SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

EasyTrader

New member
Здравейте колеги,

бих искал да засегна една тема, която касае нашата система и програмите Pay per click, но е основен принцип във всички affiliate и pay per click мрежи по света. Става дума за нарочно кликане върху собствените банери. Това действие от страна на собственика на сайта противоречи не само на принципите на работа на affilie мрежите, но и на етиката в онлайн бизнеса - рекламодателят желае да плаща за посещени от потенциален клиент, който спонтанно е кликнал на банера, а не за нарочно извършен клик. Надявам се всички уебмастери, работят или възнамеряват да работят с нас, да го имат предвид.


Ето и мнението на Google Adsense по въпроса, които ще цитирам като пример за перфектно организирана pay per click мрежа:

"Clicks on Google ads must result from genuine user interest. Any method that artificially generates clicks or impressions on your Google ads is strictly prohibited. These prohibited methods include but are not limited to repeated manual clicks or impressions, using robots, automated click and impression generating tools, third-party services that generate clicks or impressions such as paid-to-click, paid-to-surf, autosurf, and click-exchange programs, or any deceptive software. Please note that clicking on your own ads for any reason is prohibited. Failure to comply with this policy may lead to your account being disabled. " Източник:
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=48182&sourceid=aso&subid=ww-en-et-asblog_2007-05-24&medium=link

Дори един единствен клик от собственото ви IP може да стане причина да бъдете изключени от pay per click програмите!

Ще си позволя да публикувам тук снимка на наша статистика на подобен некоректен партньор, тъй като за пореден път се налага да се борим с некомпетентността и нахалството на подобни индивиди. Става дума за уеб сайта
http://spisanie.cc и http://wtconferences.com , собственик е Г-н Богомил Шопов.

(((скрийшот-а е редактиран )))

Става дума за кликове към програма на един рекламодател, чието име не е публикувано.

С подобни действия не само обиждате нашите рекламодатели, но и поставяте под съмнение коректността на всички останали уеб сайтове, които членуват в EasyTrader. Моят съвет е, да не с търсят пролуки в системата - както в отношенията с нас, така и в живота, дребното измекярство не води до успех!

Ето и оплакването на Г-н Богомил Шопов, който има наглостта след накликване на собствените си банери, да публикува невежеството си: http://spisanie.cc:80/?p=33
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

Здравейте и от мене,
Аз съм некадърника :) Можеше да ми пишеш на мене, а не да слагаш по форумите мнения, които доказват само грешките на компанията за която работиш.

Ето и следните забележки:

1) Съгласен съм за Гугъл
2) Това във вашите условия го няма и кликовете са минали през системата, нищо не е нарушено според ВАШИТЕ правила, аз не оспорвам Гугъл, а вас.
3) Нямате правото да публикувате данните пред трети лица (скрийншота), освен пред търговците.
4) Зад това IP сме поне 50 човека и няма как да се упражни контрол от ваша страна за това ли?

Благодаря ти пак и те моля любезно да ми пишеш на мене, а не да разваляш доброто име на форума и на админа му, който е лектор на конференциите, които организираме.

Бого
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

и двете страни в случая са некоректни

1. не е правилно изкуствено да увеличаваш приходите си чрез самогенерирани кликове. особено както и си признаваш че не е случайно
това си е чиста измама. дали го има в правилника или не няма значение. все си е некоректно
като сте 50 човека предполагам знаете и че не е хубаво да кликате ... ако не си сложи филтър и готово.

2. не е правилно и да се публикуват лични данни и статистики на партньор. за ваше сведение Google филтрират кликове направени от IP от което се логвам в акаунта си. предполагам че не е трудно и вие да го направите нали?

айде стига ви толкова писане и умната
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

flasher: Ей така съм съгласен.
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

Можеше да ми пишеш на мене, а не да слагаш по форумите мнения
bogomil, мисля, че и ти можеше да не пишеш това http://spisanie.cc:80/?p=33 - признаваш че си кликал по банерите, но не си съгласен, че баннаха акаунта ???

