SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Идея за сайт

За: Идея за сайт

За: Идея за сайт

Сайт за какво? Просто искаш да имаш сайт или искаш да имаш сайт който да ти вади някакви пари? На български, английски или друг език?

С около 20-30 лева можеш да стартираш сайт, който спокойно да вади 100 на месец след третия месец. Инвестициите ти ще са домейн (5 лв./год), хостинг (5-6 лв/месец.) и труд, първоначално за пускане и настройка, а после за обслужване и поддръжка.
Ако не ти се дават за хостинг, регистрирай в blogspot, добави собствен домейн и действай.
 
За: Идея за сайт

За: Идея за сайт

всичко зависи от това какво можеш, какво ти е интересно, с какво ти се занимава и колко време ти се отделя

... и забрави за бъкс-с към който насочва ника ти
 
За: Идея за сайт

За: Идея за сайт

Занимавам се с Уеб програмиране. Искам да направя нещо, което да има малка инвестиция, да не е на загуба и да има нещо общо с уеб програмирането. Нека не е игрален портал, защото сме ги срещали подобни сайтове много пъти и тези сайтове са на загуба.
 
Re: За: Идея за сайт

Re: За: Идея за сайт

Занимавам се с Уеб програмиране. Искам да направя нещо, което да има малка инвестиция, да не е на загуба и да има нещо общо с уеб програмирането. Нека не е игрален портал, защото сме ги срещали подобни сайтове много пъти и тези сайтове са на загуба.

Думата "инвестиция" означава план как да постигнеш дадена цел. Инвестиция не е да хвърлиш пари и време някъде и "каквото стане".

Първо трябва да знаеш какво искаш, да си го поставиш за цел и да очакваш някаква разумна възвращаемост, минимум 15% на годишна база, за да има смисъл начинанието.

Така че започни с някаква идея и задължително си направи план за реализацията ѝ.
 
За: Идея за сайт

За: Идея за сайт

Ми точно това е, че нямам никаква идея или ако имам вече е заета от други го... Трябва ми нещо оригинално или даже да не е оригинално, но да го има само 3-5 пъти максимум, за да има някаква реализация.
 
Re: Идея за сайт

@traki
"С около 20-30 лева можеш да стартираш сайт, който спокойно да вади 100 на месец след третия месец. Инвестициите ти ще са домейн (5 лв./год), хостинг (5-6 лв/месец.) и труд, първоначално за пускане и настройка, а после за обслужване и поддръжка.
Ако не ти се дават за хостинг, регистрирай в blogspot, добави собствен домейн и действай."

Стана ми любопитно какво имаш в предвид? Питам, защото като четох поста ти се сетих за оная мисъл - "ако в интернет знаеш как да направиш 1 лев, то значи знаеш как да направиш 1 милион"
 
Re: Идея за сайт

Първо - най-скъпото нещо е добрата идея.
Второ - всички ниши са пълни, така че ако търсиш празна ниша може да одъртееш докато намериш.

Така че ти се познаваш най-добре, а за да успееш трябва да правиш това което ти харесва. Т.е захвани се с някоя ниша към която имаш интерес.
Казваш че имаш влечение към програмирането, ами направи си сайт на който да си рекламираш услугите, на който да представиш портфолио и т.н.
 
За: Re: Идея за сайт

За: Re: Идея за сайт

@traki
Стана ми любопитно какво имаш в предвид? Питам, защото като четох поста ти се сетих за оная мисъл - "ако в интернет знаеш как да направиш 1 лев, то значи знаеш как да направиш 1 милион"

Имам предвид точно това което съм написал :) т.е. Че не е необходима кой знае каква инвестиция, за да се правят пари от сайтове. Все още има лесен за хващане трафик, със слаба конкуренция и той спокойно може да се гони и от не много напреднали.
За черпене на идеи и вдъхновени ровете във флипата и анализирайте сайтовете които се продават. Понякога се откриват невероятни неща. Наскоро открих сайт, който вадеше, според обявата, по около $1000 на месец. Докато го анализирах открих че наистина е възможно да ги вади, но най-интересното беше че трафика му идва от 4 основни израза по които конкуренцията е нищожна. Само с базови познания, за 2-3 месеца, спокойно можеше да се дръпне поне 40% от трафика на продавания сайт, а това вече са си от 200 до 400$ месечно :)
 

Горе