SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какъв е този Majestic-12 [Bot]?

yordanp

New member
Забелязвам, че сканира сайта ми, можете ли да ми дадете малко инфо за него?
 
Re: Какъв е този Majestic-12 [Bot]?

Това ще е най-разумното. Ако направиш малко справки, зад този адрес се оказва фирма, намираща се в един гараж, а ако можеш, ти и вярвай. А пък ботът е агресивен за трима и много не бръсне забраните с robots.txt

Аз съм го блокирал още преди 2 години и нищо не съм изгубил от това.

Код:
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^MJ12bot [NC] 
RewriteRule .* - [F,L]
 
Последно редактирано:
Re: Какъв е този Majestic-12 [Bot]?

А как установи, че нищо не си загубил след като не знаеш какво би могъл да спечелиш???

Ами намери някъде информация, която този бот е сканирал в твой сайт и я е пуснал като резултати за търсене. Ако ми покажеш такава, ще се съглася, че съм изгубил, а не е дошъл поредният контент скрепер да ме овършее.
Виж какво са си пуснали на сайта -
icon_mj12.gif

Като са толкова отворени и ще сринат Гугъл с булдозера, къде им е търсачката?
Предлагат с наше участие да им направим някаква "разпределена" търсачка, нещо като много РС-та обединени за търсене в тяхна полза. Докато те си тъпчат гушите и сриват Гугъл, ти какво ще спечелиш и кой ще ти плати дето си трошиш РС-то заради тях?
 
Последно редактирано:

Горе