SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Задаване на език на сайт

miratrade

Senior Member
Кой файл трябва да отворя в Wordpress и да укажа, че сайта е на български език?
Защото го проверявах с някакъв тул и там ми даде като забележка, че сайта е даден тако en и е хубаво да го сменя - може би по този начин се указва на браузера езика на сайта.
 
За: Задаване на език на сайт

За: Задаване на език на сайт

във wp-config.php обикновено се намира на ред 24

PHP:
define ('WPLANG', '');

трябва да стане:

PHP:
define ('WPLANG', 'bg_BG');
 
За: Задаване на език на сайт

За: Задаване на език на сайт

Аз не говоря за Appearance-Editor, а за сваляне на файла с ftp и отварянето му в текстов редактор. Ако искаш адекватни и подробни отговори давай възможно най-пълна информация (данъчните обичат израза 'фактическа обстановка') . Кой е сайта, кой е инструмента, има ли инсталиран BG превод на WP-то?
 
За: Задаване на език на сайт

За: Задаване на език на сайт

Извинявам се :)
Значи сайта няма инсталиран БГ превод - четох инструкциите как да се инсталира БГ превод чрез .mo файл.
Да го правя това? или направо - сега влезнах във файловия мениджър в cPanel и го видях този wp-config.php в основната директория - тоест да направя само това дето ми каза без да слагам bg_BG.mo в wp-content/languages
 
За: Задаване на език на сайт

За: Задаване на език на сайт

Следваш всички стъпки от ръководството, което си чел. Само с промяна на wp-config.php няма да стане на български, трябва да е качен и .mo файла.
 

Горе