SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Индексация на Новини

seajobs

New member
Здравейте,

Първо извинявам се за въпроса, ако мястото му не е тук, моля да бъде преместен.

Имам следния проблем:

Става дума за сайта www.SeaJobs.bg, при показване на новини, title на сайтата, не бива заместена, от този на новината или статията.

Как да променя това и има ли значение за индексацията?

Благодаря предварително
 
За: Индексация на Новини

За: Индексация на Новини

Искаш да кажеш че всичките новини и статии имат за title таг, title тага на сайта, предполагам. Понеже виждам че е така.
Да, проблем е това. Доста голям и то. Трябва да си е заглавието на дадената новина или статия.
ЕДИТ: Между другото имаш грешки в хтмл кода. Нещо със затварящите тагове към края. И това трябва да се оправи. И също имаш p тагове в мета описанието.
 
Последно редактирано:
За: Индексация на Новини

За: Индексация на Новини

Мерси за отговора,
ако може малко повече инфо :), иначе и аз мислех че е проблем, без да разбирам много.
 
За: Индексация на Новини

За: Индексация на Новини

Това е кода за заглавието, но при добавяне на title за новините, не успявам да ги изкарам вместо заглавието на сайта

<title>{if $tag == 'landing_search'}{$landing.meta_title} {/if}
{if $seocity} {$seocity} - {/if}{if $c=="publishing"} {/if}{if $ad.seo_url}{$ad.seo_url|replace:'-':' '} - {/if}
{if $ad.id}{$ad.type} {$ad.ad_type}, {$ad.area}, {$ad.city} {if $ad.quarter}, {$ad.quarter}{/if}{if $ad.quarter_name}, {$ad.quarter_name}{/if}
{else}{if $firm.name}{$firm.name} - {/if}{/if}{$title}</title>
 
За: Индексация на Новини

За: Индексация на Новини

Съжалявам, но този код нищо не ми говори.
Просто си извикай заглавието от базата за дадената статия. Как точно няма как да знам понеже аз не съм писал сайта, а и не е от CMS системите, които знам (тоест тя е една де, WP). Предполагам е по подобен начин на начина по който е извикано там където е изписано в самата статия като h1 таг.
 
За: Индексация на Новини

За: Индексация на Новини

Да разбирам, че беше малко глупав въпрос, но мерси за съветите.
Ще помоля отново за мнение, след като оправих тези неща горе:
как ви се струва сега:статия
 
За: Индексация на Новини

За: Индексация на Новини

как ви се струва сега
A защо в <meta property="og:description" content=" е наблъскан целия текст? Доколкото помня фейса показваше 300 символа.
И както скуби е казал по-горе имаш много грешки в html-a. Затваряш неотворени тагове на много места.
 
За: Индексация на Новини

За: Индексация на Новини

Да, това за <meta property="og:description" content=", -има ли как да задам по-малко текст?
И нещо май са се оклепали нещата, сега ми дава грешка в head-a HTML, до колкото мога да разбера:

Warning: http://seajobs.bg/индонезийски-танкер-предизвика-нефтен-разлив.html-301-obiavi.html is unreachable.
 

Горе