SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Е това е да си корумпиран и тъп

dextersh

New member
http://sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2531007

Изглежда някой е забравил да смени топчетата от предното теглене :D:D

Най-интерсно е заглавието: Мегаскандал или случайност?
Не мисля че на някой му е нужна елка за да изчисли кое е по-вероятно корупция и тъпотия в България или да се паднат два пъти еднакви числа от тотото:rolleyes:
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

Няма такава случайност. То от години е ясно, че тотото се цица яко, а печалбите се прибират. За справка едно семейство свине дето изкупи половината медии в България.
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

"Вероятността е 1 на 4,2 милиона", изчисли математикът Михаил Константинов.

HAHAHAHAHAHAHAHA

Много е зле този математик,

верятноста е ужасно по малка, ужасно.. не знам как го е сметнал 4.2 млн.

в 6:49 вероярноста да улучиш 6ца е 1:14,000,000, да кажем 4е в 6 от 42 е 10млн

т.е. вероятноста да се падне една и съща комбинация в 2 поредни тегления е 10млн на квадрат горе доло.

което е .... 100,000,000,000,000

100 трилиона
 
Последно редактирано:
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

HAHAHAHAHAHAHAHA

Много е зле този математик,

верятноста е ужасно по малка, ужасно.. не знам как го е сметнал 4.2 млн.

в 6:49 вероярноста да улучиш 6ца е 1:14,000,000, да кажем 4е в 6 от 42 е 10млн

т.е. вероятноста да се падне една и съща комбинация в 2 поредни тегления е 10млн на квадрат горе доло.

което е .... 100,000,000,000,000

100 трилиона

напълно си прав и аз го изчислявах преди какъв е шанса за 6 от 49 и беше десетки милиарди, а сега вече говорим за шанса два пъти да се падне и то един след друг :D:D
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

напълно си прав и аз го изчислявах преди какъв е шанса за 6 от 49 и беше десетки милиарди, а сега вече говорим за шанса два пъти да се падне и то един след друг :D:D

това е вероятноста да се падне на теб вече, иначе само комбинациите са толкова колкото казах горе доло.
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

вероятността да се падне 6-ца на 6/ 42 е 1:5'245'786 (42х41х40х39х38х37)/(1х2х3х4х5х6)
вероятността да се падне 6-ца в две поредни тегления е 1: (5'245'786 х42х41х40х39х38х37) това даже не знам дали е число, толкова е голямо
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

Няма такава случайност. То от години е ясно, че тотото се цица яко, а печалбите се прибират. За справка едно семейство свине дето изкупи половината медии в България.
тоя дебелия изруд ми е съсед, охрана, ала - бала, порше кайен, ауди рс6 ... дееба и малоумниците му
 
  • Like
Реакции: exLc
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

тоя дебелия изруд ми е съсед, охрана, ала - бала, порше кайен, ауди рс6 ... дееба и малоумниците му

НА ГИЛОТИНАТА !!!! еееехххх
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

вероятността да се падне 6-ца на 6/ 42 е 1:5'245'786 (42х41х40х39х38х37)/(1х2х3х4х5х6)
вероятността да се падне 6-ца в две поредни тегления е 1: (5'245'786 х42х41х40х39х38х37) това даже не знам дали е число, толкова е голямо
Еми точно на квадрат е от това което си писал :)
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

Еми точно на квадрат е от това което си писал :)

да де, ама я го кажи с думи това число :)
че и 100 на 3-та не ми изглежда голямо число, ама като кажеш милион ...:p
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

Казват че оператора бил пуснал записа от предната седмица и сега е уволнен :D
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

Казват че оператора бил пуснал записа от предната седмица и сега е уволнен :D

Числата са изтеглени в различна последователност в двата тиража и дума не може да става за същия запис. Мъчат се да заметат работата и най-вероятно ще успеят. Или ще се забрави всичко при следващия голям скандал, българския народ е късопаметен за жалост.
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

М. Константинов е доста... добър математик. Аз не съм, но това, което четох днес ме кара да мисля, че бъркате с вероятностите :)

Вероятността във всеки един тираж да се падат едни и същи числа е същата, както да се падат и различни. Топките нямат памет и математическата вероятност да се паднат същите числа е същата като тази да се падне коя да е друга определена комбинация. 1, 2, 3, 4, 5, 6 е съмнителна комбинация, нали? Но вероятността тя да се падне е същата, като да речем 10, 11, 12, 13, 14, 15 или 3, 5, 15, 23, 37, 44.

Не знам дали го обясних правилно. :)

Не че 1 на 5 милиона е малка вероятност. Задачката се усложнява още повече и от това, че вторият път вече имаме 18 шестици.

А се носят и слухове как чрез компютъризираната система на тотализатора се следи до последният момент коя комбинация не е попълнена и резултатите се манипулират за да се падне точно тя, което води до натрупване на джакпот. И как после този джакпот води до огромни приходи, и как в крайна сметка го прибира някой "наш" човек. :)
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

М. Константинов е доста... добър математик. Аз не съм, но това, което четох днес ме кара да мисля, че бъркате с вероятностите :)
Не е ясно какво е разбрал журналистът.

Вероятността във всеки един тираж да се падат едни и същи числа е същата, както да се падат и различни. Топките нямат памет и математическата вероятност да се паднат същите числа е същата като тази да се падне коя да е друга определена комбинация.
Напълно вярно. Двата тиража не са свързани събития.

1, 2, 3, 4, 5, 6 е съмнителна комбинация, нали? Но вероятността тя да се падне е същата, като да речем 10, 11, 12, 13, 14, 15 или 3, 5, 15, 23, 37, 44.
Вероятността да се пада поредица от числа е по-голяма от тази да са разбъркани, но все пак се падат само разбъркани. Т.е. пак стигаме до несвързаните събития.
 
Re: Е това е да си корумпиран и тъп

М. Константинов е доста... добър математик. Аз не съм, но това, което четох днес ме кара да мисля, че бъркате с вероятностите :)

Вероятността във всеки един тираж да се падат едни и същи числа е същата, както да се падат и различни. Топките нямат памет и математическата вероятност да се паднат същите числа е същата като тази да се падне коя да е друга определена комбинация. 1, 2, 3, 4, 5, 6 е съмнителна комбинация, нали? Но вероятността тя да се падне е същата, като да речем 10, 11, 12, 13, 14, 15 или 3, 5, 15, 23, 37, 44.

Не знам дали го обясних правилно. :)

Не че 1 на 5 милиона е малка вероятност. Задачката се усложнява още повече и от това, че вторият път вече имаме 18 шестици.

А се носят и слухове как чрез компютъризираната система на тотализатора се следи до последният момент коя комбинация не е попълнена и резултатите се манипулират за да се падне точно тя, което води до натрупване на джакпот. И как после този джакпот води до огромни приходи, и как в крайна сметка го прибира някой "наш" човек. :)

Всеки един учебник по теория на вероятностите разглежда случай на хвърляне на монета - ези или тура. Обикновено този случай се разглежда към края на учебника. ;)

Събитията не са свързани - ако си хвърлял 10 пъти ези тура и 10-те пъти се паднало ези, то на 11-ия път да се падне пак ези вероятността е 50%. Има математическо доказателство за това.

Така, че колегите преди мен са прави.

Но това не отхвърля тезата, че топките може да са "барнати" по някакъв начин. Също е интересна статистиката - колко човека играят в текущия тираж с числата от предишния (1-2-3 години назад). ;)
 

Горе