SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Изчезнали данни от сървъра?

serfnet

New member
Здравейте,
Някой има ли идея на какво може да се дължи изчезването на информация от сървъра и връщането на файлове, които съм изтрил/заменил с други преди седмици.
Получава се нещо като бекъп със задна дата, само че не ми е ясно от къде се появява този бекъп, след като аз самия не го правя нито е заложен автоматично да се прави.
Наистина странно и няма никакви следи какво се е случило...
:confused::eek:;D
 
Re: Изчезнали данни от сървъра?

Питай хостинг провайдера. Ако е имало фал е възможно да са качили бекъп.
 
Re: Изчезнали данни от сървъра?

Ами 2 месеца подред се случва това.. и от провайдера нищо не знаят. Ползваме виртуален сървър, правихме си и собствено разследване, никъде няма никакво инфо какво се е случило. И за това ми стана интересно дали някой от форума има подобна случка :)
 
Последно редактирано:
Re: Изчезнали данни от сървъра?

Сменяй ги

Много е вероятно да не ти казват за някоя от зидънките си
 
Re: Изчезнали данни от сървъра?

"от провайдера нищо не знаят"
такав филм няма. Ти им плащаш за да ЗНАЯТ. ако не, ще знаят други - тоест ще ги уволниш като ги смениш. такива дето ще вращат backup когато им хрумне и няма да го знаят не ти трябват на главата.
 
Re: Изчезнали данни от сървъра?

Ами ще ги сменя.. то е ясно. Лошото е, че щом големите в този бранш не знаят(не казват).. малките ли ще знаят?
 
Re: Изчезнали данни от сървъра?

Сменяй ги. Точно като си на VPS си им много удобен. Може да са ти мигрирали виртуалната машина между сървърите или да е имало фал. При всички случаи доставчика е правил нещо. Като ще възстановяват поне да са им редовни бакъпите.

Аз имах подобен случай с възстановени файлове отпреди месец, хубаво че базите ги държат на отделни сървъри в моя случай, та нямаше загуба на нищо важно.

В моя случай беше с 1and1 на managed server при това от скъпите.
 
Re: Изчезнали данни от сървъра?

Здравейте,
Някой има ли идея на какво може да се дължи изчезването на информация от сървъра и връщането на файлове, които съм изтрил/заменил с други преди седмици.
Получава се нещо като бекъп със задна дата, само че не ми е ясно от къде се появява този бекъп, след като аз самия не го правя нито е заложен автоматично да се прави.
Наистина странно и няма никакви следи какво се е случило...
:confused::eek:;D

предната година три пъти ми се случи, почти луднах, изобщо не ми помогнаха извиненията на хостинга...
 
Re: Изчезнали данни от сървъра?

Така е, хоста е виноват... а да ти кажа - много 4есто админите си правят каквото им хрумне без суппорта да знае :)
 

Горе