SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

dtodorova

New member
Хубав ден се очертава днес, но не и за интелигентната реклама. То хубаво пишеш някаква платена статия да си продаваш готовите магазини, ама аз персонално се обиждам като ми я поднесат по обидно очевиден начин

Айде забавлявайте се
http://news.ibox.bg/material/id_1770191307/#clist
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

Какво точно е обидното?
Такъв тип прес съобщения са безплатни - пуснете и вие ;)
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

Истински новатор е тоя ей .... В БГ проблема за онлайн търговията не е в софтуера а в мийтуера, иначе много ме кефи как ще предлага ауторайз.нет плащания на БГ фирми ... голям смях.

Такива решения предлагат поне половината уебдев фирми в бг, моите например са налични от доста години, ама ги продавам предимно в UK, че тук няма смислен интерес.
 
Последно редактирано:
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

Ама разбира се че ще обясня :)

1. Summer cart съвсем не са първата компания която предлага такива готови решения. До момента аз знам поне за 5 БГ такива и те си ги предлагат и то доста успешно от години. За бога, get.bg е на ОsCommerce!
2. Мястото на тоя прес рилийз изобщо как е в Нюза? Как това е новина? Summer cart си маркетират продукта поне от 2-3 месеца вече, как това става новина в средата на февруари?
3. Когато се пише платена публикация се пише че е такава. Пуска се съобщението "Платена Публикация" под една или друга форма.

Не знаех че са безплатни, в бг не съм пускала, обикновено се заплащат, дали ще пусна или не няма да го решавам сега.
Поздрави, Русанов :)
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

"Скритата" реклама е най-скъпата и желаната реклама. Така че няма какво да се учудваме... Иначе лично аз се радвам когато се развива онлайн магазините в нас.. защото скоро ще започнат да се усещат че не само създаването на такъв шоп е важно но и неговата реклама ... и тука идваме и ние :)
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

Сигурен съм, че не е платена, защото и наши новини са излизали така, без да са платени. Това е преценка на редакторите на сайта.
Съгласен съм, че едва ли SummerCart е единственият продукт на пазара, но тук не е това въпроса. Просто колегите го маркетират активно, а не чакат накой да дойде на сайта им да си го купи по случайност.
get.bg НЕ Е на OsCommerce а на "CRE Loaded v6.2", което може да е произлязло от OsCommerce но като цяло си е комерсиален ПЛАТЕН продукт.


Ама разбира се че ще обясня :)

1. Summer cart съвсем не са първата компания която предлага такива готови решения. До момента аз знам поне за 5 БГ такива и те си ги предлагат и то доста успешно от години. За бога, get.bg е на ОsCommerce!
2. Мястото на тоя прес рилийз изобщо как е в Нюза? Как това е новина? Summer cart си маркетират продукта поне от 2-3 месеца вече, как това става новина в средата на февруари?
3. Когато се пише платена публикация се пише че е такава. Пуска се съобщението "Платена Публикация" под една или друга форма.

Не знаех че са безплатни, в бг не съм пускала, обикновено се заплащат, дали ще пусна или не няма да го решавам сега.
Поздрави, Русанов :)
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

А Summer Cart без пари ли го раздават? :)
Знаеш ли кое ме подразни най-много? Онлайн продажбите били обявили ръст и били разработили специално този продукт. Това са пълни глупости, последните няколко години онлайн продажбите постянно бележат ръст, дори тази година е по-малко от обичайното - така че това са пълни глупости, нито концепцията им е нова, нито онлайн пазара тях е чакал.

Инак за маркетирането спор няма, не си губят времето, но това не означава и че трябва да ни облъчват с врели некипели.
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

Аз пък на пук на всичко изкам да изразя приветсвия към самър кардс.
Те имат интересн продукт който го рекламират а имено много хора и търговци виждат рекламата и си казват защо не прехвърля част от офлайн бизниса в онлайн и да увелича продажбите си.
С течение на времето тези онлайн магазини ще имат нужда от някой да ги популяризира СЕО и СЕМ .

dtodorova :Така че не се дразни от хора който се опитват да развият интернет търгувията в БГ а ги поздрави.

Поздрави,
В. Василев
 
  • Like
Реакции: teo
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

@rusanov - то само с реклама не става. Авторския дизайн и някои от другите изписани неща на тези цена не са реалистични, следователно не това ще получиш. Иначе рекламата е хубаво нещо, но когато казва нещо вярно. При тези не са много вярните неща. Огледай сайта и можеби ще забележиш разминаванията и заемките. Ама кво ли знаем ние дето сме направили по един сайт и чакаме ...

@vagon - рекламата е чудесно нещо. Тук никой не е против нея. Просто тази е крайно некадърна и някой наивник ще им се върже и после ще си мисли, че всички са такива... а това свива пазара не го разширава. Това което го разширява са работещи решения, които този карт няма признаци да може да достави.
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

3. Когато се пише платена публикация се пише че е такава. Пуска се съобщението "Платена Публикация" под една или друга форма.

Тодорова, направи си медия, стани и шефче и си слагай "Платена публикация" или "Безплатна публикация" каквото ти е на душа.
Кво гледаш в паничката на Идеите на Мирчев и на Уеб Медия Груп?

Хората си праят квото искат, щото могат. Едните кешат, другите публикуват.
Со уат!?
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

И какъв беше ефекта от рекламата в крайна сметка? Не съм забелязал клиентите да са се заизбили да купуват Summer Cart :) Но поне някой е седнал да направи нещо, масата от потребители искат електронен магазин с 3 клика, osCommerce, Zen Cart някой който желае да заплати си взема CS cart и после почват въпросите, ама това как става, онова как се прави, защо картинката ми е на майната си. Добре е да има фирма, която да предлага такъв софтуер, заедно с поддръжката му.
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

ПР статията си е напълно безплатна. Аз също я получих, но не я публикувах в notrial.info, тъй като сметнах, че твърде малко хора ще се заинтересуват от тази "новина".

s1yf0x, хората заинтересувани от тази новина вероятно са няколко десетки:) едвали ще видиш навалица пред офиса им при толкова малко количество.
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

не е нужно да разбирате тия неща :)
приемете че тва не е успешен PR, без тва не сте таргет група :)
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

Важното е да се болт-ва яко грубо за ниуз.бг ама така е шефа,като каже на секретарката дето е чувала някой работи да свърши работата на СЕО специалисти ;D честа практика в БГ.Срещу 10 лева бонус към заплатата :cool:
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

radev май е прав, могат да си правят каквото искат на техния сайт, но ние пък можем да ги обсъждаме тук колкото си искаме :)
Едва ли им пука, да живее свободата на словото.
На мен лично такива нещо отдавна са престанали да ми правят впечатление.
 
Re: Как да НЕ рекламираме в новинарски сайтове

А трети се възмущават от такива "любезни" статии, щото могат. :)
 
Последно редактирано:

Горе