SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

cloxy

Super Moderator
Екип
Често ми се налага да проверявам даден URL адрес дали има споделяния в популярните социални мрежи и колко. Започнах да правя инструмент, който да дърпа тази информация чрез API, подобно на SharedCount. Но се оказа по-лесно да се използват направо бутоните на социалните мрежи, които дават, отколкото да се разнищва API-то на всяка. Резултатът е:

Social Share Count Tool | Cloxy

Инструментът е сглобен много набързо, но ми върши страхотна работа. Дава необходимата информация, още повече, по този начин може, ако потребителят има акаунти и е логнат, с един клик да сподели анализирания URL адрес в съответните сайтове. Много полезно, когато искаме да натрупаме социални сигнали на страница, която няма социални бутони за споделяне.

Адресът се генерира с GET заявка, което дава възможност да се копира и разпространи примерно между служители на фирма с цел всеки да генерира по малко социални сигнали.

Приемам съвети за добавянето на още бутони/мрежи, като за мрежите, които не поддържат бутон ще се работи с API. В случая Delicious примерно нямат бутон, но имат API, на която база се изгражда такъв, който е неразличим от оригиналния. Мога да направя и автоматично съкращаване на адреса с bit.ly ... Приемам всякакви идеи и съвети.
 
Последно редактирано:
За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Вкарай и Google+ :)
Знам, че нямат API, но има начини да се заобиколи :)

Редакция: Недовиждам. Сега видях, че е първия бутон...
 
За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Ето API, което върши идеална работа SharedCount: Social URL Analytics

Поддържа :
FB Likes, FB Shares,FB Comments, FB Total, Tweets, +1s, Diggs, Pins, LinkedIn Shares, Delicious, StumbleUpon, Reddit
 
Re: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Приемам всякакви идеи и съвети.

Много полезно инструментче наистина, а това, което би ме радвало още повече: показване на конкретните URL на споделянията.
 
Re: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Много полезно инструментче наистина, а това, което би ме радвало още повече: показване на конкретните URL на споделянията.

Това не знам дали въобще е възможно. Примерно FB отчита плюсове дори при споделяне в лично съобщение. Същото е и в Google+ при ограничените споделяния. Тоест, понякога адресите са лично споделени.
 
Re: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Приемам всякакви идеи и съвети.

Може ли да направиш нещо по въпроса с www. и без www. (знам, че практически това са две различни url-та, но...)
Пример: без www. (37 G+/36 f like) и с www. (0 G+/36 f like)
 
Re: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Може ли да направиш нещо по въпроса с www. и без www. (знам, че практически това са две различни url-та, но...)
Пример: без www. (37 G+/36 f like) и с www. (0 G+/36 f like)

Ти го каза - два различни адреса са. Трябва да имаш 301 пренасочване към предпочитания или canonical. Модерните социалки разпознават canonical-а и се съобразяват с него.
 
За: Re: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

За: Re: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

.........

Така виждаш къде не си споделил ... :)

превеждам - "Така виждаш къде не си оспамил ... :D"
 
За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Много благодаря за инструмента! Супер е, ще го ползвам постоянно :)
 
За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Благодаря! Ще го добавя в моя списък с "Безплатни SEO инструменти".
 
За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Чудесна работа, но за някои мрежи информацията е абсолютно неточна. Визирам например Свежо, където на моя линк инструмента дава отговор 0, а като вляза в сайта виждам, че имам вехти публикации (защото отдавна съм прекратил) 1811 броя. По същия начин за Туитър ми дава 0, а имам 821 туита според тях.
 
Re: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Много добро наистина! Поздравления! :)
Малко офтопик - мисля, че трябва да използват този инструмент или подобен в sem състезанието, защото не отчита правилно.
И пак онтопик:
А по въпроса със facebook shares какво става? А за tumblr има ли вариант? :)
 
За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Полезно и интересно :) Браво!
 
Re: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Може ли да добавиш още малко български probook.bg и elada.info например
 
Re: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Може ли да добавиш още малко български probook.bg и elada.info например

Те имат ли подобни бутони или поне API? Моля, който предлага за добавяне да дава и връзка към бутона на съответната социална мрежа.
 
За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Би било добре, ако го комбинираш с други туулове, за да стане една цялостна и професионална система, която хората да ползват по-често, вместо да обикалят от сайт на сайт. Особено, една автоматична система за събмит, ще е като манна небесна за всички :)
 
Re: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Доста полезен инструмент. Заслужава си да се изпробва.
 
За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Би било добре, ако го комбинираш с други туулове, за да стане една цялостна и професионална система, която хората да ползват по-често, вместо да обикалят от сайт на сайт. Особено, една автоматична система за събмит, ще е като манна небесна за всички :)

Виж hootsuite.com .
 
За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

За: Инструмент за анализ и споделяне в социални мрежи

Васко, мерси за инструмента! Оценявам труда ти... и веднага те мятам с идеи за доразвиването му.

- Възможно ли е да се пази история на проверките и по този начин да се вадят графики - може да е платена услуга :)
- Възможно ли е да се направи цял дашборд, в който да се следят примерно 10-20-30-100000 URL-та и проверката да се прави автоматично на предварително зададен период? - отново може да е платена опция :)

п.с: Не мисля за БГ пазара, а за международния :)
 

Горе