в отличие от adsense(който просто банва, без да обяснява ), от Easy Trader предупредиха че нарушаваш правилата и помоляха да не го правиш.
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

Съжалявам, но трябваше да редактирам скрийшота, тъй като показва лични данни (IP адрес).
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

В софия по кварталните ланове много хора са с едно ип. Знам случаи на три вътрешни клас Ц :) или над 500 човека цъкат от едно ип (домашни потребители) и ми е интересно какво става със сайт като замундата като повечко от тях решът да цъкнат по рекламките..... печелят от всички, изключвате ги или само първият клик се отчита

Иначе и аз съм съгласен че не е правилно да си цъкаш сам по реклмите
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

peter каза:
Можеше да ми пишеш на мене, а не да слагаш по форумите мнения
bogomil, мисля, че и ти можеше да не пишеш това http://spisanie.cc:80/?p=33 - признаваш че си кликал по банерите, но не си съгласен, че баннаха акаунта ???

в отличие от adsense(който просто банва, без да обяснява ), от Easy Trader предупредиха че нарушаваш правилата и помоляха да не го правиш.

Никъде не пише, че НЕ МОГА да кликам по банерите си. Стига сме водили глупави спорове през форумите. Имате ми мейла и телефона и ми кажете аргументите си. Какво сравявате услуга от задно поколение с иновативността на Гугъл. Двете системи нямат нищо общо, нали.

А защо хората, които са с моето IP да не могат да кликат на банерите на сайта. Те нямат нищо общо със него или пък с мене? Помислете и за това, вместо да правите простотии. Бизнес се води със сериозни аргументи и инициативност, а не с аматьорство.

Хубава вечер.
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

@ Predpriemach - kolegi, iskah da p usna posta i pri vas no ne uspq zaradi ogranichenieto ot 5 posta predi da imam pravo na link..

В прав текст не пише, че "не може да си клика всеки сам по банерите", но ви уверявам, че текста на общите условия са правно издържани и достатъчно ясни и точни. За справка: http://www.easytrader.bg/v2/affregister.php т. 4.3

Няма да коментираме повече, тъй като сме пристрастни, нека хората сами преценят.
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

позволявам си да paste-на 4.3 и 4.4 които имат отношение по въпроса:
4.3 УЕБ ПАРТНЬОРЪТ няма да получава възнаграждение за кликове, действия или продажби, за които ТЪРГОВЕЦЪТ или EasyTrader могат да демонстрират, че са генерирани автоматично чрез технически средства (redirects, robots, hidden frames и други), инициирани са насила или не са резултат от спонтанното и доброволно желание на потребителя.
4.4 УЕБ ПАРТНЬОРЪТ няма да получава възнаграждение за кликове, действия или продажби, за които ТЪРГОВЕЦЪТ или EasyTrader могат да демонстрират, че са резултат от злоупотреба или имат необикновено високи проценти на кликаемост или извършени действия и продажби.

bogomil: това което показваш не е бизнес. с дребни измами не се прави бизнес.
иновативни или не честната игра важи и за двете

EasyTrader: надявам се работите непрекъснато по системата си защото иначе ще изостанете много и ... дотам
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

Ползвам ги от 3 месеца не съм се оплаквал от тях , коректно си е май всичко , получих едно 2 плащания вече малко ме учуди ,че с по десет лева сумата е по малка (явно за такси по превода ) , но в последно време обърнах внимание към Гугъл там имам повече свобода и не се налага да чакам с месеци някой мармот да ми одобри сайта , и после и рекламите . Големите сайтове също минаха всички на Адсенс . В изитрейдър не съм видял нова програма от месец - може и повече .Ако продължава така ще западне системата и ще отиде в ранга на ексчейдж бг т.е. 0 . Направете нещо иначе много хора като мен ще си съберат пари до 50 лева и ще си минат на адсенс и няма да се сещат за Вас .
С най-добри чувства
Илиян Христов
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

EasyTrader каза:
Здравейте колеги,
....................
Ето и оплакването на Г-н Богомил Шопов, който има наглостта след накликване на собствените си банери, да публикува невежеството си: http://spisanie.cc:80/?p=33

Не мога да разбера защо толкова много се оплакват от изитрейдър. При положение, че аз бях абсолютно коректен с тях и се обръщах с уважение те не пожелаха да се вслушат в няколко елементарни неща, които им поисках. А те ме заплашваха със съд.
Еми съжалявам, но аз бизнеса не го разбирам така.

