bb%d0%be-%e2%80%93-%d0%bd%d0%b5-%d0%bd%d0%b5-%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bc/#comment-29
яко сайтче ;)
 

Горе