SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да върна старите си позиции в Гугъл?

youth_boy

Banned
Здравейте,

Имам един сайт на английски (здравна тематика), който се класираше на първо място - първа страница по 4 ключови думи с ниска конкуренция и търсене. От онзи ден обаче по същите ключови думи сайта излиза на втора и дори на трета страница. Изчаках да видя дали не е някакъв вид google dacne или нещо подобно но явно не е. Какво мога да направя за да върна предишните си позиции или ако не тях поне да си бъда пак на първа страница?

p.s.

Един колега ми спомена, че трябва да си махна вътрешните линкове в сайта това вярно ли е ?

Благодаря на отговорилите.
 
Re: Как да върна старите си позиции в Гугъл?

Не, това не е вярно, освен ако не си наблъскал твърде много вътрешни връзки с анкор ключовите ти думи.
Въпроса който си задал е въпрос №1 за всеки, който пише тук. Всеки намира различни решения и подходи.
Трудно е да се каже каквото и да било конкретно за твоя сайт, без да се прави анализ и тн. Чети из форумите и виж какво правят другите, за да се задържат на позиция в топ 3.
 
Re: Как да върна старите си позиции в Гугъл?

Да аз знам, че това е един от най-често задаваните въпроси из нета. Попитах ако има някой, който да ми даде някакви съвети както моя колега, който ми каза да махна вътрешните линкове. Във всяка статия имам по два линка с различни анкори сочещи към хоум пейджа. Да не би това да е проблема ... Въобще да продължавам ли да правя линк билдинг или да намаля оборотите за сега.
 
Re: Как да върна старите си позиции в Гугъл?

Попитах ако има някой, който да ми даде някакви съвети както моя колега, който ми каза да махна вътрешните линкове. Във всяка статия имам по два линка с различни анкори сочещи към хоум пейджа.
Не виждам логика да се линква началната от всяка статиия и то по два пъти. Лично аз гледам да има линкове във всяка статия, но сочещи към различни релевантни на анкора вътрешни страници и рядко началната.
 
За: Re: Как да върна старите си позиции в Гугъл?

За: Re: Как да върна старите си позиции в Гугъл?

Честно да ти кажа и аз не виждам смисъл да линкваш оума и то по два пъти от всяка статия. По добре замени тези линкове с линкове към други статии. Така ще покажеш на Г, че се грижиш за потребителите си, като им помагаш да се насочат към друга полезна информация на тази тема. За да е по бърз ефекта можежеш да промениш малко първите 2 изречения на статиите, когато сменяш линковете. После ги пингни, но не на веднъж, а за няколко дни. Според мен ще тии помогне.

Да аз знам, че това е един от най-често задаваните въпроси из нета. Попитах ако има някой, който да ми даде някакви съвети както моя колега, който ми каза да махна вътрешните линкове. Във всяка статия имам по два линка с различни анкори сочещи към хоум пейджа. Да не би това да е проблема ... Въобще да продължавам ли да правя линк билдинг или да намаля оборотите за сега.
 
Re: Как да върна старите си позиции в Гугъл?

Бих те препоръчал да прочетеш ето тази статия: Възстановяване и предпазване от Пингвина | Razbirach.com - пропусни часта за пингвинга, просто обърни внимание на това как да направиш по-правилен линк билдинг, за да може Гошо по-бързо да забележи промените.
 
Re: Как да върна старите си позиции в Гугъл?

Да хубава статия прочетох я и ще се възползвам от съветите в нея. Аз много от нещата написани в нея ги знам и съм ги направил но никакъв ефект, въпреки всички има някои неща, които не знаех. Например, че трябва да сменя структората на url-тата, или че трябва да добавя нова информация в хоум пейджа. Иначе за линкване на бранда, натисни тук и прочие съм ги чел нещата.

Искам да питам и нещо друго ако да речем, че се опитам да класирам нови статии по определени ключови думи това има ли нещо общо, че съм (ако съм) наказан и съм паднал в класирането по други.
 
Re: Как да върна старите си позиции в Гугъл?

Бих те препоръчал да прочетеш ето тази статия: Възстановяване и предпазване от Пингвина | Razbirach.com - пропусни часта за пингвинга, просто обърни внимание на това как да направиш по-правилен линк билдинг, за да може Гошо по-бързо да забележи промените.

Погледнах статията, но това ме втрещи:

2. Как да възстановим сайтът си ако вече е наказан?

Възстановяването на наказан сайт е трудна, но не и невъзможна задача. Тук има няколко основни момента, които трябва да изпълните, но голяма доза от работата ви е да стискате палци.

ПосинЕха ми палците, ама оправяне със стискане йок. :penguinche:
 
За: Как да върна старите си позиции в Гугъл?

За: Как да върна старите си позиции в Гугъл?

Набави нови линкове с различни анкори. Това може да ти помогне.
 

Горе