SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

NeZiRuS

New member
Здравейте колеги.

Напоследък наблюдавам следното нещо. Ще опиша случаят с пример:

- Добавям да речем 15 статии, като не ги публикувам, ами им задавам стартов час, в който сами да се качат.
- 2 часа по-късно статиите се наливат едновременно както е зададено по план. Статиите са авторски и напълно уникални.
- 3 минути по-късно гугъл вече е индексирал първите 10, интересното е, че другите 5 не, за да ги индексира и тях му трябва поне още 2 часа преди да ги извади в търсачката.
- Всички статии се качват в 1 категория.

Имате ли идеи каква може да е причината за това ? Каква е логиката, гугъл да индексира на порции ? Наблюдавам го това от 1 седмица поне, преди да пиша, за да съм сигурен, че всеки път става така. Винаги индексира 10 статии, а останалите със закъснение....
 
За: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

За: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

Гугъл си има определни ресурси заделени за даден сайт. Има си лимит на страници, които може да индексира и обходи за определен период от време. Ако този лимит бъде надвишен, бота спира да индексира, докато не се освободи отново ресурс. Ако обикновено постваш по-малко и изведнъж изпраскаш 20 статии, нормално да не ги индексира всички. Не се притеснявай, според мен е напълно нормално това, което наблюдаваш. Просто не ги праскай наведнъж. По-добре на порции, през няколко часа или по една на ден в зависимост от това какви са ти целите.
 
Последно редактирано:
Re: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

фийда ти на колко статии е настроен ?
 
Re: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

фийда ти на колко статии е настроен ?

На 10 :) Не се бях замислил. Благодаря за насоката, явно това ще да се окаже проблемът :)
 
Re: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

Сподели дали това е оправило нещата ако може :)

На 10 :) Не се бях замислил. Благодаря за насоката, явно това ще да се окаже проблемът :)
 
Re: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

Сподели дали това е оправило нещата ако може :)

Именно това бе проблема :) Няма нищо общо с ресурсите на Google, просто той чете фиида и се ориентира по него :)
 
За: Re: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

За: Re: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

Именно това бе проблема :) Няма нищо общо с ресурсите на Google, просто той чете фиида и се ориентира по него :)

Това е доста интересно. Благодаря, че сподели резултата и на Oggin, за включването също :D
 
За: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

За: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

Младежо... защо не пингваш Google при качване на всяка една статия? Така хем вълкът ще е сит, хем агнето цяло...
 
За: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

За: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

Младежо... защо не пингваш Google при качване на всяка една статия? Така хем вълкът ще е сит, хем агнето цяло...

Това са поредните SEO митове. Не можеш да укажеш на гугъл кога да дойде да те индексира. Гугъл ще те индексира, когато той прецени. Това с пингването е вече старо. Друг пореден мит е за споделянето в г+. Правил съм редица експерименти и мога да кажа със сигурност, че скоростта на индексиране зависи от това колко често се публикуват материали в даден сайт. А гугъл разбира за това не от rss-а, а от сайтмапа в wmt.
 
Re: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

И аз се зачудих защо трябва да се пускат по 10-15 поста в едно и също време. Далеч по-разумно ми се струва да се пуска всеки част по един например, но вероятно има причини.

А що се отнася до митовете за rss Official Google Webmaster Central Blog: Using RSS/Atom feeds to discover new URLs :)
 
Re: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

Оги, да има конкретна причина да се пускат едновременно :) Реалността е, че наистина насоката ти за RSS-а бе точна в конкретния случай. Всичко друго са митове и легенди :)
 
За: Re: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

За: Re: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

И аз се зачудих защо трябва да се пускат по 10-15 поста в едно и също време. Далеч по-разумно ми се струва да се пуска всеки част по един например, но вероятно има причини.

А що се отнася до митовете за rss Official Google Webmaster Central Blog: Using RSS/Atom feeds to discover new URLs :)

Те гугъл и за социалните сигнали казаха, че не влияят, но в момента се вижда точно обратното. Дори ти го написа в блога си. Така че аз съм далеч от мисълта, че всичко което е написано или казано от гугъл е вярно.
 
За: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

За: Забавено индексиране при качване на много статии едновременно

Няма как да не се съглася с последното :)

Затова вярвам на Гугъл за публикациите в официалните им блогове и първо поглеждам да видя къде е слънцето, когато говори повелителя на котките :)
 

Горе