SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Е така е в кредитите само банки. Ина мен ми е реве, ма така е:)
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

С какво нарушават правилата на гугъл? Пак си пропомних Webmaster Guidelines и специално Link schemes. Не видях нещо нарушено. Това, срещу което те се борят е създаването на схеми за обмяна на линкове, а не че някой ти забранява да линкнеш от твой сайт друг твой сайт. ...
Ами чети по-внимателно тогава:
https://support.google.com/webmasters/answer/66356?hl=en
Text advertisements that pass PageRank
Спред правилата на гугъл, всички линкове предаващи PR трябва да са в нофолоу.
Всички линкове с анчори, влияещи на SERP трябва да са в нофолоу
A за сайтуайд линковете си е отделна песен.
90% от получилите писма за неестествени връзки са именно за такива линкове.
Тези неща са обсъждани и дъвкани много.
Друг е въпросът, че големите държат този тип линкове към свои (и не само) проекти и в много ниши топът е от сайтуайд линкове.
Вземете нишата с обявите.
Чекнете и вижте, за какво става въпрос там.
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

SeoLab - В моята ниша примерно по ключовата дума номер едно е сайт за обяви от години. Никой не може да го измести - пробваха се разни ама нъц :) То не е бранд то не е чудо, ама не става. Явно по някакъв начин линковете (не ги знам точно какви - вие спецовете ги знаете по-добре тези неща) все още имат огромно значение.
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Ами чети по-внимателно тогава:
Additionally, creating links that weren’t editorially placed or vouched for by the site’s owner on a page, otherwise known as unnatural links, can be considered a violation of our guidelines. Here are a few common examples of unnatural links that violate our guidelines: и следва твоето. Не бива да се вадят от контекста нещата и да се тълкуват самостоятелно.
Успех.
 
Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Все пак линкват от сайтове за новини и то доста посещавани.
Чичо Гошо (google) е много коварен в подобни ситуации.
При следните ситуации:
Вижда много посещения към него, макар и от два линка с добра репутация.
Вижда, че хората се задържат вътре в сайта (четейки си седмичния, месечния и годишния хороскоп).
Ако сайта е написан добре.
Повечето платени връзки към сайта не се виждат (alexa, yahoo и т.н.), но Чичо Гошо всичко вижда.

Малко е пресилено нов сайт да излиза на първи позиции. Ама Гошо и Пандата са непредсказуеми по някога.
 
За: Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Колега, нека анализираме нещата след 3 месеца :) Нека не забравяме, че от Google толелират нови сайтове, показват се на челни места... и след около месец-два слизат доста назад. Конкретно за тоя случай се съмнявам да стане точно така, но нека не бързаме с анализите.

п.с: А вие дали влагате повече ресурс в реклама и популяризация, отколкото бТВ? Как сте с маркетинга извън интернет? Хората говорят ли за вас по форуми, социални мрежи и т.н.?
 
За: Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Колега, нека анализираме нещата след 3 месеца :) Нека не забравяме, че от Google толелират нови сайтове, показват се на челни места... и след около месец-два слизат доста назад. Конкретно за тоя случай се съмнявам да стане точно така, но нека не бързаме с анализите.

п.с: А вие дали влагате повече ресурс в реклама и популяризация, отколкото бТВ? Как сте с маркетинга извън интернет? Хората говорят ли за вас по форуми, социални мрежи и т.н.?

Месец е времето, през което ще имат добро класиране. Правих подобни експерименти, наистина новите сайтове от последните промени насам лесно се класират на първа страница, но това е само временно :wink:
 
Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Хванах и нарочно изчетох всичко написано от самото начало :) Щом аз не съм прав и правилата са еднакви за всички, искате ли да си направим 1 експеримент :) Кой е готов да се наеме, така да оптимизира моят сайт, че:

1. След 45 дни искам да съм в топ 5 на всички тези ключови думи, както е и при zodia.bg. Щом те могат, значи всички могат, нали казвате, че е лесно ? :)
2. Резултатът да е дългосрочен - не утре да мине някой ъпдейт и да ме отнесе.
3. Обвързваме всичко с договор - не се ли получи, оптимизатора поема всички загуби в сайта !

Този които иска да се наеме да го направи, нека само посочи цената която иска (в рамките на цените за сео услуги). Няма да се пазаря, ще платя толкова, колкото поиска стига цената все пак да е реална !

Или аз съм луд, или просто нещата не седят еднакво за всички и съм убеден в това !
 
Последно редактирано:
За: Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Хванах и нарочно изчетох всичко написано от самото начало :) Щом аз не съм прав и правилата са еднакви за всички, искате ли да си направим 1 експеримент :) Кой е готов да се наеме, така да оптимизира моят сайт, че:

1. След 45 дни искам да съм в топ 5 на всички тези ключови думи, както е и при zodia.bg. Щом те могат, значи всички могат, нали казвате, че е лесно ? :)

Прав си, че всичко може, но в темата по-нагоре ти казаха нещо важно: посочиха ти грешките които си допуснал и защо твоя сайт няма да бъде в топа. Поне няма да влезе лесно! Оправи си допуснатите грешки и всичко ще е наред.
 
За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Ето как СЕО правилата не важат за всички

Интересна дискусия :)
Все пак пропускате дребният факт, че btv.bg/horoscope се класираше в топ 3 преди това. Тоест пропускате и редиректа 301 от старата секция. В интерес на истината през първия месец сайтът загуби няколко места, отколкото да спечели...
 
Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

то това е по подразбиране, Ивче :)
 
За: Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

За: Re: Ето как СЕО правилата не важат за всички

По-логично и справедливо е: сайта в топа, SEO-то взема 50% от приходите, докато сайтът седи в TOP-а :)

Хванах и нарочно изчетох всичко написано от самото начало :) Щом аз не съм прав и правилата са еднакви за всички, искате ли да си направим 1 експеримент :) Кой е готов да се наеме, така да оптимизира моят сайт, че:

1. След 45 дни искам да съм в топ 5 на всички тези ключови думи, както е и при zodia.bg. Щом те могат, значи всички могат, нали казвате, че е лесно ? :)
2. Резултатът да е дългосрочен - не утре да мине някой ъпдейт и да ме отнесе.
3. Обвързваме всичко с договор - не се ли получи, оптимизатора поема всички загуби в сайта !

Този които иска да се наеме да го направи, нека само посочи цената която иска (в рамките на цените за сео услуги). Няма да се пазаря, ще платя толкова, колкото поиска стига цената все пак да е реална !

Или аз съм луд, или просто нещата не седят еднакво за всички и съм убеден в това !
 

Горе