SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

lyubcho.k

New member
Здравейте! Тръгнах да си взимам домейни, но се почудих, кой вариант точно да избера. Става въпрос за български думи, изписани с или без тирета. Та кой от двата варианта е по-читав откъм SEO:

proben-variant-seo.bg
probenvariantseo.bg

Доколкото съм запознат, на английски ги хваща думите и не е проблем да са без тирета. Дали обаче на български ще е така :confused:

Благодаря 8)
 
За: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

За: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

За мен вторият вариант, без тиретата, е по-добър. Иначе от към ефект на домейна за класирането няма да усетиш кой знае каква разлика.
 
Re: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

за SEO и втория е добре

аз бих заложил на него

има и 1 друго правило, не толкова SEO, но за удобство

ако някой те пита по телефон или лично как ти си казва сайта - без тирета се произнася най -лесно

аз го харесвам това и го спазвам горе-долу
 
За: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

За: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

За сео май тоя с тиретата е по-добре, защото със сигурност гугъл ще разбере кои са думите. Също в някои сайтове, които те линкват с домейн име, ще се отчете като ключови думи заради тиретата. За това последното нека ме поправи някои ако греша. Иначе този без тирета се цени повече от не сео гледна точка, до колкото знам.
 
За: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

За: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

За сео май тоя с тиретата е по-добре, защото със сигурност гугъл ще разбере кои са думите. Също в някои сайтове, които те линкват с домейн име, ще се отчете като ключови думи заради тиретата. За това последното нека ме поправи някои ако греша. Иначе този без тирета се цени повече от не сео гледна точка, до колкото знам.

Емперичните опити са показали, че тиретата пречат за SEO. Ако искаш примери, ще ти дам на лични :)
 
За: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

За: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

Емперичните опити са показали, че тиретата пречат за SEO. Ако искаш примери, ще ти дам на лични :)

Може, не съм запознат много. Бях чел някъде, че с тирето се разделят хубаво думите за бота :).
 
За: Re: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

За: Re: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

Тиретата Гугъл не ги харесва, особено ако са повече от едно. Винаги вариантът без тире е по-добър според мен.
Сигурно е така, щом го казваш, но би ли обяснил тогава, защо в интернет преобладава мнението, че от сео гледна точка е добре да се инжектират в линка заглавията или ключови думи, които да са разделени със средно, а не с долно тире? Чел съм купища публикации на тази тема, да не говорим, че болшинството сайтове са направени точно така. Дори има мнения, че Гугъл предпочита точно средното, а не долното тире.
 
За: Re: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

За: Re: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

Сигурно е така, щом го казваш, но би ли обяснил тогава, защо в интернет преобладава мнението, че от сео гледна точка е добре да се инжектират в линка заглавията или ключови думи, които да са разделени със средно, а не с долно тире? Чел съм купища публикации на тази тема, да не говорим, че болшинството сайтове са направени точно така. Дори има мнения, че Гугъл предпочита точно средното, а не долното тире.

Долната черта въобще пък не и е мястото в URL. А иначе има разлика между това да има тире в домейна и тире в самото URL.

thedomain.com - OK
the-domain.com - NOT THE BEST OPTION
thedomain.com/article-title - OK
thedomain.com/article_title - NOT THE BEST OPTION
thedomain.com/articletitle - NOT THE BEST OPTION
 
Re: Изписване на домейн - кой вариант е по SEO-friendly :)

Тиретата особенно, когато са повече от едно се смятат за спам. Преди около година самите гугъл обявиха, че цялостната тежест на домейна като ключов фактор ще бъде намалена. Ключовите думи в домейна губят важност. Причината според тях е малко или много в крайното количество ключови думи по темата и не е честно за стартиращите сайтове. Ако се разровиш в канала на webmasterscentral в youtube можеш да намериш въпросното видео с мак къттс.
 

Горе