SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Изтриване на неизползвани тагове в WordPress

cloxy

Super Moderator
Екип
Код:
DELETE FROM wp_terms WHERE term_id IN (SELECT term_id FROM wp_term_taxonomy WHERE count = 0 );
DELETE FROM wp_term_taxonomy WHERE term_id not IN (SELECT term_id FROM wp_terms);
DELETE FROM wp_term_relationships WHERE term_taxonomy_id not IN (SELECT term_taxonomy_id FROM wp_term_taxonomy);

Тази заявка прави магията. Особено полезно при директории за статии и изобщо сайтове, при които потребителите пишат публикациите.
 
За: Изтриване на неизползвани тагове в WordPress

За: Изтриване на неизползвани тагове в WordPress

Те като не са използвани, как са създадени? Не е одобрена статията и за това е изтрита, а таговете а останали, така ли?
 
Re: Изтриване на неизползвани тагове в WordPress

Затова ли ми натрупва грешки в GWT? Имам разни грешки с URL генерирани от тагове. Предполагам, че мога и ръчно да отворя базата и да изтрия ненужните тагове там?
 
Re: Изтриване на неизползвани тагове в WordPress

Ако ги изтриеш ръчно, ще останат записите в свързващите таблици, примерно wp_term_relationships. Заявката си трие всичко ненужно. И пак е добре за всеки скучай предварително да се направи backup, ако не се прави автоматично.
 
Re: За: Изтриване на неизползвани тагове в WordPress

Re: За: Изтриване на неизползвани тагове в WordPress

Тъпо направено от страна на Wordpress.

Това им е най-малкият проблем, повярвай ми :) Като започнеш да чистиш revisions, user-agent-и на коментари, wp_options и другите мета таблици, ще видиш колко реално е тъпо направено всичко.
 

Горе