Сега ревът публично срещу някой си, който видите ли бил некоректен според тях.

Да ви питам аз, защо публикувахте БЕЗПЛАТНО реклама на вашата система, след като изтече някаква програма? Казахте ми, че такива ви били условията, но те са некоректни и не се сърдете, че някой иска да ги заобиколи. Ами защо, когато спре една програма но все още се показва по разни кешове не се заплаща?
Трябва да разберете, че причината си е изцяло във вас!

То така не се прави бизнес. Това, че сте работили по Франция не означава, че сте станали евробизнесмени.
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

flasher каза:
позволявам си да paste-на 4.3 и 4.4 които имат отношение по въпроса:
4.3 УЕБ ПАРТНЬОРЪТ няма да получава възнаграждение за кликове, действия или продажби, за които ТЪРГОВЕЦЪТ или EasyTrader могат да демонстрират, че са генерирани автоматично чрез технически средства (redirects, robots, hidden frames и други), инициирани са насила или не са резултат от спонтанното и доброволно желание на потребителя.
4.4 УЕБ ПАРТНЬОРЪТ няма да получава възнаграждение за кликове, действия или продажби, за които ТЪРГОВЕЦЪТ или EasyTrader могат да демонстрират, че са резултат от злоупотреба или имат необикновено високи проценти на кликаемост или извършени действия и продажби.

bogomil: това което показваш не е бизнес. с дребни измами не се прави бизнес.
иновативни или не честната игра важи и за двете

EasyTrader: надявам се работите непрекъснато по системата си защото иначе ще изостанете много и ... дотам

Опа :) Прав си , но: Не е нарушено условието, нито са насила и са резултат от доброволното кликване на мене. Това не е злоупотреба.
Аз бизнес не правя, ние правим журналистическо проучване по сигнал на читател на списанието. Ще предадем данните от проучването н всички неща на уеб-асоциацията нека те да решат кои е крив и кои е прав. Не сме искали да вземем 4 стотинки и то от рекламите на най-уважаваната от нас фирма за хостинг.
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

А господа от EasyTrader нямате ли си анти клик фрауд система? просто не ги отчитате тези кликове и толкова. Ако издателя се оплака, показвате му логовете и си продължавате. Начините за прихващане на клик фрауд бол, кликане от ИП, от което се логва в системата ви, от ИП, от който се е регистрирал, бисквитки (ако по някакъв начин се опита да ползва прокси), чесота на кликвания, времето за което се клика върху рекламата след като е презаредена страницата с банерите итн.
А за адсенс вече не е проблем ако по някакъв начин инцидентно си кликнал на своите реклами. Преди време иамше и тема във webmasterworld, че и не инцидентно да кликаш няма проблем, защото гугъл просто ги хваща и неги брои (клик фрауд) (освен в случите когато наистина не прекаляваш).
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

Много правилно си е баннат акалунта... както видяхме, пише си го в условията им. Ако на някой не му допадат условията нека не им е клиент. Не виждам как след като изришно е написано... някой си решава да не вземе мерки... няма да коментирам че 50 user-а зад 1 IP е ... малко ... как да го кажа... ГЛУПАВО :)
Тези правила по сайтовете се пишат именно за да се прочитат и да се спазват... само който му се е налагало да пише разни правила знае че за това отиват много време и усилия...

Иначе и EasyTrader няма да е зле да си направят някаква анти фраус защита.

