SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

zimbo

New member
сблъсках се със следния проблем: за някои търсения адуърдс вади реклами САМО в долната част на страницата с резултати. Изчетох по темата официалния блог на адуърдс и редица булшит-евангелиски блогове, които го преповтарят и там пише: "Гугъл вади най-горе само най-добрите реклами, а другите отстрани, че и отдолу" ОК ама никъде не пише в кой случай вади САМО отдолу и никъде другаде. На практика всичко е органични резултати и след десетия резултат се мъдри моята реклама. Някой има ли представа каква може да е причината?

Говоря за случаи, които си е напълно позволено да се рекламира продукта.
 
За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Може ли да прикрепиш screenshot от едно такова търсене с информация как е направено - с логнат google аакунт или без, персонализирано търсене или не и т.н.
 
За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Ето например търся "дисплей за ПСП" и ето как излиза рекламата само най-отдолу

sony_psp.jpg
 
За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

При изключено персонализирано търсене на мен дори не ми извежда реклами нито в горната част, нито в долната част на страницата с резултатите. Когато си правиш тестове ги прави с изключено персонализирано търсене.
 
За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

И при мен вади рекламата отдолу под резултатите.
Пробвай да вдигнеш цената на думата и тествай ;)
Успех!
 
За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

това търсене от скрийншота го правя с търсене от браузер, на който се трие цялата история, кукита след всяко затваряне и се използва само за тестове за позиции. даже не се клика на резултатите от него никога. със сигурност не е в моя телевизор проблемацията.. според мен има някаква пъклена причина, но досега не намерих читаво обяснение в нета.
 
Re: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

На мен също не ми показва нит долу, нито горе реклами с изключено персонализирано.
 
За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

това търсене от скрийншота го правя с търсене от браузер, на който се трие цялата история, кукита след всяко затваряне и се използва само за тестове за позиции. даже не се клика на резултатите от него никога.

ОК, тогава ка кси обясняваш този надпис в лявата част на шота "София; промяна на местоположението" ?
 
Re: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Аз директно си слагам автоматизирано правило за на всеки час ако изпадне под препоръчителната цена за горе да коригира - тва разбира се само на важни фрази. А как я изислява Г - идея си нямам ама подозирам че си имат идея какви пари се правят ако рекламата е горе и не пускат реклами там, ако всички рекламодатели имат цена под тяхната условна за конкретната фраза.
 
Re: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Има две основни причини, поради които рекламата стои на лоша позиция - ниска цена на клик и лош качествен рейтинг.
 
За: Re: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Re: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Има две основни причини, поради които рекламата стои на лоша позиция - ниска цена на клик и лош качествен рейтинг.

Два дена разтягахме локуми и предположение, накрая влезе, написа 5 думи и приключи темата. :-/
 
За: Re: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Re: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Има две основни причини, поради които рекламата стои на лоша позиция - ниска цена на клик и лош качествен рейтинг.

А нисък CTR ? :)
 
За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

ОК, тогава ка кси обясняваш този надпис в лявата част на шота "София; промяна на местоположението" ?

не засича ли местоположението по айпи на търсещия? така или иначе с pws=0 параметъра пак засича, че съм от София - иначе никога не съм се логвал в този браузър. Според теб това ли е възможната причина за показването на рекламите отдолу?
 
За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Благодаря на всички за участието, ясно е че

нисък CTR = нисък Quality Score /и въобще ако е нисък СТР-а иди гони Михаля.../
нисък Quality Score = нисък Ad Rank
нисък Ad Rank = по-лоша позиция

НО

Защо няма реклама, която да се показва отгоре и отстрани? Най-добрата, която е намерил я слага директно долу?

Означава ли това, че органичните резултати в случая Гугъл счита за по-релевантни за търсения термин като тип резултати?

Да не би при търсене на някаква стока, напр. Самсунг, ПСП, той да вади органични резултати с цел да не излизат прекупвачите, които рекламират а оригиналите, които са производителите? За съжаление няма читаво обяснение никъде по форуми и паланки...
 
Re: За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Re: За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

А нисък CTR ? :)
Досега не ми се е случвало, не мога да коментирам. Все пак не знам дали е фактор. На ЦПМ рекламите ЦТр е ужасно нисък.

Защо няма реклама, която да се показва отгоре и отстрани? Най-добрата, която е намерил я слага директно долу?
За определени думи си има минимални цени. Дори да няма други реклами от конкуренцията, ако си дал ниска цена, пак ще те показва отдолу и рядко.
 
За: Re: За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Re: За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Досега не ми се е случвало, не мога да коментирам. Все пак не знам дали е фактор. На ЦПМ рекламите ЦТр е ужасно нисък.

Специално при сърч, СТР определено е фактор, в документацията на адуърдс го посочват на първо място сред факторите за Quality Score https://support.google.com/adwords/...uide.cs&guide=23686&topic=23688&answer=152234 а и от практическа гледна точка, имам доста думи с 10/10 след като набраха добър СТР и успях значително да сваля бидовете за тях и то не плавно със запазване на трафика от тях.

Иначе за дисплей, то си е традиционно по нисък СТР-а тъй че предполагам се взима впредвид. Иначе за ЦПМ, СТР-а не играе или поне тъй казват от Гугъл, пак тук: https://support.google.com/adwords/...uide.cs&guide=23686&topic=23688&answer=152234 не че някой може да е сигурен, но все пак.


За определени думи си има минимални цени. Дори да няма други реклами от конкуренцията, ако си дал ниска цена, пак ще те показва отдолу и рядко.

На практика, получавало ли се е при теб? да вдигнеш бида и да мине отгоре?
 
Re: За: Re: За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Re: За: Re: За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Специално при сърч, СТР определено е фактор, в документацията на адуърдс го посочват на първо място сред факторите за Quality Score
С други думи, ЦТР е част от качествения рейтинг, за който писах :).
На практика, получавало ли се е при теб? да вдигнеш бида и да мине отгоре?
На практика не съм имал реклама, която да е отдолу. Обикновено бидвам за 1-3 позиция. Останалите нямат особен ефект. Поне при мен. Някой може да има друг опит.Ти защо не пробваш?
 
За: Re: За: Re: За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Re: За: Re: За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

На практика не съм имал реклама, която да е отдолу. Обикновено бидвам за 1-3 позиция. Останалите нямат особен ефект. Поне при мен. Някой може да има друг опит.Ти защо не пробваш?

ще пробвам, то друго освен бида не остава всъщност
 
За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

За: Защо Adwords показва реклами само в долната част на стр.

Опитай да вдигнеш дневния бюджет два пъти над препоръчителния. Ако питането ти е свързано с въпроса в групата, това е едно от възможните решения. До 48 часа би трябвало да се оправи
 

Горе