SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Защо са толкова скъпи bg домейните?

lipa

New member
Защо са толкова скъпи домейните с разширение BG? Не мога да проумея всички нормални страни продават домейни на много по-ниска цена от нашите БГ фирми занимаващи се продажба на хостинг услуги и домейни. цялата работа прилича на някакво тъпо картелно спораземуние. Давам ви пример домейн с разширение ru ( Струва около 3 долара на година), а нашите домейни BG са по 58 лева. Не е само това домейните COM, NET и т.н. регистрирани чрез български регистратор са 2-3 пъти по скъпи. Някой знаели защо е тази разлика???
 
Re: Защо са толкова скъпи bg домейните?

В България цените за bg домейни се определят само и единствено от www.register.bg, а SuperHosting например препродават почти без печалба. Относно .com .net и т.н. мисля че всички (почти) са риселъри и продават с някаква печалба. Не е чак 2-3 пъти :)
 
За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

Някой знаели защо е тази разлика???

Аз знам. Принципно много трудно се поддържа стандарт на живот. Ето днес сутринта да сипя пълен резервоар на Ферарито и печалбата от 3-4 домейна, които са продаден вчера изчезна веднага. Сега имам работен обяд в Турция, но за да стигна до Варна където си държа яхтата трябва да литна с частния си самолет. От сутринта се скъсвам да продавам домейни с 2-3 пъти надценка за да мога да закъпря бюджета за днес. Ако не продам поне 10 няма да имам керосин да се прибера от Варна до София и ще трябва да спя в някоя от крайбрежните си вили..... Тегаво е ако не се продават с по 2- 3 пъти по-висока надценка.
 
За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

Аз знам. Принципно много трудно се поддържа стандарт на живот. Ето днес сутринта да сипя пълен резервоар на Ферарито и печалбата от 3-4 домейна, които са продаден вчера изчезна веднага. Сега имам работен обяд в Турция, но за да стигна до Варна където си държа яхтата трябва да литна с частния си самолет. От сутринта се скъсвам да продавам домейни с 2-3 пъти надценка за да мога да закъпря бюджета за днес. Ако не продам поне 10 няма да имам керосин да се прибера от Варна до София и ще трябва да спя в някоя от крайбрежните си вили..... Тегаво е ако не се продават с по 2- 3 пъти по-висока надценка.
Така, като чета явно си объркал бизнеса))) Все пак хората по света имат и яхти и самолети и пак продават домейните по 5 лева... Остави ами и правят промоции. Ама те сигурно работят през останалото време, като трактористи или комбайнери и за това вързват двата края...
 
За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

Така, като чета явно си объркал бизнеса))) Все пак хората по света имат и яхти и самолети и пак продават домейните по 5 лева... Остави ами и правят промоции. Ама те сигурно работят през останалото време, като трактористи или комбайнери и за това вързват двата края...

Аз съм по-нахален и за да не работя като тракторист ги продавам по 15 лв, не по 5. И промоции правя по 20 лв парчето. Аз от 2011 като те чета съм сигурен, че си объркал не само бизнеса но и планетата но ми е трудно да ти го обясня на български, а с "джагара-джугара" (т.нар. английски) ще ми е още по-трундо, защото комуникационните ти протоколи не поддръжат такъв език.
 
За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

Имаш предвит "Джагара - магара":happy: Стига се заяждай не исках да те обидя, просто влезах в твоя ритам на писане...
 
За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

Имаш предвит "Джагара - магара":happy: Стига се заяждай не исках да те обидя, просто влезах в твоя ритам на писане...

Не се заяждам, обяснявам ти. В моя ритъм на писане трудно ще влезеш с това "джагара-магара" си далеч от идеята за Интернет :)... така като гледам и българския ти е като английския ..... Между другото ориентирай се малко в цените на ccTLD домейните, това че .ru струва $3 не означава, че .cm примерно не струва $99 . Но за да намериш такава информация се иска "джагара-магара". А там издишаш сериозно.
 
За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

за .бг си е ясна работата - колкото решат - толкова. монопола си решава
за основните май няма още кой да стане истински регистратор и препродават, кой от където си е договорил условията. естествено си слагат малка печалба... все пак всички работим за пари
 
За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

За: Защо са толкова скъпи bg домейните?

за .бг си е ясна работата - колкото решат - толкова. монопола си решава
за основните май няма още кой да стане истински регистратор и препродават, кой от където си е договорил условията. естествено си слагат малка печалба... все пак всички работим за пари

Само Христос бачкаше за небесната мана, всички други сме финикийци. ;-)
 

Горе