Извинявам се ако съм убидил някой с това ми изказване... ама така ги виждам аз нещата.
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

MacTeP каза:
няма да коментирам че 50 user-а зад 1 IP е ... малко ... как да го кажа... ГЛУПАВО :)

Незная къде живееш, но искам до ти кажа, че име много мрежи в България, които имат много повече от 50 юзера зад 1 IP.
Аз участвах в тяхната мрежа и се отказах, защото те отказаха да спрат излъчването на реклама, която не се заплаща.
Мога да изровя мейловете и да ти покажа, че бяха обещали, че ще ми подават експорт на IP адреси по програми за да мога аз да не показвам реклама на тези IP адреси. След пускането на втора версия не само, че не ми подадоха тези експорти ами и напълно скриха IP-тата. А Иванчев почна да ме плаши със съдилища и да ми заявява, че колкото и да съм искал няма как да им променя системата.
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

Е, ти няма, но такива като тебе и мене ще го направят, рано или късно :)

Особено пък сега, когато Google ще стъпят (да не кажа смажат) Българския пазар на интернет реклама...

Много болно ми става като чета такива неща,
не разбирам, аз съм програмистче, писал съм разни подобни системки още навремето - елементарно е да игнорират кликовете на Бого, защо не го правят - не знам :(
И Google не го правят, но при тях е друга причината...
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

Атанас Янев каза:
Е, ти няма, но такива като тебе и мене ще го направят, рано или късно :)

Особено пък сега, когато Google ще стъпят (да не кажа смажат) Българския пазар на интернет реклама...

Много болно ми става като чета такива неща,
не разбирам, аз съм програмистче, писал съм разни подобни системки още навремето - елементарно е да игнорират кликовете на Бого, защо не го правят - не знам :(
И Google не го правят, но при тях е друга причината...

Ами, като не може да се разберем по между си ще разчитаме на чужди арбитри. Така е било в близките 150 години, така е и сега.
Аз лично бих предпочел българска система пред google, но ако дава съответното качество и отношение. Но за сега очаквам да пуснат adsense на пълни обороти в БГ защото очевидно е, че е невъзможно да се работи с монополизирания ни рекламен пазар.
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

Чак пък да смажат... По-скоро ще приберат парите от нишата на Изи-тата. Иначе е ясно, че медия планьорите работят с 5-6 уеб групи и нямаш никакъв шанс да се вмъкнеш за брандинг реклама.

Мисля, че проблемът с Изитрейдър е, че те са българи и не го крият. Адсенс са много по рестриктивни (изискване към дизайн (къде може и не може да се поставят юнити), поддържан език и т.н. Ние в БГ сме свикнали щом някой е от нашите (т.е. българин) дай да му се качим на главата.

Аз също поддържам партньорска програма и знам какви са изискванията на партньорите - нереални. Я направете това, щото еди кво си не ни харесва. Ако бяхме позиционирани в САЩ, например, щеше да е друго.

Яворе, като си толкова недоволен, има съдилища, арбитражи, медиатори и още куп начини за уреждане на взаимоотношенията. Със сигурност това няма да стане като плюеш по някого във форумите. Защото медалът винаги има две страни.

Изитрейдър може да са далеч от съвършенството, но предлагат някакъв начин за припечелване. И са първите (единствените засега), поне що се отнася за БГ контент.

Конкретният случай с Богомил показва, че винаги ще има хора, които ще вървят по "ръба на бръснача", но кой от нас не го е правил? Всички някога сме кликали на собствени рекламки, слагали сме скрити думи, за да се показват определен тип реклами и т.н. Който не го е правил, да хвърли камък по монитора ми.

Мисълта ми е, не да вземам нечия страна в спора, а да оставим двете спорещи страни да си го разрешат сами проблема. Всякакъв род надъхвания са повече от вредни.
 
Re: Изключване от affiliate мрежа заради собствени кликове

Явор Янков каза:
MacTeP каза:
няма да коментирам че 50 user-а зад 1 IP е ... малко ... как да го кажа... ГЛУПАВО :)

Незная къде живееш, но искам до ти кажа, че име много мрежи в България, които имат много повече от 50 юзера зад 1 IP.

За жалост знам :( Иначе съм в София. При нас също доста време бяха с 1 IP повечето хора, но аз тогава си плащах за собственно.



А за въпросните EasyTrader, коментирам само конкретния случай. Не съм работил с тях и не мога да коментирам дргуте неща, но при положение че правилата им са черно на бяло не виждам как някой може да опспорва очевадни неща.
 

Горе